
Справа № 310/7341/21
2/310/447/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2022 рокум. Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі судді Полянчука Б.І., при секретарі Борисенко Д.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (представник Малімон Андрій Ярославович) до ОСОБА_1 (представник ОСОБА_2 ) про стягнення грошових коштів,
ВСТАНОВИВ:
АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» звернулось з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (необлікованого) об`єму природного газу, в якому зазначило, що 06.04.2021 працівниками АТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 виявлено факт несанкціонного втручання у роботу ЗВТ, а саме пошкодження (розірвання) пломбувального матеріалу на якому встановлена охоронна пломба №6C31390961 в місці приєднання лічильника газу до діючого газопроводу, що призводить до викривлення даних обліку природного газу.
З урахуванням виявлених порушень представниками оператора ГРМ у присутності споживача складено акт про порушення №2316 від 06.04.2021. Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем. До акту споживачем внесено пояснення щодо обставин пошкодження пломби. Зауважень за фактом складення акту внесено не було.
Зважаючи на визнання споживачем факту пошкодження пломби, що засвідчується підписом споживача в акті про порушення, та зважаючи на те, що під час складання акту про порушення споживачем не ініційовано проведення експертизи пломб чи пломбувального матеріалу, експертиза не проводилась.
Комісією АТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №2316 від 06.04.2021, що відображено у протоколі №1089 від 14.05.2021.
Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населення з 22.10.2020 по 05.04.2021, з урахуванням усіх газових приладів (газова плита - 1 шт., газовий котел - 1 шт.), зареєстрованих осіб (1 особа) та опалювальної площі 43,7 м.кв. Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 22308,78 грн.
01.06.2021 АТ «Запоріжгаз» на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено Акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату, але в добровільному порядку відповідачем борг не сплачено.
АТ «Оператор газорозподільної системи «ЗАПОРІЖГАЗ» просило стягнути з ОСОБА_1 вартість донарахованого (необлікованого) об`єму та обсягу природного газу у сумі 22308,78 грн. та сплачені судові витрати в сумі 2270 грн.
Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 26.08.2021 відкрито провадження по вказаній цивільній справі.
Представник відповідача адвокат Амельченко М.Д. надіслав відзив на позовну заяву в якому зазначив, що ОСОБА_1 з 26.03.2021 є власником квартири АДРЕСА_2 . 06.04.2021 до відповідача прийшов контролер та склав акт про несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, а саме пошкодження-розірвання пломбувального матеріалу. Вказане не відповідає дійсності, тому що контролер прийшов для зняття показів, у зв`язку з тим, що відповідач стала новим власником приміщення та переоформлювала на себе особовий рахунок. На прохання контролера принесла ножиці та зрізала пломбувальний матеріал, щоб остання перепломбувала, однак контролер склала акт про порушення, якого по факту не було. В акті чітко зазначено час коли було зрізано пломбувальний матеріал, що в свою чергу підтверджено підписом контролера, а отже не можна говорити про порушення. Лічильник на експертизу не знімався, та був переопломбований. З протоколом комісії про розгляд акту порушення, та актом-розрахунком необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу не згоден. Комісією не встановлено обставин того, що було втручання в механізм та корпус ЗВТ, конструктивні елементи вихідного патрубка ЗВТ, не встановлено наявності предметів в середині ЗВТ, а для здійснення нарахування необлікованого природного газу слід встановити несанкціоноване втручання в ЗВТ. У разі виявлення оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за номінальною потужністю газового обладнання споживача (несанкціонованого споживача) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки (до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення. ОСОБА_1 стала власником квартири з 26.03.2021, порушення виявлено 06.04.2021, а отже розрахунок повинен бути здійсненим за період з 26.03.2021 по 06.04.2021, тобто за 11 днів, а не за 6 місяців. Крім того, при здійсненні розрахунку не було відраховано сплачені споживачем грошові кошти за поставлений газ, та до складу комісії при розгляді акту про порушення не входило три інженера, а був лише один, тобто склад комісії не відповідає нормам закону. У зв`язку з викладеним в задоволенні позову просив відмовити.
