Рішення № 102485011, 11.01.2022, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2022
Номер справи
460/9095/21
Номер документу
102485011
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

11 січня 2022 року м. Рівне №460/9095/21

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправною бездіяльність відповідача, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі - відповідач), в якому просить суд: 1) зобов`язати відповідача призначити позивачу пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з часу звернення позивача до відповідача із заявою про призначення пенсії, тобто з 02.04.2021 року. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що є постраждалою від Чорнобильської катастрофи (категорія 3). Також вказує, що в період з 24.05.1988 року по 07.06.2017 року постійно проживала без реєстрації в селі Зелене Володимирецького району Рівненської області, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Після того як позивачу виповнилося 54 роки, вона звернулася до відповідача з заявою про призначення пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідачем було відмовлено позивачу у призначенні пенсії на пільгових умовах відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи» через відсутність документів, які підтверджують факт постійного проживання в зоні гарантованого добровільного відселення станом на 1 січня 1993 року не менше 3 років. Позивач не погоджується з такою відмовою відповідача та вважає її протиправною, тому просить суд задовольнити позовні вимоги повністю.

Ухвалою суду від 09 липня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти задоволення позовних вимог. На обґрунтування своїх заперечень зазначив, для визначення права на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку позивачем надано довідку від 12.03.2021 №203, згідно з якою вона зареєстрована і проживає з 08.04.1967 по 23.05.1988, з 08.06.2017 по даний час та постійно проживала без прописки з 24.05.1988 по 07.06.2017 в с. Зелене Володимирецького району Рівненської області, територія якого відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Також вказує, що згідно з довідкою від 15.03.2021 №22 позивач працювала з 27.08.1984 по 13.05.1996 на заводі «Ситал», що знаходиться в смт. Володимирець, територія якого відноситься до зони посиленого радіологічного контролю до 01.01.2015. Таким чином, документами, доданими до заяви про призначення пенсії підтверджено період проживання в зоні гарантованого добровільного відселення 2 роки 27 днів (з 26.04.1986 по 23.05.1988) станом на 01.01.1993 року. З огляду на наведене, відповідач просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд виходить з наступного.

Обставини встановлені судом:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 3), що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим Рівненською обласною державною адміністрацією 02 серпня 1994 року.

Згідно з довідкою Красносільської сільської ради Володимирецького району Рівненської області вих. № 203 від 12 березня 2021 року позивач була зареєстрована та проживала в селі Зелене Володимирецького району Рівненської області з 08.04.1967 року по 23.05.1988 року та з 08.06.2017 року по даний час. В період з 24.05.1988 року по 07.06.2017 року проживала в с.Зелене без реєстрації.

Село Зелене Володимирецького району Рівненської області відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року № 106, віднесене до зони гарантованого добровільного відселення.

В квітні 2021 року, після досягнення 54 років, позивач звернулася до відповідача з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-ХІІ (далі- Закон №796).

Листом від 13 квітня 2021 року №1700-0304-8/15975 відповідач повідомив позивачу про відмову у призначенні пенсії відповідно до ст.55 Закону №796 через відсутність документів, які підтверджують факт постійного проживання в зоні гарантованого добровільного відселення станом на 01 січня 1993 року не менше 3 років.

Не погоджуючись з такою відмовою та вважаючи її протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи даний спір та надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд виходить з такого.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Частиною першою статті 9 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.03.2003 №1058-ІV (далі - Закон №1058-ІV), який набрав чинності 01.01.2004, передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду України в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Умови призначення пенсії за віком встановлено ст.26 Закону №1058-ІV.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначає Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-XII (далі - Закон №796-ХІІ).

Статтею 49 Закону №796-ХІІ визначено, що пенсії особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді а) державні пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Умови призначення пенсії за віком встановлено статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі Закон №1058-IV, в редакції, станом на дату виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до абзацу 1 статті 55 Закону №796-ХІІ, особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу.

Зокрема, ч. 1 ст. 26 Закону №1058-IV визначено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років.

Згідно з абзацом 5 пункту 2 частини 1 статті 55 Закону №796-ХІІ, потерпілим від Чорнобильської катастрофи - особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3 років, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" у такому порядку: 3 роки* та додатково 1 рік за 2 роки проживання, роботи, але не більше 6 років. Початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.

Пенсійний вік за бажанням особи може бути знижено тільки за однією підставою, передбаченою цією статтею, якщо не обумовлено інше. При цьому відповідне зниження пенсійного віку, передбачене цією статтею, застосовується також до завершення періоду збільшення віку виходу на пенсію до 1 січня 2022 року (ч. 2 статті 55 Закону №796-ХІІ).

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до п.2.1 Порядку №22-1, при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями).

Судом встановлено, що до заяви про призначення пенсії від 02.04.2021 позивач долучила: довідку про періоди проживання в зоні гарантованого добровільного відселення від 12.03.2021 №203; посвідчення громадянина потерпілого від Чорнобильської катастрофи від 02.08.1994 серії НОМЕР_1 (категорія 3); документи про роботу.

Згідно зі ст. 65 Закону №796-ХІІ документами, які підтверджують статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та надають право користуватися пільгами, встановленими цим Законом, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи".

Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади. Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій. Порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим 02.08.1994 Рівненською обласною державною адміністрацією підтверджено, що ОСОБА_1 є громадянкою, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи. Пред`явник має право на пільги і компенсації, встановлені Законом УРСР «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для осіб, які постійно проживають або постійно працюють в зоні гарантованого добровільного відселення не менше 3 років.

Пунктом 2 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1992 р. №501 (чинної станом на дату видачі позивачу посвідчення потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС, далі Порядок видачі посвідчень №501), передбачено, що посвідчення є документом, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства.

Таким чином, наявність у позивача посвідчення потерпілої від Чорнобильської катастрофи (категорія 3) надає право користуватися пільгами, визначеними Законом №796-ХІІ, в тому числі, правом на зниження пенсійного віку при призначенні пенсії за віком.

Згідно з абзацами 6-8 ст. 14 Закону №796-ХІІ для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, як, зокрема: потерпілі від Чорнобильської катастрофи (не віднесені до категорії 2), які:

- постійно проживали на територіях зон безумовного (обов`язкового) та гарантованого добровільного відселення на день аварії або які за станом на 1 січня 1993 року прожили у зоні безумовного (обов`язкового) відселення не менше двох років, а на території зони гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років та відселені або самостійно переселилися з цих територій;

- постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного (обов`язкового) та гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у зоні безумовного (обов`язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, - категорія 3.

Зазначеній нормі ст. 14 Закону №796-ХІІ кореспондуються положення абз. 3 п. 5 Порядку видачі посвідчень №501, за змістом якого потерпілим від Чорнобильської катастрофи (не віднесеним до категорії 2), які постійно проживали на територіях зон безумовного (обов`язкового) та гарантованого добровільного відселення на день аварії або які за станом на 1 січня 1993 р. прожили у зоні безумовного (обов`язкового) відселення не менше двох років, а на території зони гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років і відселені або самостійно переселилися з цих територій, а також постійно проживають або постійно працюють у зонах безумовного (обов`язкового) та гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 р. прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов`язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, і віднесеним до категорії 3, видаються посвідчення зеленого кольору, серія Б.

Аналіз вказаних положень законодавства свідчить на користь того, що посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 3 видавались особам, які:

1. Постійно проживали на територіях зони гарантованого добровільного відселення на день аварії (26.04.1986); або 2. За станом на 1 січня 1993 року прожили на території зони гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років і відселені або самостійно переселилися з цих територій; або 3. Постійно проживають або постійно працюють у зонах гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 р. прожили або відпрацювали у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років.

Судом встановлено та сторонами не заперечувалось, що станом на день аварії на ЧАЕС, позивач у зоні гарантованого добровільного відселення проживала.

Також суд зазначає, що видавши позивачу посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, держава в особі Рівненської обласної державної адміністрації (уповноваженого органу) визнала, що ОСОБА_1 прожила в зоні гарантованого добровільного відселення станом на 1 січня 1993 року не менше 3 років.

За змістом частин третьої та четвертої статті 15 Закону №796-ХІІ підставою для визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які проживають або працюють на забруднених територіях, є довідка про період проживання, роботи на цих територіях. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що до заяви про призначення пенсії від 02.04.2021 ОСОБА_1 долучила довідку про проживання в зоні гарантованого добровільного відселення від 12.03.2021 №203, видану Красносільською сільською радою Володимирецького району Рівненської області, згідно якої позивач була зареєстрована та проживала в селі Зелене Володимирецького району Рівненської області з 08.04.1967 року по 23.05.1988 року та з 08.06.2017 року по даний час. В період з 24.05.1988 року по 07.06.2017 року поживала в с.Зелене без реєстрації.

Зазначена довідка органу місцевого самоврядування відповідачем у встановленому порядку не оскаржена, дії Красносільської сільської ради в частині її видачі, які на думку Пенсійного органу суперечать положенням чинного законодавства, в судовому порядку протиправними не визнавались. Протилежного сторонами суду не доведено, а судом не встановлено.

Рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області від 19 квітня 2021 року в справі №556/463/21 встановлено факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителька с.Зелене, Володимирецького району, Рівненської області, РНОКПП: НОМЕР_2 з 23.05.1988 року по 08.06.2017 року дійсно постійно проживала без реєстрації в АДРЕСА_1 , яке відносяться до зони гарантованого добровільного відселення. Згідно відомостей зазначених в Єдиному державному реєстрі судових рішень, вказане рішення набрало законної сили 20 травня 2021 року.

При цьому, відповідачем не надано, а судом не здобуто в ході розгляду справи доказів того, що вказане рішення Пенсійним органом оскаржувалось або ж було скасоване.

Згідно з ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, обставина щодо постійного проживання позивача з 23.05.1988 року по 08.06.2017 року в с. Зелене Володимирецького району Рівненської області, яке відносяться до зони гарантованого добровільного відселення, не підлягає доказуванню при розгляді даної справи, позаяк встановлена рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області від 19.04.2021 у справі №556/463/21.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів Української РСР №106 від 23.07.1991 "Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи", с. Зелене Володимирецького району Рівненської області відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.

Таким чином, судом встановлено, що позивач з 08.04.1967 року по 23.05.1988 року та з 08.06.2017 року по даний час була зареєстрована та проживала в с. Зелене та в період з 24.05.1988 року по 07.06.2017 року проживала в с.Зелене без реєстрації, що відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, що в сукупності складає понад 3 роки станом на 01.01.1993, а відтак, висновки та доводи відповідача в цій частині є протиправними та помилковими.

На думку позивача, вона набула право на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку на 6 років, тобто у 54 роки, з 02.04.2021.

При цьому, суд враховує, що у випадку спірних правовідносин право на зменшення пенсійного віку на 6 років мають виключно особи, які не проживали/не працювали у зоні гарантованого добровільного відселення станом на день аварії, проте прожили або ж пропрацювали станом дату звернення до суду не менше 12 років, в тому числі не менше 3 років станом на 01.01.1993 (абзацом 5 пункту 2 частини 1 статті 55 Закону №796-ХІІ).

Судом встановлено, що до заяви про призначення пенсії додано довідку Красносільської сільської ради Володимирецького району Рівненської області від 12.03.2021 №203, яка підтверджує період проживання ОСОБА_1 в зоні гарантованого добровільного відселення, достатній для зменшення пенсійного віку на 6 років.

Окрім цього, суд звертає увагу, що рішення Володимирецького районного суду Рівненської області від 16.04.2021 у справі №556/463/21 про встановлення факту проживання ОСОБА_2 в зоні гарантованого добровільного відселення ухвалене уже після відмови позивачу у призначенні пенсії, а тому, при його прийнятті не могло враховуватись.

Згідно з частинами 1 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку (ч. 1 ст. 45 Закону №1058-IV).

Заява про призначення пенсії була подана до відповідача 02 квітня 2021 року.

08 квітня 2021 року позивачу виповнилося 54 роки.

А тому, з врахуванням вимог ст.45 Закону №1058, позивачу слід призначити пенсію з 09 квітня 2021 року.

З врахуванням вищенаведеного, позовні вимоги в частині призначення пенсії з 02 квітня 2021 року задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини першої статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень в ході розгляду справи не довів правомірність своєї поведінки в спірних правовідносинах.

Натомість, доводи та аргументи позивача, якими останній обґрунтовував позовні вимоги, знайшли часткове підтвердження за наслідками розгляду справи по суті, а тому позовну заяву належить задовольнити частково.

З огляду на зазначене та враховуючи положення статті 245 КАС України, порушені права позивача підлягають захисту шляхом визнання протиправною відмови відповідача у призначенні позивачу пенсії відповідно до вимог статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов`язати відповідача призначити позивачу пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з часу звернення позивача до відповідача із заявою про призначення пенсії, тобто з 09.04.2021 року.

Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому, суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

З огляду на вказане, сплачена сума судового збору в розмірі 454грн відповідно до квитанції від 19 квітня 2021 року № 11 оригінал якої знаходиться в матеріалах справи, підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області у призначенні ОСОБА_1 пенсії відповідно до вимог статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з часу звернення позивача до відповідача із заявою про призначення пенсії, тобто з 09 квітня 2021 року.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 454грн.(чотириста п`ятдесят чотири гривні) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 11 січня 2022 року

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_2 )

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка, 7,м. Рівне,33028, ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076)

Суддя Т.О. Комшелюк