
Справа № 587/1826/21
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 січня 2022 року Сумський районний суд Сумської області складі головуючого судді Степаненка О.А., за участю секретаря судового засідання Мошко Є.В., прокурора Ліфиренка Р.Г. розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця і мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, пенсіонера, іпн. НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172 6 , ч. 1 ст. 172 6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушив вимоги фінансового контролю, що відносяться до адміністративного правопорушення, пов*язаного з корупцією, відповідальність за що встановлена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи те, що на розгляд суду одночасно надійшло дві справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 , ч.1 ст. 172 -6 КУпАП., вважаю за необхідне об`єднати їх для спільного розгляду
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що для подачі декларації він користувався допомогою колег, оскільки він сам не має технічних навичок для користування комп*ютером. Тому для нього були певні труднощі для подачі декларації своєчасно.
Відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області від 10.11.2017 «Про початок повноважень депутатів Степанівської селищної ради» визнано повноваження депутата ОСОБА_1 .
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Діяльність ОСОБА_1 , відноситься до діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування і зазначена у підпункті «б» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларації відповідно до цього Закону, тобто ОСОБА_1 є суб`єктом декларування.
Відповідно до рішення першої сесії восьмого скликання Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області від 01.12.2020 «Про початок повноважень депутатів Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області», визнано повноваження депутатів восьмого скликання.
Отже, повноваження депутатів сьомого скликання Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області припинені 01.12.2020 у зв`язку з визнанням повноважень депутатів Степанівської селищної ради восьмого скликання.
Відповідно до абзацу п`ятнадцятого ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Приміткою ст. 1726 КУпАП визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Абзацом другим ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З вищевикладеного ОСОБА_1 був зобов`язаний подати декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік до 1 квітня 2021 року.
Крім того на виконання абз.1 ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 був зобов*язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особа яка припиняє діяльність, пов*язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 30.12.2020 р.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 21.03.2018, 02,05.2019, 27.05.2020. 08.06.2021 та 02.08.2021 подано декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , що свідчить про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами Закону № 1700-УІІ в частині фінансового контролю та наявності навичок заповнення електронних форм декларацій на веб - сайті вказаного Реєстру.
Підтвердженням несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_1 є лист Національного агентства з питань запобігання корупції від № 47-06/51800/21 з витягом послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 .
Таким чином, ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали декларацію своєчасно) не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із місяців, що передував квітню 2021 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.
А також ОСОБА_1 01.12.2020 фактично припинив діяльність, пов*язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, своїми умисними діями несвоєчасно, а саме 02.08.2021 подав без поважних причин декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями(перед звільненням).
З урахуванням вказаного, пропуск строку на подачу декларації ОСОБА_1 , не є поважною причиною так, як мав реальну можливість подати декларацію на рівні з іншими декларантами. Проте, декларація подана з пропуском строку, що перевищує терміни, визначені у ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", і не спростовує наявність в діях ОСОБА_1 , ознак зазначеного адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю щире розкаяння ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
У зв`язку з тим, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст. 172-6 КУпАП, враховуючи особу правопорушника, обставини, що пом`якшують покарання, матеріали адміністративної справи, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 496, 20 грн.
Керуючись, ст. ст. 36,172-6 ч.1, 283,284 КУпАП, суддя-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян - в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень. Отримувач платежу: ГУК Сум.обл/Сумський р/21081100 Код отримувача: 37970404 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат) Рахунок отримувача: UA228999980313080106000018355 Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі на користь держави 496 гривень 20 копійок судового збору (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106 Код отримувача: 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код бюджетної класифікації: 22030106 Призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі ( № справи) .
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
На підставі ч.1ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ч. 2ст. 308 КУпАПу разі несплати накладеного штрафу впродовж 15 діб з моменту отримання постанови, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Суддя О.А.Степаненко