Представник позивача направив до суду відповідь на відзив, в якому зазначив, що аргументи відповідача щодо непроведення експертизи є безпідставними, оскільки відповідно до п.п.1 п.7 гл.9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем умовою розрахунку необлікованого або облікованого частково об`єму природного газу є встановлення факту пошкодження пломб, яке здійснено відповідачем у формі розірвання пломбувального матеріалу, що не заперечується відповідачем. У даному випадку пошкодження пломби оператора ГРМ у місці приєднання лічильника до діючого газопроводу (фланцеві з`єднання) є формою втручання у складові комерційного вузла обліку природного газу організованого на основі побутового лічильника газу, як його складової та є підставою для проведення розрахунку необлікованого об`єму природного газу. Умовою для такого розрахунку є складання акту про порушення, що виключає доведення факту викривлення даних обліку природного газу лічильником газу, оскільки такий облік лічильником газу не міг бути здійснений. Посилався на безпідставність тверджень представника відповідача щодо того, що при розрахунку необлікованого об`єму природного газу не віднято його об`єм спожитий по лічильнику. Зауваження представника відповідача про те, що донарахування об`єму облікованого природного газу повинно здійснюватися з моменту виникнення права власності 26.03.2021 є безпідставним, оскільки донарахування об`єму газу за фактом виявлення несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму не облікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня виявлення порушення та з урахуванням строку на його усунення. Алгоритм розрахунку встановлений Кодексом газорозподільних систем не пов`язує початок строку за який здійснюється донарахування з виникненням права власності на об`єкт газоспоживання.
У письмових поясненнях від 10.01.2022 представник позивача зазначив, що відсутність під час розгляду акту про порушення №2316 від 06.04.2021 представника територіального органу Регулятора відповідає вимогам Кодексу газорозподільних систем та не свідчить про не легітимність ухваленого рішення у протоколі №1089 від 14.05.2021.
У судовому засіданні представник позивача адвокат Малімон А.Я. підтримав позов у повному обсязі, просив його задовольнити з підстав зазначених у позові, відповіді на відзив на позовну заяву та у письмових поясненнях.
У судовому засіданні відповідач та її представник ОСОБА_2 позовні вимоги не визнали у повному обсязі, проти їх задоволення заперечував, з підстав, викладених у відзиві.
З`ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що з 01.11.2016 введено в дію Закон України «Про ринок природного газу», яким визначено правові засади функціонування ринку природного газу України.
У відповідності до підпункту 33 п. 1 ст. 1 ЗУ «Про ринок природного газу» ринок природного газу це - сукупність правовідносин, що виникають зокрема у процесі постачання природного газу, а також надання послуг з його розподілу.
За приписами п.п. 17, 35 п.1 ст. 1 ЗУ «Про ринок природного газу» розподіл природного газу це - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов`язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу, оператор газорозподільної системи це - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників).
Статтею 1 ЗУ «Про ринок природного газу» визначено, що:
- споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37 цієї статті);
- побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (пп. 23 цієї статті);
- суб`єкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач (пп. 39 цієї статті).
З 01 липня 2015 року Публічне акціонерне товариство по газопостачання та газифікації «Запоріжгаз» на підставі ліцензії з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу здійснює виключно діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління. Таким чином, в розумінні Закону України «Про ринок природного газу» та Кодексу газорозподільних систем ПАТ «ЗАПОРІЖГАЗ» серед, суб`єктів ринку природного газу, кваліфікується як Оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ).
У відповідності до рішення загальних зборів Товариства затвердженого протоколом Загальних зборів акціонерів ПАТ «Запоріжгаз» №20 від 10.04.2019 року прийнято рішення про перейменування Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» (скорочена назва ПАТ «Запоріжгаз») у Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (скорочена назва АТ «Запоріжгаз»).
У відповідності до статті 38 ЗУ «Про ринок природного газу» права та обов`язки оператора ГРМ, визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.
Згідно пункту 3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем його дія поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
Частиною 3 ст. 11 ЦК України визначено, що цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
У відповідності до частини 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків зокрема є договори та інші правочини.
Відповідно до статуту акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» товариство є правонаступником всіх прав та обов`язків ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз».
Суд вважає, що правовідносини, які склалися між АТ «Запоріжгаз» та ОСОБА_1 регулюються КГС, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №2493 від 30.09.2015 року, а також Типовим договором розподілу природного газу.
Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
У відповідності до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням ст. ст. 633, 634, 641, 642 ЦК України за формою Типового договору розподілу природного газу.
Договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті регулятора та оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п.4 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об`єкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) до типового договору розподілу природного газу. Персоніфіковані дані мають бути достатніми для проведення розрахунків та визначення об`єму споживання природного газу, зокрема мають містити присвоєний споживачу персональний ЕІС-код як субітку ринку природного газу та за необхідності ЕІС-код його точки (точок) комерційного обліку, величину приєднаної потужності об`єкта споживача та перелік комерційних вузлів обліку (за їх наявності).
У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору розподілу природного газу споживач не має права використовувати природний газ із ГРМ та має подати до оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об`єкт.
Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (п. 7 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , підписала заяву-приєднання, здійснює фактичне споживання природного газу за вказаною адресою та оплачує його на підставі наданих їй рахунків, що свідчить про приєднання відповідача до умов Типового договору розподілу природного газу.
На момент виявлення порушення, облік природного газу на об`єкті відповідача ОСОБА_1 організований на базі комерційного ВОГ з використанням побутового лічильника газу САМГАЗ типорозміру G-4, зав. №5732914.
Відповідно до пункту 2, 3 частини 2 статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний своєчасно вживати заходів до усунення виявлених неполадок, пов`язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з його вини; забезпечувати цілісність обладнання приладів (вузлів) обліку комунальних послуг відповідно до умов договору та не втручатися в їхню роботу.
У відповідності до пункту 2.3. Типового договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем. Оператор ГРМ зобов`язується вносити зміни та оновлювати інформацію, що розміщена на його сайті, зокрема, чинну редакцію тексту цього договору та Кодексу газорозподільних систем.
Згідно 1 пункту 9 глави X розділу Кодексу ГРМ Оператор ГРМ та споживач протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових, у тому числі в разі позаштатної ситуації чи виникнення спірних питань щодо результатів вимірювань об`єму природного газу, мають право здійснювати з дотриманням вимог цього Кодексу перевірку комерційного ВОГ та його складових щодо: 1) відповідності умовам експлуатації та узгодженій проектній документації чи умовам договору: 2) працездатності та/або придатності ЗВТ до застосування на підставі результатів перевірки їх метрологічних характеристик, зокрема загальної похибки вимірювання; 3) відсутності ознак пошкодження ЗВТ та/або пошкодження пломб; 4) відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або несанкціонованого газопроводу; 5) перевірки стану підвідного газопроводу, зокрема способу прокладання та відсутності можливості відбору газу поза вузлом обліку, в тому числі шляхом обстеження газопроводів приладовим методом на предмет відсутності підключень до підземних та надземних підвідних, розподільчих та транзитних газових мереж поза комерційним ВОГ, візуального обстеження способів монтажу і обв`язки газового та газорегулюючого обладнання; 6) відсутності несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу). Оператор ГРМ повинен здійснювати контрольний огляд вузла обліку у строки, визначені цим Кодексом.
Відповідно до 6 пункту 9 глави X розділу Кодексу ГРМ за підсумками перевірки комерційного ВОГ та за умови відсутності зауважень представник Оператора ГРМ на місці перевірки повинен скласти відповідний акт обстеження/акт контрольного огляду вузла обліку (по одному екземпляру для кожної сторони), що має бути підписаний споживачем (суміжним суб`єктом ринку природного газу).
06.04.2021 працівниками АТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача виявлено факт несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, а саме пошкодження (розірвання) пломбувального матеріалу, на якому встановлено охоронну пломбу №6С31390961 в місці приєднання лічильника газу до діючого газопроводу.
Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.
Пошкодження пломб - це відсутність чи пошкодження цілісності пломб, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, у тому числі відсутність чи пошкодження на ЗВТ (лічильнику газу) пломб з відбитками тавр про їх повірку або індикаторів дії впливу постійного магнітного поля (далі - магнітні індикатори), або підтверджений факт підробки пломби за умови наявності акта про пломбування (іншого документа, що підтверджує факт пломбування і передачу на збереження ЗВТ/лічильника газу та установлених пломб і магнітних індикаторів).
З урахуванням виявлених порушень представником Оператора ГРМ у присутності споживача складено акт про порушення №2316 від 09.04.2021 року, який підписано працівником АТ «Запоріжгаз» та споживачем.
