Постанова № 102582333, 12.01.2022, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
12.01.2022
Номер справи
344/18879/21
Номер документу
102582333
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/18879/21

Провадження № 3/344/212/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2022 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, ІПН НОМЕР_1 , за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 вчинив керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп`яніння, за наступних обставин.

Так, 19.11.2021 о 05 год 29 хв в м.Івано-Франківську по вул. Довженка, 11, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Opel Vectra », н.з. НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння, та медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився у встановленому законодавством порядку в медичному закладі у лікаря-нарколога та підтверджується висновком медичного закладу №789 від 19.11.2021, чим порушив вимоги п.2.9а Правил дорожнього руху України.

Відповідно до вимог п.2.9а) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

За змістом ч.1 ст.130 КУпАП, відповідальність особи наступає у випадку керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або відмови від проходження огляду на такий стан за наявності об`єктивних підстав вважати, що особа перебуває в нетверезому стані.

Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу серії ААБ №289590 від 19.11.2021 про адміністративне правопорушення, з якого вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, висновком Івано-Франківського КНП «ПНЦ ІФОР» №789 від 19.11.2021, копією постанови серії БАА №929415 від 19.11.2021, відеозаписами, переглянутими в судовому засіданні, усними поясненнями ОСОБА_1 та його захисника, наданими в судовому засіданні.

У судовому засіданні 23.12.2021 ОСОБА_1 , якому роз`яснено вимоги ст.268 КУпАП, пояснив, що 19.11.2021 повертався додому та близько 05 год 20 хв в м.Івано-Франківську на вул.Довженка був зупинений працівниками поліції, бо не освітлювався задній номерний знак. Був втомлений, бо годину назад встав. Поліцейський світив ліхтариком в очі та стверджував, що в стані наркотичного сп`яніння. Вказав, що наркотики не вживає. Пояснював, що в той день алкоголь не вживав, а попереднього дня вживав 200 грам горілки. Мав намір скористатися послугами адвоката, але його цього права було позбавлено. Бажав пройти огляд на місці та працівниками поліції було доставлено його в медичний заклад для огляду на стан алкогольного сп`яніння, де здав біологічний матеріал – сечу. Також двічі в медичному закладі проходив огляд на стан сп`яніння за допомогою приладу «Drager», результат якого перший раз становив 1,58 проміле, а другий раз – 1, 54 проміле.

У судовому засіданні 12.01.2022 захисник ОСОБА_1 – адвокат Жирун Р.М., якому роз`яснено вимоги ст.271 КУпАП, вважав за можливе розглядати справу за відсутності його довірителя. За таких обставин, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності у присутності захисника. Також захисник просив закрити провадження в справі щодо ОСОБА_1 за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП з підстав, наведених у письмовому клопотанні, долученого до матеріалів справи.

Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №289590 від 19.11.2021, 19.11.2021 о 05 год 29 хв в м.Івано-Франківську по вул. Довженка, 11, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Opel Vectra», н.з. НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння, та медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився у встановленому законодавством порядку в медичному закладі у лікаря-нарколога та підтверджується висновком медичного закладу №789 від 19.11.2021, чим порушив вимоги п.2.9а Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення складений на бланку відповідного зразка з серійним номером ААБ №289590 уповноваженою на те особою – поліцейським та містить підпис працівника поліції, а також підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 .

В протоколі, відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), в графі "дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення" викладена суть адміністративного правопорушення, яка відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у ч. 1 ст.130 КУпАП, за якою складено протокол.

Відповідно до норм діючого законодавства, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.

Матеріали провадження не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції під час зупинки автомобіля та складанні протоколу про адміністративне правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.

При складенні протоколу ОСОБА_1 роз`яснювалися його права і обов`язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП.

Перевірка працівниками поліції стану алкогольного сп`яніння щодо ОСОБА_1 проводилась відповідно до п.3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року.

Згідно п.п. 6.,8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ від 17.12.2008 року №1103, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, лікар, що проводив у закладі охорони здоров`я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ.

Згідно висновку КНП «ПНЦ ІФОР» №789 від 19.11.2021 ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння. Вказаний висновок підписаний лікарем, який проводив огляд та містить підпис обстежуваної особи про ознайомлення з результатами огляду.

Згідно п.27 Постанови Пленуму Верховного суду України від 23.12.2005 року №4 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, також про адміністративні правопорушення на транспорті», керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу.

Як вбачається з відеозаписів, переглянутих в судовому засіданні, ОСОБА_1 керував транспортним засобом та був зупинений працівниками поліції у зв`язку з тим, що керував автомобілем в темну пору доби, в якого не освітлювався задній номерний знак. На прохання поліцейського водієм ОСОБА_1 пред`явлено документи та останнім вказано, що годину назад встав, бо відвозив бабусю на ринок. Поліцейським освітлено ліхтариком очі ОСОБА_1 . Також поліцейським водію ОСОБА_1 озвучено зміст протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП, вручено копію протоколу та постанову про накладення адміністративного стягнення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі за ч.6 ст.121 КУпАП, а саме за керування автомобілем з неосвітленим заднім номерним знаком.

Слід зауважити, що з відеозаписів, переглянутих в судовому засіданні, водій ОСОБА_1 на місці зупинки автомобіля не висловлював бажання скористатися послугами адвоката, підписав та отримав копію протоколу без зауважень.

Крім того, в письмових поясненнях в протоколі ОСОБА_1 вказано, що по суті порушення погоджується. Також, з усних пояснень ОСОБА_1 , наданих у судовому засіданні, вбачається, що останній в той день алкоголь не вживав, а попереднього дня вживав 200 грам горілки. В медичному закладі здав біологічний матеріал – сечу та двічі проходив огляд на стан сп`яніння за допомогою приладу «Drager», результат якого перший раз становив 1,58 проміле, а другий раз – 1, 54 проміле.

Згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.130 КУпАП як керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп`яніння, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 23, 33, 130, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить сімнадцять тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 496 грн 20 коп судового збору.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО