
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №293/2675/21
Провадження № 3/293/42/2022
18 січня 2022 рокусмт Черняхів
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Проценко Л.Й., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Відділу поліції №1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, не військовозобов`язаного, за ч.1 ст.130 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
30.12.2021 до Черняхівського районного суду Житомирської області з Відділу поліції №1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області надійшли матеріали справи відносно ОСОБА_1 для притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №000177 від 19.12.2021 ОСОБА_1 19.12.2021 о 00 год. 05 хв. в с.Троковичі Житомирського району Житомирської області по вул.Польова керував автомобілем Чері амулет, д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, нестійка хода, незв`язне мовлення). Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння у медичному закладі та за допомогою приладу алкотестер «Драгер» на місці зупинки транспортного засобу відмовився. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП. Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення тимчасово вилучено посвідчення водія НОМЕР_2 від 23.03.2011 та видано тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами.
18.01.2022 ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав повністю та пояснив, що ввечері 18.12.2021 випив бакал пива та чарку горілки, після чого сів за кермо автомобілем Чері амулет, д.н.з. НОМЕР_1 . та його зупинили працівники поліції у час та дату, зазначякну в протоколі. Щиро розкаявся та просив суд суворо не карати.
Згідно зі ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №000177 від 19.12.2021 вбачаєтьсчя, що ОСОБА_1 19.12.2021 о 00 год. 05 хв. в с.Троковичі Житомирського району Житомирської області по вул.Польова керував автомобілем Чері амулет, д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, нестійка хода, незв`язне мовлення). Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння у медичному закладі та за допомогою приладу алкотестер «Драгер» на місці зупинки транспортного засобу відмовився. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП. Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення тимчасово вилучене посвідчення водія НОМЕР_2 від 23.03.2011 та видано тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами (а.с.2).
Згідно із пунктом 2.9 (а) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 (далі Правила), водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пункт 2.5 Правил вказує на те, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан сп`яніння визначена Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09.11.2015 р. та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженим постановою КМУ № 1103 від 17 грудня 2008 року.
Так, згідно з п.2 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ № 1103 від 17 грудня 2008 року, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Пункт 3 зазначеного Порядку також передбачає можливість проведення огляду як поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом, так і лікарем закладу охорони здоров`я.
Згідно п.п. 6,7 Порядку водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я. Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.
З досліджених судом матеріалів адміністративної справи встановлено, що особа, відносно якої складено протокол – ОСОБА_1 , перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп`яніння, відмовився на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану сп`яніння, про що свідчить протокол про адміністративне правопорушення та відеозапис на диску, з якого вбачається, що ОСОБА_1 дійсно відмовився від проходження медичного освідування у медичному закладі та за допомогою приладу алкотестер «Драгер» (а.с.2,12).
Склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП передбачає керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Суд неупереджено, всебічно та повно оцінивши всі докази по справі та вислухавши пояснення ОСОБА_1 в судовому засіданні, який свою вину визнав та щиро розкаявся дійшов висновку, що його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП є доведеною поза розумним сумнівом та підтверджується дослідженими матеріалами справи та відеозаписами з бодікамери поліцейського.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання (вилучення спеціального права) вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.
Окрім того, в матеріалах адміністративної справи міститься копія постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАА №950464 від 19.12.2021 про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.121, ст.125 КУпАП, за вчинення яких до нього застосоване адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 грн (а.с.9). Вказані обставини негативно характеризують особу порушника та вказують на те, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом до його зупинення працівниками поліції, та складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП.
Також адміністративні матеріали містять направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливолм лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 19.12.2021; акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальнх технічних засобів; розписку про інформування особи, яка підлягає огляду на стан сп`яніння, про паорядок застосування спеціального технічного засобу; розписку про роз`яснення прав та обов`язків, передбачених ст. 63 Конституції україни та ст.68 КУпАП, які містять підпис особи відносно якої складено адміністративний протокол - ОСОБА_1 (а.с.3,4,7,8)
Також відповідно до рапорту, складеного інспектором поліції, з поміж іншого видно, що під час несення служби в період часу з 20 год 00 хв 19.12.2021 по 8 год. 00 хв. 20.12.2021 по забезпеченню публічного порядку і безпеки був помічений автомобіль марки Чері амулет, д.н.з. НОМЕР_1 . Під час спілкування з водієм вказаного автомобіля - гр. ОСОБА_1 були помічені ознаки алкогольного сп`яніння та йому було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння, від якого ОСОБА_1 відмовився. У зв`язку з відсутністю боді камери на екіпажі, відмову від проходження огляду було зафіксовано на мобільний телефон та відео з даного пристрою долучено до матеріадів справи (а.с.11).
Вказані докази, а також особисте визнання вини в судовому засідання гр. ОСОБА_1 , який вказав, що вживав спиртні напої перед тим як сісти за кермо ТЗ, підтверджують його вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, який ніде не працює, суд дійшов висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 34-35, 40-1, 130, 245, 251, 252, 256, 291, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Штраф підлягає сплаті на р/р – UA368999980313060149000006001, отримувач коштів ГУК у Житомирській області/21081300, код отримувача 37976485; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири ) гривні на користь держави (адреса: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601; код ЄДРПОУ 26255795); отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)".
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з моменту її винесення.
Роз`яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Згідно ст.308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя Людмила ПРОЦЕНКО