Єдиний державний реєстр судових рішень
01.06.10 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2010 р. Справа № 2а-5094/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Коблової О. Д. <Текст > при секретаріЗагородній Ю.В. за участю: Прокурора: представника позивача:Кутузової В.О. Шрамко І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурор Центрально-Міського району м. Кривого Рогув інтересах держави в особіПівденної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до товариства з обмеженою відповідальністю "Тагарсан ЛТД" про звернення стягнення на активи, - ВСТАНОВИВ: 22 квітня 2010 року Прокурор Центрально-Міського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Південної міжрайонної державної податкової інспекції м. Кривого Рогу (далі-Позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тагарсан ЛТД» (далі - Відповідач) в якому просить суд звернути стягнення на активи ТОВ "Тагарсан ЛТД" в рахунок погашення податкової заборгованості перед бюджетом на суму 11208,00 гри., а саме: - стягнути з ТОВ "Тагарсан ЛТД" на користь державного бюджету заборгованість у вигляді орендної плати з юридичних осіб за землю в сумі 11208,00 грн.
В обґрунтування адміністративного позову Позивач зазначив, що Відповідач систематично порушує термін сплати податкової заборгованості до бюджету, чим порушуються інтереси Держави.
В судовому засіданні прокурор адміністративний позов підтримав та просив суд задовольнити повністю.
В судовому засіданні представник Позивача адміністративний позов підтримав та просив суд задовольнити повністю.
В судове засідання Відповідач не зявився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, про що свідчать матеріали справи, заяв чи заперечень до суду не надав, своїм правом на участь у прийнятті рішення в суді не скористався.
Таким чином, суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, заслухавши пояснення прокурора, представника Позивача, вважає необхідним задовольнити позовні вимоги повністю з наступних підстав.
Згідно до п.2 ст. 121 Конституції України прокуратура України становить єдину систему, на яку покладаються представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Згідно рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 №3-рп/99 прокурори, їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави в особі органів державної влади чи органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 №2747-IV: "До адміністративного суду мас право звернутися з адміністративним, позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно - правових відносин. Субєкт владних повноважень мас право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом. "
Відповідно до п.2 ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 №2747-IV: «Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим. Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь- якій стадії адміністративного процесу.»
Прокурор Центрально - Міського району м. Кривого Рогу на виконання покладених на органи прокуратури функцій, передбачених п.2 ст. 121 Конституції України, п.2 ст.5, ст.36-1 Закону України від 05.11.1991 №1789-ХІІ "Про прокуратуру" (з змінами та доповненням) з метою всемірного утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку, звертається до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Південної МДПІ у м. Кривому Розі.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Тагарсан ЛТД", код ЄДРПОУ 21886580, зареєстроване рішенням виконкому Криворізької міської ради від 10.04.1995 № 12271070002000842, за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, пр-т. Гагаріна, 57.
Підприємство взято на податковий облік в Південній МДПІ у м. Кривому Розі 06.06.2005 за № 921. ТОВ "Тагарсан ЛТД" мас розрахункові рахунки в установах банків: № 260022524, ДФ АБ „Укргазбанк" м. Дніпропетровськ , МФО ;
№ 26007224467300. Дніп. ОД „Райффайзен Банк Аваль", м. Дніпропетровськ. МФО 305653 ; № 260071698, Криворізька Філія „Райффайзен Банк Аваль" м. Кривий Ріг , МФО 306748 : № 26001152983001, 26067152983001, Крив. Філія Приватбанку м. Кривий Ріг Дніпром, обл., МФО 305750;
№ 26004900696807, Філія ЗАТ "ЛУМБ" в м. Дніпропетровську, МФО 305813;
№ 26004530004606, Дн. Філія ВАТ "Кредитпромбанк" м. Дн-ськ, МФО 306890 ;
№ 260002 1 0736750 Донецьк. Оф. АКБ "УСБ" м. Донецьк. МФО 33401 1:
№ 26002120618513 Днепр. Обл. Філ. АКБ "Укрсоц". м. Дніпропетр., МФО 305017;
№ 2600512053631 1,Ф-я акБ "Укрсоцбанк'1 м. Кривий Ріг Дніпром. Обл., МФО 305619;
№ 26009210028871, Макіїв. фАКБ "Укрсоцбанк" м. Макіївка, МФО 334174;
№ 260010121431900. АКІБ "Укрсиббанк" . МФО 361005.
Відповідач повинен був сплатити до бюджету станом на 16.03.2010 року податковий борг по орендній платі за землю з юридичних осіб в сумі - 11208,00 грн. в т.ч. основного платежу в сумі 11208,00 грн.
Податковий борг Відповідача по орендній платі з юридичних осіб виник в результаті несплати у встановлений термін узгоджені податкові зобов'язання з орендної плати за землю.
Згідно Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України від 25.03.2005 №2505-ІV п.11. зміни у законі "Про плату за землю" ст. 14 частину першу та другу викласти у такій редакції: "Платники земельного податку , а також орендної плати за земельні білянки державної або комунальної власності ( крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня до 01 лютого поточного року подають відповідному органу ДПС за місцезнаходженням, земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє вів обовязку подання щомісячних декларацій.
Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обовязку подання податкової декларації до 01 лютого поточного року , у тому числі і за ново відведенні земельної ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на ново відведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним".
У ст. 17 частину першу замінити частинами такого змісту: "Податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларацій на поточній рік. сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням. земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного! податкового) місяця. "
Відповідачем 28.01.2009 подано до Південної МДПІ у м. Кривому Розі податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 1986 на суму 22 416,02 грн., розмір щомісячної орендної плати становить 1 868, 02 гри.; 31.08.09 нараховано податкові зобов'язання по декларації № 1986 від 28.01.09 в сумі - 1868,00 гри.; 30.09.09 нараховано податкові зобов'язання по декларації № 1986 від 28.01.09 в сумі - 1868,00 грн.; 30.10.09 нараховано податкові зобов'язання по декларації № 1986 від 28.01.09 в сумі - 1868,00 грн.; 30. 11.09 нараховано податкові зобов'язання по декларації № 1986 від 28.01.09 в сум і- 1868,00 грн.; нараховано податкові зобов'язання по декларації № 1986 від 28.01.09 в сум і - 1868.00 гри.; 01.02.10 нараховано податкові зобов'язання по декларації № 1986 від 28.01.09 в сумі - 1868,00 грн.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181-111: "Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Податкове зобов'язання, узгоджене платником податків відповідно до ст.5 Закону України від 21.12.2000 №2181-111, платником податків в установлений чинним законодавством строк не сплачене.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок".
Статтями 2, 4, 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено обовязок платників податків, яким, зокрема, є і суб'єкт підприємницької діяльності, сплачувати податки і збори до бюджетів та до державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються Законами України про оподаткування.
Ст. 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом".
Відповідно до 11.1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181-111, сума податкових зобовязань, узгоджена платником податків, але не сплачена у встановлений строк являється податковим боргом.
Стягнення податкового боргу органами державної податкової служби здійснюється у позасудовому порядку, визначеному Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181-111.
До заходів примусового стягнення податкового боргу, які здійснюються податковими органами у відповідності до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-111, належать: стягнення коштів з рахунків боржника за платіжними вимогами податкового органу (п.п.10.1.1 п. 10.1 ст. 10).
Відповідно до п.п. 10.1.1. п. 10.1 ст. 10 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ "У разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на корнеті, держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків".
Станом на 06.05.2009 загальна сума податкового борту Відповідача за погодженими податковими зобов'язаннями в порядку передбаченому Законом України від 21.12.2000 №2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначена в податковій вимозі від 06.05.2009 № 1/328 - 1 242,29 гри, яка отримана головним бухгалтером Савельєвою ІО.В. 12.05.09 особисто.
Станом на 1 1.06.2009 загальна сума податкового боргу Відповідача за погодженими податковими зобов'язаннями в порядку передбаченому Законом України від 21.12.2000 №2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначена в податковій вимозі № 2/406 від 1 1.06.2009 - 3 110,29 грн., яку розміщено на дошці податкових оголошень 12.06.09 в зв'язку з тим,що підприємство не знаходиться за юридичною адресою, акт від 12.06.09.
Перша податкова вимога та друга податкова вимога не можуть бути відкликані згідно п.п.6.4.1 п.6.4 ст.6 Законом України віл 21.12.2000 .N"2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними, якщо: а) сума податкового зобов'язання або податкового боргу, а також пені та штрафних санкцій (за їх наявності) самостійно погашається платником податків.
Південною МДПІ у м. Кривому Розі приймалось рішення від 20.07.2009 № 68 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення йото податкового боргу.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності з законодавством України. Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Згідно п.1.7. ст. 1 Закону України від 21.12.2000 №2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ..активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання".
Будь-які активи платника податків в силу п.п.7.2.1 п.7.2.ст.7 Законом України від 21.12.2000 №2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" являються джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України від 21.12.2000 №2181-III "Про порядок погашений зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платники податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Стаття 68 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи надані у судовому засіданні пояснення, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Позивача є обґрунтованими та підтверджені належними доказами, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Центрально-Міського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Південної міжрайонної державної податкової інспекції м. Кривого Рогу до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тагарсан ЛТД» про звернення стягнення на активи боржника - задовольнити повністю.
Звернути стягнення на активи ТОВ "Тагарсан ЛТД" в рахунок погашення податковоъ заборгованості перед бюджетом на суму 11208,00 гри., а саме:
- стягнути з ТОВ "Тагарсан ЛТД" на користь державного бюджету заборгованість у вигляді орендної плати з юридичних осіб за землю в сумі 11208,00 грн. (р/р 3321 1812700020 , код платежу 13050200, отримувач УДК у м. Кривому Розі, код ОКПО 24230992, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012).
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 31.05.10 року.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О. Д. Коблова
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >