
Справа №949/91/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2022 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Отупор К.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли з ВП №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права та обов`язки, передбачені ст. 268 КУпАП, ОСОБА_1 роз`яснені.
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №896587 від 29 жовтня 2021 року, ОСОБА_1 28 жовтня 2021 року не з`явився на відмітку до відділення поліції №1 Сарненського РВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, у зв`язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №896589 від 11 листопада 2021 року, ОСОБА_1 04 листопада 2021 року не з`явився на відмітку до відділення поліції №1 Сарненського РВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, у зв`язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №896590 від 26 листопада 2021 року, ОСОБА_1 25 листопада 2021 року не з`явився на відмітку до відділення поліції №1 Сарненського РВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, у зв`язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №728741 від 08 грудня 2021 року, ОСОБА_1 02 грудня 2021 року не з`явився на відмітку до відділення поліції №1 Сарненського РВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, у зв`язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №728745 від 05 січня 2022 року, ОСОБА_1 30 грудня 2021 року не з`явився на відмітку до відділення поліції №1 Сарненського РВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, у зв`язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №728747 від 11 січня 2022 року, ОСОБА_1 06 січня 2022 року не з`явився на відмітку до відділення поліції №1 Сарненського РВП, чим порушив правила адміністративного нагляду, у зв`язку із чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Вказані адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП постановами судді від 20 січня 2022 року об`єднані в одне провадження.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, підтвердив обставини, зазначені у протоколах про адміністративні правопорушення. Щиро розкаявся у вчиненому.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та з`ясувавши повно, всебічно, об`єктивно усі обставини справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Частиною 1 ст. 187 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, зокрема за нереєстрацію в органі Національної поліції.
Ухвалою Дубровицького районного суду Рівненської області від 08 вересня 2021 року встановлено відносно ОСОБА_1 адміністративний нагляд строком на 1 рік та застосовано обмеження у вигляді:
1) заборони залишати межі Сарненського району без дозволу керівництва ВП №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області;
2) заборони відвідувати місця, де продаються спиртні напої на розлив;
3) заборони залишати своє помешкання, що в АДРЕСА_1 , в нічний час доби з 23-ї години вечора по 6-ту годину ранку;
4) зобов`язання з`являтися для відмітки в чергову частину ВП №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області щомісячно в перший та останній четвер місяця.
Вказана ухвала суду набрала законної сили 16 вересня 2021 року.
Згідно зі ст. 11 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Отже, крім визнання вини, наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №896587 від 29 жовтня 2021 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №896589 від 11 листопада 2021 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №896590 від 26 листопада 2021 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №728741 від 08 грудня 2021 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №728745 від 05 січня 2022 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №728747 від 11 січня 2022 року, копією ухвали Дубровицького районного суду Рівненської області від 08 вересня 2021 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, копіями листків контролю за дотриманням установлених обмежень дій піднаглядним та поясненнями, наданими у судовому засіданні.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 187 КУпАП, тобто порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: нереєстрація в органі Національної поліції .
Згідно ч. 2 ст. 7 та ст. 245, ст. 280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постанова суду, згідно ст.283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 34 КУпАП судом встановлено обставину, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, а саме щире розкаяння винного.
Відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжуючих обставин судом не встановлено.
За перелічених фактичних обставин, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, зважаючи на визнання вини ОСОБА_1 та його щире розкаяння та враховуючи відсутність обтяжуючих відповідальність обставини, тому суд дійшов переконання, що необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, є адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в межах санкції ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Разом із тим, положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Як встановлено у судовому засіданні ОСОБА_1 до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору не відноситься, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 36, 40-1, 187, 279, 280, 283-285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 грн. (вісімдесят п`ять гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 496,20 грн. (чотириста дев`яносто шість гривень двадцять копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 170 грн. (сто сімдесят гривень).
Суддя: