Постанова № 102652685, 12.01.2022, Олександрівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
12.01.2022
Номер справи
331/6819/21
Номер документу
102652685
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 331/6819/21

Провадження № 3/331/119/2022

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2022 року м. Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М. за участю прокурора Якубіної Т.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Запоріжжя, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до опису протоколу №612 від 16.11.2021 року, присяжна Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 будучи згідно з п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої виконання функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно, лише 29.04.2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 в судовому засіданні, яке призначене було на 12.01.2022 року, вказала на те, що їй було невідомо про необхідність подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вона вважала, що декларація подається раз на календарний рік (оскільки називається річною), а оскільки минулу декларацію вона подавала у серпні, та наступний раз повинна також подати її у серпні. Підтвердила, що минулого року на неї також був складений протокол про адміністративне правопорушення за ідентичне правопорушення. Також пояснила, що має проблем із поданням декларації, оскільки не обізнана у комп`ютерній техніці.

Прокурор, обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, адвоката, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. «ґ» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону належать присяжні (під час виконання ними обов`язків у суді).

Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з`ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини.

Доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України підтверджена матеріалами справи, а саме:

- Протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 16.11.2021 року № 612, в якому в повній мірі викладено суть адміністративного правопорушення;

- Рішенням Запорізької міської ради від 27.11.2019 № 30 «Про затвердження списків присяжних»;

- Списком присяжних для Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя, до додатку № 5 до рішення Запорізької міської ради 27.11.2019 № 30;

- Згодою на зарахування до списку присяжних Тамаровської О.А. від 03.10.2019;

- Рішенням Запорізької міської ради № 52 від 26.08.2020 Про внесення змін до рішення міської ради від 27.11.2019 № 30;

- Списком присяжних для Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя, до додатку № 4 до рішення Запорізької міської ради 26.08.2020 № 52;

- Рішенням Запорізької міської ради № 69 від 24.02.2021 Про внесення змін до рішення міської ради від 27.11.2019 № 30;

- Списком присяжних для Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя, до додатку № 2 до рішення Запорізької міської ради 24.02.2021 № 69;

- наказом Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя № 28-ОД від 14.05.2021 Про увільнення присяжного;

- Копією роздруківки послідовності дій з ІТС реєстру ОСОБА_1 , де доволі точно вказано, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за період 2020 року – 29.04.2021 року о 20-14 годині;

- Поясненнями, наданими ОСОБА_1 в судовому засіданні;

- Письмовими поясненнями ОСОБА_1 , де вона вказала, що думала що щорічну декларацію потрібно подавати до серпня місяця, оскільки за 2019 рік вона подала 27.08.2020 року;

- Копією публікації декларації (щорічної), яка подана 29.04.2021 року, де підтверджується, що правопорушення вчинене за обставин, викладених у протоколі, а також особистим зізнанням, відсутність поважних причин неподання декларації вчасно та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Складом адміністративного правопорушення є передбачена нормами права сукупність ознак (елементів), за наявності яких те чи інше протиправне діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Таку сукупність ознак формують чотири складових елементи: об`єкт, об`єктивна сторона (характеризують зовнішню сторону правопорушення); суб`єкт та суб`єктивна сторона (характеризують внутрішню сторону правопорушення).

Перевіряючи, чи є ОСОБА_1 суб`єктом інкримінованого адміністративного правопорушення, судом враховується довідка Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя відповідно до якої ОСОБА_1 брала участь у судових засіданнях у якості присяжного у 2018,2019 та 2021 роках.

Отже, ОСОБА_1 у розумінні положень КУпАП та Закону України «про запобігання корупції», є суб`єктом адміністративного правопорушення.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону №1700-VIІ, ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов`язана щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, кінцевим часом подання декларації особи, яка є суб`єктом декларування, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, є 23:59:59 31.03.2021, натомість ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2020 рік - 29.04.2021 року о 20 годині 14 хвилин.

Надаючи оцінку поясненням ОСОБА_1 щодо причин неподання декларації, суд приходить до наступного висновку. У своїх поясненнях особа зазначає про те, що думала, що декларацію має подати до серпня місяця, однак такі пояснення суд сприймає як намагання уникнути відповідальності, оскільки декларація подана у кінці квітня 2021 року, задовго до серпня місяця. Більш того, судом враховується, що постановою від 16 грудня 2020 року ОСОБА_1 була визнана винуватою у вчиненні такого самого адміністративного правопорушення, а тому їй було достеменно відомо про вимоги фінансового контролю, які висуваються до присяжних.

Такі дії ОСОБА_1 суд розцінює як несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, що передбачено ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а отже згідно із Законом України «Про запобігання корупції», мають всі ознаки правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Викладене вище свідчить про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 172-6, 248, 249, 250, 280, 283-285 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. у дохід держави.

Реквізити для сплати штрафу при накладенні адміністративного стягнення у сфері забезпечення дорожнього руху: Одержувач: ГУК у Запорізькій області21081300; Рахунок: UA708999980313000149000008001; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998.

Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП; витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір Стягувач: Державна судова адміністрація України.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду, через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Д.М. Кольц