
Справа № 489/8399/21
Провадження № 3/489/381/22
Ленінський районний суд міста Миколаєва
Постанова
іменем України
11 січня 2022 року місто Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Гриненко М.В., за участю секретаря судового засідання Плаксіної В.О., прокурора Ярош Наталії, розглянувши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
Відповідно до витягу з наказу по особовому складу ГУ ДСНС України в Миколаївській області № 48 від 29.02.2016, ОСОБА_1 призначений на посаду пожежного-рятувальника 4 ДПРЧ ГУ ДСНС України в Миколаївській області.
Згідно з підпунктом «д» пункту 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як особа начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, є суб`єктом декларування.
Відповідно до витягу з наказу по особовому складу ГУ ДСНС України в Миколаївській області № 138 від 31.05.2021, молодшого сержанта служби цивільного захисту пожежного-рятувальника 4 ДПРЧ ГУ ДСНС України в Миколаївській області ОСОБА_1 звільнено у запас ЗСУ з 31.05.2021.
За результатами огляду веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 всупереч положенням ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» припиняючи діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 04.10.2021 при строку її подання до 01.07.2021.
ОСОБА_1 при розгляді справи в суді підтвердив, що 31.05.2021 був звільнений з посади пожежного-рятувальника 4 ДПРЧ ГУ ДСНС України в Миколаївській області, при цьому декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням подав лише 04.10.2021 у зв`язку із сімейними обставинами. У вчиненому розкаявся.
При розгляді справи в суді прокурор зробив висновок про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останнім було несвоєчасно подано декларацію перед звільненням без поважних причин. У зв`язку з цим, з врахуванням визнання вини та розкаяння порушника прокурор просив призначити штраф в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи (рапорт від 29.11.2021; скрін-шот відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій щодо подачі декларацій на ім`я ОСОБА_1 ; скрін-шот відомостей АЦСК «ПриватБанк» щодо отримання ЕЦП ОСОБА_1 ; повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції №47-06/75034-21 від 12.10.2021 з додатком; повідомлення ГУ ДСНС України в Миколаївській області 06/54198/21 від 06.07.2021; послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій за період 31.05.2021-04.10.2021; Витяг із Наказу (по особовому складу) ГУ ДСНС України в Миколаївській області від 29.02.2016 № 48; Витяг із Наказу (по особовому складу) ГУ ДСНС України в Миколаївській області від 31.05.2021 № 138; копію посадової інструкції старшого пожежного-рятувальника (пожежного-рятувальника) 4 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Миколаївській області; копію пам`ятки при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) осіб начальницького складу та державних службовців ДСНС України від 02.06.2021; копію попередження про недопущення корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень від 29.09.2018; копію послужного списку ОСОБА_1 ; світлокопію паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_1 ; світлокопію картки фізичної особи – платника податків на ім`я ОСОБА_1 ; світлокопію науково-експертного висновку; світлокопію повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції №47-09/27771-21 від 26.04.2021; світлокопію повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції від 30.05.2017 №95-17/173/5/-17; світлокопію повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції №71-03/4127/20 від 06.02.2020; світлокопію повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції №44-01/8418/19 від 06.02.2019; світлокопію повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції №71-03/18437/21 від 30.03.2021; Витяг з наказу № 30 о/с від 06.11.2019; довідку від 16.09.2021 № 1814/55/113-21) суддя приходить до таких висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з підпунктом 2 пункту 5 Розділу ІІ «Формування та ведення Реєстру» Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3 (в редакції на час припинення ОСОБА_1 діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
На підставі вказаних нормативних актів ОСОБА_1 , який 31.05.2021 припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, був зобов`язаний подати електронну декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, до 01.07.2021.
Із скрін-шоту результатів пошуку документів на веб-сайті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 04.10.2021.
При цьому ОСОБА_1 останній раз подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 19.03.2021.
Натомість встановлені в судовому засіданні обставини свідчать про відсутність поважних причин несвоєчасного подання ним декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням. Зазначене свідчить про те, що ОСОБА_1 мав достатньо часу для подання, як особа начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, декларації перед звільненням.
Таким чином, встановлені суддею обставини вказують на наявність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні інкримінованого їй правопорушення та своїми діями вона вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки він, будучи особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту та належачи до суб`єктів декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, після припинення 31.05.2021 діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави.
При цьому вчинене правопорушення є триваючим та було закінчене 04.10.2021 в день подання особою декларації перед звільненням, і виявлене 15.11.2021, а відповідно до вимог ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення, що вказує на те, що з дня вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, інкримінованого порушення не спливли строки накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Враховуючи особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (вперше притягується), обставини вчинення правопорушення, визнання нею своєї вини та розкаяння у вчиненому, а також враховуючи позицію прокурора про можливість призначення їй адміністративного стягнення в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті, - вважаю за доцільне застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті, що передбачає відповідальність за дане порушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, на яку накладено стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 496,20 грн.
Керуючись статтями 252,266,280,283,284,285 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/Інгульськ.р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, рахунок отримувача: UA448999980313070106000014482).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн 20 коп. (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ//22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, призначення платежу: судовий збір).
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд міста Миколаєва.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: М.В. Гриненко