Крім зазначеного доказу, факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ споживачем ОСОБА_1 знайшов своє підтвердження поясненнями свідка ОСОБА_3 , яка пояснила суду, що вона працює контролером в АТ «Запоріжгаз» і 06.04.2021 за заявою на зміну особового рахунку прийшла в квартиру АДРЕСА_2 . У квартирі вона побачила, що лічильник обмотаний харчовою плівкою. Це її здивувало, оскільки лічильник був новий, в сухому приміщенні і не було підстав його таким чином замотувати. Споживач пояснила, що в неї літає папуга, тому лічильник замотали плівкою, щоби він не пошкодив лічильник. Вона попросила ОСОБА_1 зняти плівку з лічильника для проведення його контрольного огляду. Вона діставала з сумки документи для складання акту огляду лічильника і не слідкувала за споживачем, яка в цей час знімала плівку, а коли повернулась, то побачила що плівка на лічильнику знята, а пломбувальний матеріал пошкоджено.
Посилання представника позивача про те, що ОСОБА_1 на прохання свідка ОСОБА_3 принесла ножиці і зрізала пломбувальний матеріал не знайшов свого підтвердження в судовому засіданні, оскільки зазначені обставини не підтвердив свідок, а відповідачем не надано інших доказів, які би цю обставину підтвердили.
Таким чином, судом встановлено факт несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу, але не встановлено коли саме ця обставина мала місце.
До акту про порушення внесено інформацію щодо: місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення – м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 52 каб. 202; дати та орієнтовного часу проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення – 14.05.2021 року з 09:00 до 15:00; контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії) -0670076104.
У відповідності до абзацу 1 пункту 8 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.
Споживач (несанкціонований споживач) згідно п. 10 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем зобов`язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього акт про порушення. За неможливості бути присутнім на засіданні особисто споживач (несанкціонований споживач) має право дати письмову згоду у довільній формі на проведення засідання без його присутності або у присутності його уповноваженої особи. У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії остання розглядає складений акт про порушення без його (її) участі.
Пунктом 11 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, визначено що за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.
З урахуванням виявленням факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, комісією АТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №2316 від 06.04.2021 року, що відображено у протоколі №1089 від 14.05.2021 року.
У відповідності до пункту 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення Оператором ГРМ пошкодження лічильника газу т розрахунок об`єму не облікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня виявлення порушення, але не більше ніж за 6 місяців, та з урахуванням строку на його усунення.
Зважаючи на вищезазначене, Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 Кодексу) з 22.10.2020 року по 05.04.2021 року з урахуванням усіх газових приладів (плита газова 1 шт., газовий котел - 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстрована 1 особа ) та опалювальної площі (43,7 м.кв.).
Зазначений розрахунок відповідає вимогам закону, оскільки судом встановлено, що мало місце несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ у вигляді пошкодження пломбувального матеріалу.
Крім того, позивачем зроблено вірний розрахунок розміру необлікованого об`єму природного газу за шестимісячний період, оскільки саме такий порядок розрахунків передбачений п.1 гл.3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем.
Згідно пункту 11 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу. Ціни на транспортування викладені на ресурсі АТ Укртрансгаз http://utg.ua/utg/business-info/tariffs.html; ціна природного газу викладена на ресурсі НАК Нафтогаз http://www.naftogaz.com.
Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 22308,78 грн.
01.06.2021 року АТ «Запоріжгаз» на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено Акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату. На сьогоднішній день в добровільному порядку відповідачем борг не сплачено.
Суд встановив, що позовні вимоги підтверджено належними та допустимими доказами, доводи відповідача спростовуються матеріалами справи, тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судові витрати у вигляді судового збору, сплаченого позивачем у розмірі 2270,00 грн.
Керуючись ст.ст. 141, 259, 263-265, 273,280-282,354,355 ЦПК України, Законом України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, Типовим договором на розподіл природного газу, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 03345716, місцезнаходження за адресою: вул. Заводська, буд. 7, м. Запоріжжя) вартість необлікованого об`єму та обсягу природного газу в сумі 22308 гривень 78 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» витрати по оплаті судового збору в сумі 2270 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя