
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 січня 2022 року Справа№200/15208/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Крилової М.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРЦЕНТРАЛЬ» до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
08 листопада 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРЦЕНТРАЛЬ» до Головного управління ДПС у Донецькій област про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій від 12 серпня 2021 року № 8982/05-99-07-11.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що податковим органом неправомірно застосовано до підприємства штрафні санкції за несвоєчасне нарахування єдиного внеску згідно Додатку 1 до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (Д1) за 1 квартал 2021 року в сумі 1526260,50, оскільки позивачем своєчасно проведено нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у бухгалтерському обліку та своєчасно сплатило єдиний внесок до державного бюджету України, що підтверджується відповідними квитанціями. Крім того вказує, що 11 травня 2021 року, електронними засобами було направлено до відповідача два податкових розрахунки: 1-й по юридичній особі взагалі та 2-й за неуповноважений підрозділ юридичної особи, проте звіт по юридичній особі, згідно квитанції 2, взагалі був не прийнятий, при цьому зазначена помилка: «Після успішного подання Розрахунку з типом «Звітний» подання Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний» та «Довідковий» заборонено». Позивач неодноразово вчинялись спроби повторно відправити податкову звітність із різними статусами, проте звіти не приймались. Таким чином, звіт податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внску (Д1) за 1 квартал 2021 року був прийнятий лише 12.07.2021 року. За таких обставин, вважає рішення відповідача №8982/05-99-07-11 від 12.08.2021 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальну суму 152626,05 грн. необґрунтоване та таким, що не відповідає критеріям правомірності, які ставляться до рішень суб`єктів владних повноважень, а тому підлягає скасуванню.
24 листопада 2021 року на адресу суду, через систему «Електронний суд», надійшов відзив на адміністративний позов зі змісту якого відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. В обгрунтування своєї позиції зазначив, що в ході проведення документальної планової виїзної перевірки встановлено порушення несвоєчасного нарахування єдиного внеску згідно Додатку 1 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (Д1) за 1 квартал 2021 року в сумі 1526260,5 грн. (граничний строк нарахування 11.05.2021 року, фактично нараховано 12.07.2021 року). Позивачем 11.05.2021 року надано Звіт Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (Д1) за 1 квартал 2021 року двома розрахунками: 1-й по підприємству а 2-й за неуповноважений підрозділ. В звіті за неуповноважений підрозділ не було відображено в рядку 033- дані про відокремлений підрозділ юридичної особи, які повинні бути заповненими, у зв`язку з чим Звіт за неуповноважений підрозділ був прийнятий як основний звіт.
Ухвалою суду від 10 листопада 2021 року відкрито провадження в справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).
Згідно з нормами статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.
Позивач – Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРЦЕНТРАЛЬ» (ідентифікаційний код 36167480) зареєстроване як юридична особа, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис, в стані припинення не перебуває. Місцезнаходження юридичної особи: Донецька область, м. Маріуполь, вул.. Троїцька, б. 43.
Відповідач - Головне управління ДПС Донецької області, є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Податковим кодексом України повноваження, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.
Головними державними ревізорами-інспекторами Маріупольського відділу перевірок платників – юридичних осіб управління податкового аудиту ГУ ДПС у Донецькій області на підставі наказу ГУ ДПС у Донецькій області від 26.05.2021 року №915-п, на підставі наказу «Про внесення змін до наказу Головного управління ДПС у Донецькій області від 26.05.2021 року № 915-п» ГУ ДПС у Донецькій області від 03.06.2021 року № 962-п проведена документальна планова виїзна перевірка ТОВ «УКРЦЕНТРАЛЬ» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.03.2021 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 року по 31.03.2021 року, відповідно до затвердженого плану документальної перевірки.
В ході проведення перевірок контролюючим органом встановлено порушення Позивачем вимог п.4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», п.1 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, позивачем до ГУ ДПС у Донецькій області несвоєчасно наданий Додаток1 до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (Д1) за 1 квартал 2021 року, граничний термін подання Звіту – 11.05.2021 року, фактично Звіт наданий 12.07.2021 року за №9188055781 та №9187710292.
А також абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4, п. 1 ч. 2 ст.6, п.1 ч.1 ст.7, п.5 ст. 7, ч. 4 ст. 7 порушення несвоєчасного нарахування єдиного внеску згідно Додатку 1 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманго з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (Д1) за 1 квартал 2021 року в сумі 1526260,5 грн.
