
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом,
відкриття ліквідаційної процедури у справі про банкрутство
11.01.2022м. ДніпроСправа № 904/8159/21
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши матеріали справи
Кредитори:
1. Приватне підприємство "СПРІНЖ", м. Івано - Франківськ
2. Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705)
про визнання банкрутом
Представники:
від кредитора керівник Гончар І.В. витяг з ЄДР
від боржника представник не з`явився
розпорядник майна арбітражний керуючий Величко В.Ю. посв. № 450 від 27.02.13р.
від ГУ ДПС у Житомирській області представник не з`явився
від ГУ ДПС у Дніпропетровській області представник не з`явився
ВСТАНОВИВ:
29.09.2021р. Приватне підприємство "СПРІНЖ" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705).
Ухвалою господарського суду від 04.10.21р. прийнято заяву Приватного підприємства "СПРІНЖ" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705) до розгляду в підготовчому засіданні, яке відбудеться 20.10.2021р. о 12:50год.
Ухвалою господарського суду від 20.10.21р. відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705). Визнані грошові вимоги Приватного підприємства "СПРІНЖ" в сумі 22 700,00 грн. - судові витрати та авансування витрат арбітражного керуючого (1 черга задоволення); 387 063,32 грн. - основний борг (4 черга задоволення). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до вимог ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства. Введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів. Розпорядником майна ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" призначено арбітражного керуючого Величко Віктора Юрійовича (свідоцтво № 450 від 27.02.2013р., адреса: 49045, м. Дніпро, вул. Телевізійна, 3, прим. 9; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ). Призначено попереднє засідання суду на 08.12.2021р. о 10:00год.
20.10.2021 року на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі № 904/8159/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705), № 67427.
Ухвалою господарського суду від 08.12.21р. за підсумками попереднього засідання, господарським судом вирішено, внести до реєстру вимоги кредитора розглянуті господарським судом Дніпропетровської області в справі №904/8159/21 грошові вимоги кредиторів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА, а саме: 1. Приватного підприємства "СПРІНЖ" в сумі 27 240,00 грн. (1 черга задоволення); 1 186 917,32 грн. (4 черга задоволення) з урахуванням визнаних ухвалою господарського суду від 20.10.21р. 2. Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області у розмірі 4 540,00 грн. (1 черга задоволення), 144 494,00 грн. (3 черга задоволення); 63,78грн. (6 черга задоволення). Підсумкове засідання суду, на якому буде вирішено питання про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи закриття провадження у справі про банкрутство призначено на 11.01.2022р. о 10:00год.
Ухвалою господарського суду від 16.12.21р. клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № б/н від б/д про зобов`язання посадових осіб ТОВ "АГРОФІРМА СЕРПНЕВА" (34065705) та розпорядника майна надати бухгалтерську та іншу документацію контролюючому органу для проведення документальної позапланової перевірки прийнято до розгляду в судовому засіданні, яке призначено на 11.01.2022р. о 10:00год.
06.01.22р. до суду від голови комітету кредиторів надійшло клопотання № б/н від 06.01.22р. про припинення процедури розпорядження майном ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА", визнання ТОВ "АГРОФІРМА СЕРПНЕВА" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Величко В.Ю. Судом клопотання прийнято до розгляду.
06.01.21р. до суду від арбітражного керуючого Величко В.Ю. надійшла заява на участь у справі про банкрутство ТОВ "АГРОФІРМА СЕРПНЕВА". Судом заява прийнята до відома.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Розглянувши в судовому засіданні 11.01.2022р. клопотання голови комітету кредиторів № б/н від 06.01.22р. про припинення процедури розпорядження майном ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА", визнання ТОВ "АГРОФІРМА СЕРПНЕВА" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Величко В.Ю., заслухавши присутніх учасників провадження у справі про банкрутство, господарський суд встановив наступне.
Згідно з ч.5 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства, до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: 1) визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; 2) дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; 3) схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього; 4) звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; 5) обрання арбітражного керуючого у разі відсторонення арбітражного керуючого, визначеного Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень; 6) інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.
Відповідно до ч.6 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: 1) обрання голови комітету; 2) скликання зборів кредиторів; 3) звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; 4) звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого; 5) надання згоди на продаж майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) та погодження умов продажу майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) у процедурі санації відповідно до плану санації або у процедурі ліквідації банкрута; 6) внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; 7) інші питання, передбачені цим Кодексом.
Згідно ч.2 ст.49 Кодексу України з процедур банкрутства, до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. У разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.
За ст.1 Кодексу України з процедур банкрутства, банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.
В матеріалах справи також міститься аналіз фінансово - господарської діяльності ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА", з якого вбачається, що ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" перебувало у матеріальному стані, недостатньому для погашення короткострокових та довгострокових зобов`язань. У процесі аналізу ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА"", проведеного згідно "Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства", встановлено: відсутність ознак доведення до банкрутства ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА""; відсутність ознак приховування банкрутства ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА"; відсутність ознак фіктивного банкрутства ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА"; коефіцієнт забезпечення власними засобами на протязі аналізованого періоду має тенденцію до зменшення, що в свою чергу перекреслює можливість використання позасудових заходів відновлення платоспроможності ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА", фінансовий стан підприємства, набагато нижче норми та вказують про здійснення діяльності підприємства за рахунок запозичених коштів, однак у зв`язку із об`єктивними умовами подальша діяльність підприємства є нерентабельною. На підприємстві спостерігається ситуація низької кредитоспроможності. Всі зобов`язання підприємства сформовані за рахунок кредиторської заборгованості, що знижує платоспроможність і фінансову стійкість підприємства, і збільшує його фінансову залежність перед зовнішніми кредиторами. Після здійснення розпорядником майна фінансового аналізу наявні активи боржника та дебіторської заборгованості, однак покращення стану підприємства не передбачається, тому розпорядника майна вважає, що банкрутство ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" є єдиним можливим засобом отримати кредиторами погашення існуючої заборгованості. Проведення погашення кредиторської заборгованості без застосування механізму банкрутства ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" є неможливим.
Враховуючи, що пропозицій відносно санації боржника до суду не надійшло, підприємство не здійснює фінансово-господарську діяльність та не представляється можливим поновити господарську діяльність, боржник неспроможній відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, активи боржника менше за кредиторські вимоги, у зв`язку з вищевикладеним протоколом зборів кредиторів № 1 від 22.12.2021р. та протоколом засідання комітету кредиторів № 1 від 06.01.2022р. прийняті наступні рішення: сформовано комітет кредиторів; прийнято рішення щодо звернення до Господарського суду Дніпропетровської області з клопотанням про визнання ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; запропоновано кандидатуру ліквідатора - арбітражного керуючого Величко Віктора Юрійовича (свідоцтво № 450 від 27.02.2013р.).
Враховуючи вищенаведене, господарський суд встановив, що клопотання голови комітету кредиторів № б/н від 06.01.22р. про припинення процедури розпорядження майном ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА", визнання ТОВ "АГРОФІРМА СЕРПНЕВА" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Величко В.Ю. з урахуванням протоколу зборів кредиторів № 1 від 22.12.2021р. та протоколу засідання комітету кредиторів № 1 від 06.01.2022р. не суперечить діючому законодавству, та підлягає задоволенню судом.
Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705).
Припинити повноваження арбітражного керуючого Величко Віктора Юрійовича (свідоцтво № 450 від 27.02.2013р., адреса: 49045, м. Дніпро, вул. Телевізійна, 3, прим. 9; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ), як розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705).
Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705) - банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 5 місяців.
