Рішення № 102485874, 10.01.2022, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2022
Номер справи
540/7845/21
Номер документу
102485874
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2022 р.м. ХерсонСправа № 540/7845/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати незаконним та скасувати рішення № 2775/03-10 від 7 квітня 2021 року, ухвалене відділом перерахунків пенсій № 1 управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, яким відмовлено в перерахуванні пенсії, з причин ухвалення його в порушення вимог ч.5 ст.17, ч.ч.1, 3 ст.46, ч.ч.2, 3 ст.22 Конституції України та ч.14, ч.20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахування позивачу пенсії після виникнення такого права 1 липня 2012 року та 1 січня 2016 року у зв`язку з підвищенням заробітної плати працюючим працівникам прокуратури постановами Кабінету Міністрів України № 505 від 31 травня 2012 року та № 1013 від 9 грудня 2015 року та обчислити і призначити її в розмірі 90% від розмірів заробітної плати відображеної в довідках Херсонської обласної прокуратури № 21-187 вих20 та № 21-188вих-20 від 8 жовтня 2020 року без обмеження її верхнього граничного розміру;

- зобов`язати відповідача відшкодувати майнову шкоду завдану несвоєчасним перерахуванням пенсії та ухваленням незаконного рішення № 1775/03-16. Обчислити її розмір як різницю розміру виплаченої пенсії та розміру пенсії яку позивач мав би отримувати за законом після її своєчасного перерахування, починаючи з 1 липня 2012 року по 1 січня 2016 року та з цієї дати до 1 грудня 2020 року, коли останній раз перераховано пенсію.

Позовні вимоги мотивує тим, що 03.11.2020 р. звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області з заявою про перерахування пенсії, яка не була перерахована у 2012 році, та розмір якої був зменшеним при її перерахуванні в грудні 2016 року. До заяви додав довідки від 8 жовтня 2020 року № 21-187вих-20 про заробітну плату прокурора відділу Херсонської обласної прокуратури за червень 2012 року та № 21-188вих-20 про розмір та складові заробітку за грудень 2015 року, які видані прокуратурою області на виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 08.04.2020 р. у справі № 766/6757/17. Проте, рішенням начальника Відділу № 1 від 07.04.2021 р. № 2775/03-16 відмовлено в перерахунку пенсії. Вважає вказане рішення протиправним, оскільки враховуючи приписи ч.ч.12, 17 ст.50-1 Закону № 1789-ХІІ, станом на 1 липня 2012 року та 1 січня 2016 року мав право на перерахунок пенсії, так як Постанова № 505 набрала чинності 14 червня 2012 року і в цьому ж місяці було підвищено заробіток працюючих працівників прокуратури, а Постанова № 1013 25 грудня 2015 року і в цьому ж місяці було підвищено заробіток працівникам прокуратури. Ці постанови Уряду не втратили чинності до цього часу.

Ухвалою від 08.12.2021 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі, відповідачу надано п`ятнадцятиденний строк для подання до суду відзиву на позовну заяву.

Станом на 10.01.2022 р. відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву.

Положеннями ч.6 ст.162 КАС України визначено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

З урахуванням ч.6 ст.162, п.2 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), за наявними матеріалами.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області з 14.09.2001 р. та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. № 1789-ХІІ.

На виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 08.04.2020 р. у справі № 766/6757/17 Херсонська обласна прокуратура видала позивачу довідки від 08.10.2020 р. № 21-187вих-20 про розмір заробітної плати прокурора відділу прокуратури Херсонської області станом на 14.06.2012 р. та № 21-188вих-20 про розмір заробітної плати прокурора відділу регіональної прокуратури прокуратури Херсонської області станом на грудень 2015 року.

30.03.2021 р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до довідок від 08.10.2020 р. № 21-187вих-20, № 21-188вих-20.

07.04.2021 р. за результатами розгляду документів ОСОБА_1 відділом перерахунків пенсій № 1 управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в Херсонській області прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років за довідками від 08.10.2020 р. № 21-187вих-20, № 21-188вих-20, у зв`язку з відсутністю законодавчих підстав.