14 червня 2021 року позивачем направлено лист до Центральної податкової інспекції ГУ ДПС у Донецькій області, щодо роз`яснення не відображення внесків за період січень-березень 2021 року.
Листом від 14.07.2021 року №20350/6/05-99-12-04-15 ГУ ДПС у Донецькій області повідомило, що за даними інформаційної системи ДПС України 11.05.2021 року ТОВ «УКРЦЕНТРАЛЬ» засобами телекомунікаційних мереж надані Розрахунки за І квартал 2021 року, у тому числі Розраунок, до складу якого входили лише Додатки №4, даний розрахунок пройшов усі контролі та зареєстрований за №9117417857. Разом з цим, у зазначеному Розрахунку не заповнено рядок 033 заголовної частини Розрахунку за відокремлений підрозділ , тобто така звітність вважається поданою платником податку як за головне підприємство – юридичну особу. Відповідно, якщо такий невірно заповнений «звітний» Розрахунок був прийнятий Пенсійним Фондом України першим, то він трактується як поданий за юридичну особу, а приймання ще одного «звітного» Розрахунку не передбачено. Таким чином, відповідно до інформаційних систем ДПС, Розрахунок, прийнятий 11.05.2021 року, оброблений ПФ України як такий, що поданий за головне підприємство.
12 серпня 2021 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області на підставі акту перевірки № 7358/05-99-07-17/36167480 від 15.07.2021 року, за порушення абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4, п. 1 ч. 2 ст.6, п.1 ч.1 ст.7, п.5 ст. 7, ч. 4 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», прийнято податкове повідомлення-рішення форми № 8982/05-99-07-11, яким до Позивача застосовано штрафні санкції на суму 152626,05 грн.
Не погодившись з податковим рішенням, позивач 18 серпня 2021 року направив скаргу № 18 на рішення №8982/01-99-07-11 від 12.08.2021 року.
Рішенням ДПС України від 13.09.2021 року № 20856/6/99-00-06-02-01-06 податкове повідомлення-рішення №8982/01-99-07-11 від 12.08.2021 року залишено без змін.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та фактам, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 67 Конституції України встановлений обов`язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Ст. 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення, і виключно законами України встановлюються, зокрема, система оподаткування, податки і збори.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України.
За змістом пункту 1 частини першої статті 4 Закону 2464-VI до платників єдиного внеску віднесено роботодавців, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно зі статтею 3 Закону 2464-VI збір та ведення обліку єдиного внеску здійснюються за принципами, зокрема: законодавчого визначення умов і порядку його сплати; обов`язковості сплати; законодавчого визначення розміру єдиного внеску; прозорості та публічності діяльності органу, що здійснює збір та веде облік єдиного внеску; захисту прав та законних інтересів застрахованих осіб; державного нагляду за збором та веденням обліку єдиного внеску; відповідальності платників єдиного внеску та органу, що здійснює збір та веде облік єдиного внеску, за порушення норм цього Закону, а також за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов`язків.
До визначених частиною другою статті 6 Закону № 2464-VI обов`язків платника єдиного внеску віднесено, зокрема: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Частиною четвертою статті 8 Закону № 2464-VI визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Порядок обчислення та строки сплати єдиного внеску передбачені статтею 9 Закону № 2464-VІ, якою передбачено, що:
- сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті зокрема шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування (абзац перший частина п`ята статті 9);
- для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів. Зазначені рахунки відкриваються виключно для обслуговування коштів єдиного внеску; обслуговування коштів єдиного внеску здійснюється згідно з положенням про рух коштів, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування (абзаци перший, другий частина шоста статті 9);
- єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку (частина сьома статті 9);
- днем сплати єдиного внеску вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів (пункт 1 частини десятої статті 9);
- єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов`язаннями із сплати єдиного внеску зобов`язань із сплати податків, інших обов`язкових платежів, передбачених законом, або зобов`язань перед іншими кредиторами зобов`язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов`язаннями, крім зобов`язань з виплати заробітної плати (доходу) (частина дванадцята статті 9).
Згідно з частиною дев`ятою статті 25 Закону № 2464-VI передача платниками єдиного внеску своїх обов`язків з його сплати третім особам заборонена, крім випадків, передбачених законодавством.
Системний аналіз вищенаведених норм свідчить про те, що Закон № 2464-VI , який є спеціальним, покладає на позивача як платника єдиного внеску безумовний, пріоритетний обов`язок зі сплати єдиного внеску шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів з його банківського рахунку.
Як вбачається з платіжних доручень № 656 від 14.04.2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за березень 2021 року), №582 від 08.04.2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 8,41% за березень 2021 року), №581 від 08.04.2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за березень 2021 року), №557 від 02.04.2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за березень 2021 року), №463 від 09.03.2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за лютий 2021 року ,№414 від 09.03.2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 8,41% за лютий 2021 року), №413 від 09.03.2021 ркоу (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за лютий 2021 року), №358 від 02.03.2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за лютий 2021 року), № 294 від 16.02.2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за січень 2021 року), №203 від 08.02.2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 8,41% за січень 2021 року), №202 від 08.02.2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за січень 2021 року), №487 від 15 березня 2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за березень 2021 року), №491 від 15 березня 2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за березень 2021 року), №313 від 19 лютого 2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за лютий 2021 року), №82 від 11 січня 2021 року (форма платежу: спалчено ЕСВ 22% за січень 2021 року) позивач своєчасно сплачував вносив відповідні суми єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів через банківські установи.
Разом з цим, в акті перевірки зроблено висновок, що ТОВ “УКРЦЕНТРАЛЬ” порушено вимоги п.4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», п.1 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, позивачем до ГУ ДПС у Донецькій області несвоєчасно наданий Додаток 1 до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (Д1) за 1 квартал 2021 року, граничний термін подання Звіту – 11.05.2021 року, фактично Звіт наданий 12.07.2021 року за №9188055781 та №9187710292 порушення несвоєчасного нарахування єдиного внеску згідно Додатку 1 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (Д1) за 1 квартал 2021 року в сумі 1526260,5 грн
У свою чергу, позивач зазначив, що 11 травня 2021 року направив електронними засобами до відповідача 2 податкових розрахунки (для юридичної особи взагалі та за неуповноважений підрозділ юридичної особи), що також підтверджується матеріалами справи.
Так, відповідно до п. 2.6. Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4, у разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремої порції за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку. У порції, яка подається за відокремлений підрозділ, зазначаються відомості щодо фізичних осіб (працюючих) цього підрозділу.
Відповідачем не заперечується факт направлення розрахунків по підприємству взагалі та за не уповноважений підрозділ до ГУ ДПС у Донецькій області, Центральної ДПІ (центральний район м. Маріуполя) у законодавчі строки, проте у зв`язку з тим, що у звіті за неуповноважений підрозділ не було відображено в рядку 033- дані про відокремлений підрозділ юридичної особи, Звіт за неуповноважений підрозділ був прийнятий як основний, тоді як Звіт по підприємству не було прийнято. Лише після подання уточнюючого звіту «Про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» № 1416336553 від 12.07.2021 року та нараховано суми по єдиному внеску за 1 квартал 2021 року по строку нарахування 11.05.2021 року.
Однак, матеріалами справи підтверджено, що позивачем було подано два розрахунки у строк встановлений законом, але через технічні недоліки відповідача Розрахунок за неуповноважений підрозділ був прийнятий як по підприємству взагалі, в той час Розрахунок по підприємству не був прийнятий. Крім того, позивач неодноразово звертався до податкового органу, щодо роз`яснення технічних неполадок під час реєстрації розрахунків.
Суд звертає увагу, що позивач не може нести відповідальність за технічні прогалини в електронній системі відповідача.
Таким чином, суд дійшов висновку, що матеріалами справи доведено факт подання податкових розрахунків до податкового органу вчасно, оскільки позивачем не було порушено строки нарахування або сплати єдиного внеску, а подання податкової звітності прострочено через технічні недоліки електронної системи відповідача, тому податкове повідомлення – рішення від 12.08.2021 року № 8982/05-99-07-11, підлягає скасуванню.
Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України обумовлено: кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи наведене вище ,позов підлягає задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є субєктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 2, 5-14, 19-22, 72-78, 94, 132-143, 159-165, 241-247, 255, 295-297 КАС України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРЦЕНТРАЛЬ» до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Донецькій області №8982/05-99-07-11 від 12 серпня 2021 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальну суму 152626,05 гривень.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області (місцезнаходження: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська буд. 59, код ЄДРПОУ 44070187) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРЦЕНТРАЛЬ» (місцезнаходження 87547, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Троїцька, буд. 43, код ЄДРПОУ 36167480) судовий збір у розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят гривень) 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до пункту 3 розділу VІ «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя М.М. Крилова