Відповідно до протоколу зборів кредиторів № 1 від 22.12.2021р. та протоколу засідання комітету кредиторів № 1 від 06.01.2022р. ліквідатором ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" призначити арбітражного керуючого Величко Віктора Юрійовича (свідоцтво № 450 від 27.02.2013р., адреса: 49045, м. Дніпро, вул. Телевізійна, 3, прим. 9; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ).
Зобов`язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру згідно з вимогами Кодексу України з процедур банкрутства в 5 місячний строк.
З метою виявлення кредиторів банкрута в порядку ч.3 ст.59 Кодексу України з процедур банкрутства оприлюднити господарським судом Дніпропетровської області повідомлення про визнання Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705) банкрутом на офіційному веб-порталі судової влади України.
Згідно ч.1 ст.59 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Розглянувши в судовому засіданні 11.01.2022р. звіт розпорядника майна про нарахування та виплати грошової винагороди арбітражному керуючому Величко В.Ю. за період виконання повноважень розпорядника майном ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" з 20.10.2021р. по 10.01.2022р. у розмірі 50 758,06 грн., господарський суд встановив наступне.
Абзацом 1 п.1 ст.1 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розпорядник майна - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення процедури розпорядження майном.
Пунктом 3 ч.1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право, зокрема, отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Нормами ч.2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.
Згідно ч.6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором. Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Заперечень щодо затвердження звіту розпорядника майна Величко В.Ю. про нарахування та виплату основної винагороди до господарського суду Дніпропетровської області не надходило.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд вирішив затвердити звіт розпорядника майна ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" арбітражного керуючого Величко В.С. про нарахування та виплати грошової винагороди за період виконання повноважень розпорядника майном ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" з 20.10.2021р. по 10.01.2022р. у розмірі 50 758,06 грн.
Також, розглянувши звіт розпорядника майна в частині сплати арбітражному керуючому Величко В.С. основної грошової винагороди за період виконання повноважень розпорядника майном ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" з 20.10.2021р. по 10.01.2022р. у розмірі 50 758,06 грн., господарський суд встановив наступне.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 12 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс) арбітражний керуючий (розпорядник майна), має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Згідно вимог статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
Відповідно до абзацу 2 частини 6 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства, звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Відповідно до абзацу 3 частини 6 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства, звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Згідно з абзацом 7 статті 43 Конституції України право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Таким чином, надання послуг арбітражного керуючого відбувається виключно на платній основі. Законодавством не передбачено випадків здійснення своїх повноважень арбітражним керуючим безоплатно.
Таким чином, з врахуванням викладеного, господарський суд вирішив сплатити арбітражному керуючому Величко Віктора Юрійовича (свідоцтво № 450 від 27.02.2013р., адреса: 49045, м. Дніпро, вул. Телевізійна, 3, прим. 9; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) за банківськими реквізитами: банківський рахунок: поточний рахунок № НОМЕР_2 в АТ "АБ "Радабанк" (код банку 306500, код ЄДРПОУ 21322127), основну грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" за період 20.10.2021р. по 10.01.2022р. у розмірі 50 758,06 (п`ятдесят тисяч сімсот п`ятдесят вісім грн. 00 коп.) за рахунок коштів, внесених на депозитний рахунок Господарського суду Дніпропетровської області у відповідності до квитанції № 0.0.2283002197.1 від 28.09.2021р.
Розглянувши в судовому засіданні 11.01.2022 клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № б/н від б/д про зобов`язання посадових осіб ТОВ "АГРОФІРМА СЕРПНЕВА" (34065705) та розпорядника майна надати бухгалтерську та іншу документацію контролюючому органу для проведення документальної позапланової перевірки, господарський суд зазначає наступне.
В своєму клопотанні ГУ ДПС у Дніпропетровській області просить суд зобов`язати посадових осіб ТОВ "АГРОФІРМА СЕРПНЕВА" та розпорядника майна надати ГУ ДПС у Дніпропетровській області документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705) для проведення позапланової документальної перевірки.
До свого клопотання ГУ ДПС у Дніпропетровській області надало наказ заступника начальника №5453-п від 15.11.2021 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" (код ЄДРПОУ 34065705) в якому наказано наступне: провести документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" з 26.11.2021 тривалістю 5 робочих днів. Перевірку провести за період діяльності з 01.01.2019 по теперішній час з метою перевірки дотримання вимог податкового, валютного законодавства та іншого законодавства, та за період з 01.01.2019 по теперішній час з метою перевірки дотримання законодавства щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно пункту 1 статті 1 Податкового кодексу України, Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до пункту 41.1 Податкового кодексу України, контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
Згідно з пунктом 82.2 статті 82 Податкового кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.
Відповідно до п. 78.1. п. 78.1.7. ст. 78 Податкового Кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Згідно п. 78.4. ст. 78 Податкового Кодексу України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Відповідно до п. 79.2 ст. 79 Податкового Кодексу України, документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" (код ЄДРПОУ 34065705) зазначено у графі "Відомості про керівника юридичної особи, про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, тощо: Сінько Володимир Володимирович - керівник.
Заявником ГУ ДПС у Дніпропетровській області в якості надсилання письмового повідомлення посадовим особам боржника ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" надано лише копію фіскального чеку в супереч вимогам Податкового Кодексу України та ГПК України.
Отже, ГУ ДПС у Дніпропетровській області не надано належних доказів надсилання письмового повідомлення посадовим особам боржника ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА".
Відповідно до статті 42.2. Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Щодо зобов`язання розпорядника майна ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" надати документи для проведення перевірки зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства з введення процедури розпорядження майном, розпорядник майна зобов`язаний: розглядати заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника, що надійшли в установленому цим Кодексом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; вживати заходів для захисту майна боржника; проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; скликати збори і комітет кредиторів та організовувати проведення їх засідань; надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, а також здійснювати розкриття кредиторам інформації щодо фінансового стану боржника та ходу провадження у справі; не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість; за можливості проведення санації боржника розробити план санації боржника та подати його на розгляд зборам кредиторів; виконувати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Згідно ч. 10, 11 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Призначення розпорядника майна не є підставою для припинення повноважень керівника чи органу управління боржника.
А тому, господарський суд зазначає, що розпорядник майна здійснює лише функції нагляду за дотриманням посадовими особами боржника вимог діючого законодавства України та не має можливості надати податковому органу будь - яких документів фінансово господарської діяльності та бухгалтерського обліку.
Крім того, ГУ ДПС у Дніпропетровській області також не надало суду, своїх обґрунтувань та їх підтверджень, щодо не проведення в строки визначені в наказі заступника начальника ГУ ДПС у Дніпропетровській області № 5453-п від 15.11.21р. про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА".
На даний час строк визначений в наказі заступника начальника ГУ ДПС у Дніпропетровській області №5453-п від 15.11.2021 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" сплинув.
Крім того необхідно зазначити, що після відкриття ліквідаційної процедури керівні органи боржника відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства зобов`язані передати всі документи господарської діяльності ліквідатору. Податковий орган не позбавлений права звертатися до ліквідатора та господарського суду для отримання документів для проведення перевірки відповідно до вимог Податкового кодексу України.
Також, відповідно до правової позиції Верховного Суду, викладеними у постановах від 20.02.2019 року у справі №5005/2329/2011, від 16.01.2020 року у справі № 911/5186/14, в силу особливостей справи про банкрутство, коло осіб, які мають право оскаржити судові рішення у справі про банкрутство діючи законодавством звужено до учасників такої справи задля попередження необґрунтованої втручання інших осіб, які не є учасниками справи, у хід процедури банкрутства.
Особа, яка має грошові вимоги до боржника, набуває статусу учасника провадження у справі про банкрутство, а саме, кредитора, лише після заявлення у встановленому порядку грошових вимог до боржника, визнання цих кредиторських вимог судом. Тільки після цього така особа набув статусу кредитора та має процесуальне право на оскарження процесуальних документі (Аналогічну правову позицію викладено у постанові Верховного Суду від 19.05.2020 у справі №908/2332/19).
Господарський суд зазначає, що на даний час Головне управління ДПС у Дніпропетровській області не зверталась до господарського суду у встановленому порядку з грошовими вимогами до боржника, а отже на даний час не набула статусу учасника провадження у справі про банкрутство.
Отже, враховуючи вищенаведене, господарський суд вирішив клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № б/н від б/д про зобов`язання посадових осіб ТОВ "АГРОФІРМА СЕРПНЕВА" (34065705) та розпорядника майна надати бухгалтерську та іншу документацію контролюючому органу для проведення документальної позапланової перевірки - залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст. 30, 48, 49, 58, 59, 60, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Затвердити звіт розпорядника майна ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" арбітражного керуючого Величко В.С. про нарахування та виплати грошової винагороди за період виконання повноважень розпорядника майном ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" з 20.10.2021р. по 10.01.2022р. у розмірі 50 758,06 грн.
Сплатити арбітражному керуючому Величко Віктора Юрійовича (свідоцтво № 450 від 27.02.2013р., адреса: 49045, м. Дніпро, вул. Телевізійна, 3, прим. 9; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) за банківськими реквізитами: поточний рахунок НОМЕР_2 в АТ "АБ "Радабанк" (код банку 306500, код ЄДРПОУ 21322127), основну грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" за період 20.10.2021р. по 10.01.2022р. у розмірі 50 758,06 (п`ятдесят тисяч сімсот п`ятдесят вісім грн. 00 коп.) за рахунок коштів, внесених на депозитний рахунок Господарського суду Дніпропетровської області у відповідності до квитанції № 0.0.2283002197.1 від 28.09.2021р.
Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705).
Припинити повноваження арбітражного керуючого Величко Віктора Юрійовича (свідоцтво № 450 від 27.02.2013р., адреса: 49045, м. Дніпро, вул. Телевізійна, 3, прим. 9; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ), як розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705).
Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705) - банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 5 місяців.
Ліквідатором ТОВ "Агрофірма СЕРПНЕВА" призначити арбітражного керуючого Величко Віктора Юрійовича (свідоцтво № 450 від 27.02.2013р., адреса: 49045, м. Дніпро, вул. Телевізійна, 3, прим. 9; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ).
З метою виявлення кредиторів банкрута в порядку ч.3 ст.59 Кодексу України з процедур банкрутства оприлюднити господарським судом Дніпропетровської області повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма СЕРПНЕВА" (49044, м. Дніпро, вул. Шевченко, 53, код ЄДРПОУ 34065705) банкрутом на офіційному веб-порталі судової влади України.
Заявлення кредиторських вимог в обов`язковому порядку здійснюється кредиторами до господарського суду Дніпропетровської області зі сплатою судового збору відповідно до вимог Закону України „Про судовий збір" та ліквідатору в порядку Кодексу України з процедур банкрутства.
Заходи ліквідаційної процедури проводити у відповідності до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.
Ліквідатор не менш як один раз на місяць подає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансовий стан і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та під час проведення ліквідаційної процедури, про використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
Ліквідатор зобов`язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;
скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.
Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.
Клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № б/н від б/д про зобов`язання посадових осіб ТОВ "АГРОФІРМА СЕРПНЕВА" (34065705) та розпорядника майна надати бухгалтерську та іншу документацію контролюючому органу для проведення документальної позапланової перевірки - залишити без задоволення.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена у 20-ти денний строк з дня її підписання до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.
Постанова підписана - 12.01.2022р.
Копію постанови надіслати: кредиторам; боржнику; ліквідатору; Шевченківському відділу державної виконавчої служби у місті Дніпрі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), державному реєстратору Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, Відділу з надання адміністративних послуг та державної реєстрації Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області, ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Суддя І.В. Владимиренко