
Справа №430/116/22
Провадження №3/430/134/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2022 року смт. Станиця Луганська
Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Попова О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від в.о. начальника відділу прикордонної служби «Красна Талівка» І категорії Стрижака В.С. відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Глухів Сумської області, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , молодшого інспектора прикордонної служби 2 категорії – номер обслуги групи ІПС відділу прикордонної служби «Красна Талівка» (тип В) 3 прикордонного загону ім. Героя України полковника Євгенія Пікуса, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 172-15, ч. 2 ст. 172- 18 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Від в.о. начальника відділу прикордонної служби «Красна Талівка» І категорії Стрижака В.С. надійшли протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 172-15, ч. 2 ст. 172-18 КУпАП відносно ОСОБА_1 , згідно з якими о 23 год. 25 хв. 15.01.2022 року в місці тимчасового несення служби «КрП Деркул» в ході перевірки організації та несення служби прикордонного наряду «Контрольний пост» заступником начальника загону з тилу було виявлено мобільний термінал, а саме мобільний телефон, чим останній порушив вимоги п. 10 розпорядження начальника 3 прикордонного загону ім. Героя України полковника Євгенія Пікуса від 15.04.2021 року № Т/42-5393 «Про завдання визначені на селектарній нараді», ст. 17 статуту внутрішньої служби Збройних сил України, в умовах особливого періоду, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 172-18 КУпАП. А також з 08 год. 00 хв. 14.01.2022 року по 08 год. 00 хв. 16.01.2022 року виконував наказ на охорону державного кордону в прикордонному наряді «помічник старшого зміни прикордонних нарядів» в місці тривалого несення служби «Контрольний пост» о 23 год. 25 хв. 15.01.2022 року прибув з раптовою перевіркою заступник начальника загону з тилу та безперешкодно потрапив на територію МТНС, тобто помічник старшого зміни прикордонних нарядів з МТНС «КрП Деркул» не здійснив контролю за складом прикордонних нарядів та не стежив за дотриманням складом зміни ПІН дисципліни, чим порушив п. 3 розділу 5 інструкції про службу прикордонних нарядів ДПСУ затвердженої наказом МВС № 1261 від 19.10.2015 року, в умовах особливого періоду, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП у разі, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи по яким розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи, що до суду надійшли матеріали щодо декількох адміністративних правопорушень, вчинених ОСОБА_1 які розглядаються одним суддею, вони підлягають об`єднанню в одне провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-15 та 172-18 цього Кодексу розглядаються протягом доби з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Від ОСОБА_1 до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі, свою вину у вчиненні правопорушення визнає.
Дослідивши матеріали справи, встановлено наступне:
Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 2 ст. 172-15 КУпАП передбачена відповідальність за недбале ставлення особи до військової службової, вчинене в умовах особливого періоду.
Статтею ч. 2 ст. 172-18 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема і протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами та інше.
На підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15, ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, надано: протокол про адміністративне правопорушення СхРУ №274124 від 16.01.2022 року; протокол про адміністративне правопорушення СхРУ №274125 від 16.01.2022 року; письмові пояснення ОСОБА_1 ..
Досліджені під час судового розгляду справи та перевірені вищенаведені письмові докази є належними та допустимими у розумінні ст. 251 КУпАП.
Таким чином, дотримуючись принципу неупередженості та об`єктивності, відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд, давши належну оцінку наявним у справі доказам у їх сукупності, дійшов обґрунтованих висновків про доведеність вини ОСОБА_1 «поза будь-яким розумним сумнівом» у вчиненні ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15, ч. 2 ст. 172-18 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
А також те, що ОСОБА_1 притягався протягом року до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, згідно копії постанови Станично-Луганського районного суду від 15.06.2021 року.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
Таким чином враховуючи наведене, дані про особу ОСОБА_1 , беручи до уваги щире розкаяння останнього, характер вчинених ним правопорушень та конкретні обставини справи, суд вважає за необхідне, накласти адміністративне стягнення на останньго в межах санкції передбаченої ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI, військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Керуючись ст. ст. 22, 36, 172-15, 172-18, 268, 277, 279, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення №430/116/22, провадження №3/430/134/22, у відношенні ОСОБА_1 , за ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, об`єднати зі справою про адміністративне правопорушення №430/117/22, провадження №3/430/135/22, у відношенні ОСОБА_1 , за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та присвоїти їм єдиний номер: №430/116/22, провадження №3/430/134/22.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15, ч. 2 ст. 172-18 КУпАП та піддати адміністративному стягненню в межах санкції ч. 2 ст. 172-15 у виді штрафу розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп, який необхідно сплатити на рахунок UA198999980313090106000012477, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./21081100, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету – Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки – «00» Без деталізації за відомчою ознакою.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.М. Попова