У своєму рішенні відповідач зазначив, що перерахунок пенсії позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 р. № 505 не здійснювався, оскільки у матеріалах пенсійної справи відсутня заява щодо здійснення перерахунку пенсії та відповідна довідка. Здійснення перерахунку пенсії за довідкою від 08.10.2020 р. № 21-187вих-20 станом на 14 червня 2012 року є безпідставним, оскільки норма Закону № 1789 щодо перерахунку пенсії втратила чинність. У зв`язку з неприйняттям до 01.06.2015 р. закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються (перераховуються) відповідно до Закону України "Про прокуратуру". Тому здійснити перерахунок пенсії за заробітною платою, зазначеною в довідці від 08.10.2020 р. № 21-188вих-20 підстав немає.

Вважаючи вказане рішення протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Положеннями ч.2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п.6 ч.1 ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Умови пенсійного забезпечення відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників до 15.07.2015 р. визначалися Законом України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. № 1789-ХІІ (далі - Закон № 1789-ХІІ).

Відповідно до ч.1 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Частиною 12 статті 50-1 Закону № 1789-XII передбачено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (ч.17 ст.50-1 Закону № 1789-XII).

Таким чином, на момент призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів визначались положеннями ч.ч.12, 17 ст.50-1 Закону № 1789-XII.

В подальшому, Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 р. № 3668-VI (далі - Закон № 3668-VI) до ст.50-1 Закону № 1789-XII внесено нову норму, згідно якої максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Цим самим Законом зменшено максимальний розмір при призначенні пенсії до 80 відсотків місячного заробітку.

При цьому положення ст.50-1 Закону № 1789-XII щодо підстав та порядку перерахунку пенсій прокурорам у зв`язку з прийняттям Закону № 3668-VI не зазнали змін. Відбулась лише зміна порядкового номеру частин статті, що регламентували вказаний порядок та підстави.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 р. № 505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" затверджено схеми посадових окладів працівників органів прокуратури.

14 жовтня 2014 року прийнято Закон № 1697-VII, який набрав чинності 15 липня 2015 року, на підставі чого втратила чинність ч.18 ст.50-1 Закону № 1789-XII.

Суд зауважує, що порядок пенсійного забезпечення працівників прокуратури урегульовано ст.86 Закону № 1697-VII, відповідно до ч.20 якої (в первинній редакції) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Надалі, Законом України "Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 р. № 76-VIII, який набрав чинності 01.01.2015 р. (далі - Закон № 76-VIII) до частини 18 статті 50-1 Закону № 1789-XII (в редакції Закону № 3668-VI) та до частини 20 статті 86 Закону № 1697-VII внесено зміни, зокрема, вказані частини викладено у однакових редакціях: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" підвищено посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, у тому числі працівників прокуратури.

Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. № 7-р(ІІ)/2019 положення ч.20 ст.86 Закону № 1697-VII визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).

Відповідно до ч.2 ст.152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Пунктом 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. № 7-р(ІІ)/2019 визначено, що положення ч.20 ст.86 Закону № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, відповідні положення Закону № 1697-VII втратили чинність 13.12.2019 р.

За змістом ч.1 ст.97 Закону України "Про Конституційний Суд України" передбачено, що Суд у рішенні, висновку може встановити порядок і строки їх виконання.

Конституційний Суд України у п.3 резолютивної частини рішення № 7-р(ІІ)/2019 установив такий порядок його виконання: частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення (з 13 грудня 2019 року); частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Отже, з 13.12.2019 р., тобто з дати ухвалення Конституційним Судом України Рішення № 7-р(ІІ)/2019, у Законі України "Про прокуратуру" № 1697-VII відсутня вимога про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України. При цьому, підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури з 13.12.2019 р. є підвищення заробітної плати відповідної категорії працівників.

З огляду на наведені положення законодавства, реалізація позивачем наявного у нього права на перерахунок раніше призначеної йому пенсії за вислугою років має бути здійснена відповідачем за дотримання таких вимог, як звернення до управління пенсійного фонду з відповідною заявою встановленого зразка та подання документів, підтверджуючими розмір заробітної плати за відповідною посадою.

Зважаючи на викладені обставини справи та норми законодавства, суд приходить до висновку, що звернення ОСОБА_1 до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії за вислугу років з долученими до неї довідками Херсонської обласної прокуратури від 08.10.2020 р. № 21-187 вих20 та № 21-188вих-20 є підставою для перерахунку пенсії.

Суд зауважує, що станом на 13.12.2019 р. розмір заробітної плати працюючого працівника прокуратури підвищився, порівняно з заробітною платою, яка виплачувалася ОСОБА_1 станом на час призначення пенсії за вислугу років, у зв`язку із чим, наявні підстави для перерахунку пенсії на підставі наданих довідок Херсонської обласної прокуратури. Крім того, протягом усього періоду дії норми ст.86 Закону № 1697-VІІ, яка визначала, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, позивач мав право на перерахунок пенсії, проте був позбавлений можливості таке право реалізувати.

Верховний Суд у постанові від 24.04.2019 р. (справа № 826/8546/18) звернув увагу, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом № 1697-VІІ покладено саме на Уряд.

Відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури зумовило неможливість проведення органами Пенсійного фонду України перерахунку зазначених пенсій, у тому числі, пенсії позивача.

Суд наголошує, що реалізація такого права була забезпечена саме рішенням Конституційного Суду від 13.12.2019 р.

Таким чином, у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівників органів прокуратури на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 р. № 505 та від 09.12.2015 р. № 1013 та відповідно до рішення Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019, позивач набув право на перерахунок пенсії, на підставі довідок Херсонської обласної прокуратури від 08.10.2020 р.: № 21-187вих.20 про заробітну плату прокурора відділу прокуратури Херсонської області починаючи з 14.06.2012 р.; № 21-188вих.20 про заробітну плату прокурора відділу регіональної прокуратури прокуратури Херсонської області у грудні 2015 року, з 01.07.2012 р. та з 01.01.2016 р. відповідно.

Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Частиною 2 статті 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Зважаючи на те, що настання для позивача негативних наслідків пов`язано із прийняттям ГУ ПФУ в Херсонській області рішення від 07.04.2021 р. № 2775/03-10, з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів ОСОБА_1 суд вважає за необхідне визнати таке рішення протиправними та скасувати його.

Щодо зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, виходячи з розрахунку 90 % від розмірів заробітної плати відображеної в довідках Херсонської обласної прокуратури від 08.10.2020 р. № 21-187 вих.20, № 21-188 вих.20, без обмеження її верхнього граничного розміру, суд звертає увагу на те, що у порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права.

Враховуючи те, що права позивача в частині відсоткового значення та виплати пенсії на час розгляду даної справи не порушені, оскільки перерахунок пенсії не проведено, тому суд дійшов до висновку щодо відмови у задоволенні цієї частини позовних вимог.

Щодо виплати позивачу недоотриманої різниці перерахованої пенсії суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 55 Закону № 2262-ХІІ нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але своєчасно не отримав з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більш як за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми недоотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

Нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Під час розгляду справи судом встановлено, що ОСОБА_1 має право на отримання перерахованої пенсії на підставі довідок Херсонської обласної прокуратури від 08.10.2020 р. № 21-187 вих.20, № 21-188 вих.20, а оскільки позивач до теперішнього часу отримував пенсію не у повному розмірі з вини органу Пенсійного фонду України, то її різниця має бути виплачена за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).

Відповідачем належними та допустимими доказами не доведено правомірності рішення від 07.04.2021 р. № 2775/03-10 щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії за вислугу років.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частиною 3 статті 139 КАС України передбачено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки за результатами розгляду адміністративної справи суд дійшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , то з ГУ ПФУ в Херсонській області за рахунок його бюджетних асигнувань підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в сумі 454 грн.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 263 КАС України, суд -

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) від 7 квітня 2021 року № 2775/03-10 про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ).

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) з 1 липня 2012 року та з 1 січня 2016 року у зв`язку з підвищенням заробітної плати працюючим працівникам прокуратури постановами Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року № 505 та від 9 грудня 2015 року № 1013 відповідно до довідок Херсонської обласної прокуратури від 08.10.2020 р. № 21-187 вих20 та № 21-188вих-20, з урахуванням виплачених сум.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко

кат. 112010201