Рішення № 102480773, 11.01.2022, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2022
Номер справи
320/7430/21
Номер документу
102480773
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) В/Ч 0415
  • 2)
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 січня 2022 року № 320/7430/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А 0415 , Міністерства Оборони України в особі Командувача Військ зв`язку та кібернетичної безпеки Збройних Сил України про визнання протиправним та скасування рішення,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Військової частини А0415 (далі - відповідач-1) та Міністерства Оборони України в особі Командувача Військ зв`язку та кібернетичної безпеки Збройних сил України (далі - відповідач-2), - про поновлення на роботі.

Зміст позову складаюсь наступні позовні вимоги: 1) визнати протиправними та скасувати наказ №1 від 04.01.2021 Міністерства Оборони України в особі Командувача Військ зв`язку та кібернетичної безпеки Збройних сил України (адреса:03168, м.Київ, пр-т Повітрофлотський 6, код ЄДРПОУ 22991103) щодо звільнення лейтенанта ОСОБА_1 з посади начальника речової служби тилу 3 окремої бригади зв`язку з військової служби у запас за підпунктом «ж» (у зв`язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем) (далі - оскаржуваний наказ); 2) поновити з 05.01.2021 (днем наступним після звільнення) ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на посаді начальника речової служби тилу 3 окремої бригади зв`язку у Військовій частині А0415 (адреса: 07421, с.Семиполки-2, Київська обл., код ЄДРПОУ 07641601) з виплатою середньої заробітної плати за весь час вимушеного прогулу з 04.01.2021 (з дати протиправного звільнення) по дату поновлення на службі у Військовій частині А0415 на посаді начальника речової служби тилу окремої бригади зв`язку.

Зі змісту заяв по суті справи позивача слідує, що позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що оскаржуваний наказ, на його думку, прийнятий з порушенням вимог чинного законодавства, за відсутності правових підстав для їх прийняття. Позивач вказує на те, що в його діях відсутнє систематичне невиконання контракту. Позивач вказує на те, що, згідно з абз.6 п.2.13 Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 №170, систематичне невиконання умов контракту військовослужбовцем може бути встановлено за результатами атестування. Однак, відповідачем-2 відповідне атестування не здійснювалось.

Відповідачі проти позову заперечують. У відзиві на позовну заяву відповідач-1 просить залишити позов без розгляду через порушення правил підсудності, відсутністю предмету спору, пропуску строків позовної давності. Відповідач-1 зокрема зазначає, що через особисту необізнаність та бездіяльність, позивач як на час звільнення з військової служби, так і на час проходження атестації не здійснював жодних правових дій щодо оскарження встановлені строки відповідних наказів про притягнення його до дисциплінарної відповідальності, дій щодо проведення його повторної атестації за результатами його службової діяльності, визначення рівня його фахових знань, рівня кваліфікації за його військовою обліковою спеціальністю. Тому відповідач-1 вважає, що на вказаний позов юрисдикція судів не поширюється оскільки в своєму позові позивач не доводить документально, що між ним і військовою частиною існував юридичний спір.

З відзиву відповідача-2 слідує, що він заперечує проти задоволення позову. Також відповідач-2 просить застосувати наслідки пропуску строків звернення до суду, а саме ч.5 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої - для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк, і цей строк позивачем було порушено.

02.08.2021 позивач подав клопотання про розгляд справи у письмовому провадженні, без присутності сторін.

Дослідивши матеріали судової справи, суд встановив наступні обставини.

10.05.2018 позивач уклав контракт з Міністерством Оборони України на проходження військової служби у Збройних Силах України на посаді офіцерського складу.

11.05.2018 контракт з боку Міністерства Оборони України був підписаний ТВО Начальника Головного Управління персоналу - Заступника начальника Генерального Штабу Збройних Сил України Андрусяк М.В.

Контракт набув чинності 30.05.2018.

Суд бере до уваги, що позивач проходив службу у військовій частині на посаді Начальника речової служби тилу окремої бригади зв`язку Збройних Сил України. З процедурою звільнення військовослужбовців повинен був бути ознайомлений, оскільки до його посадових обов`язків входило, зокрема участь у заняттях, які проводились серед офіцерів бригади, щодо процедури і підстав звільнення військовослужбовців.

За результатами проведеного у військовій частині А0415 службового розслідування на підставі наказу командира віськової частини А0415 від 30.07.2019 №205 у зв`язку з відсутністю лейтенанта ОСОБА_1 на службі, наказом командира зазначеної військової частини від 27.08.2019 №225 на позивача накладено дисциплінарне стягнення «Попередження про неповну службову невідповідність». Цей наказ про накладення дисциплінарного стягнення доведено під підпис позивачу і останнім не оскаржувася в порядку і строки визначені Дисциплінарним статутом Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 №551-XIV.

Після накладення на позивача дисциплінарного стягнення «Попередження про неповну службову невідповідність», 12.12.2019 у військовій частині А0415 було проведено засідання атестаційної комісії зазначеної військової частини, яке було оформлено протоком №14. За результатами засідання атестаційної комісії щодо позивача було прийнято рішення про не відповідність займаній посаді, надано випробувальний строк та надано можливість переміщення до іншого місця військової служби. З зазначеним протоколом позивач був ознайомлений під підпис.

В подальшому позивач не виправив своєї поведінки і вчинив ряд дисциплінарних проступків, за наслідком яких були застосовані дисциплінарні стягнення, які були занесені до службової картки позивача, а саме: 1) догана - наказ командира військової частини А0415 від 25.10.2019 №275; 2) сувора догана - наказ командира військової частини А0415 від 13.11.2019 №295; 3) догана - оголошено усно командиром військової частини А0415 21.01.2020; 4) сувора догана - наказ командира військової частини А0415 від 06.07.2020 №157; 5) догана - наказ командира військової частини А0415 від 20.10.2020 №276; 6) сувора догана - наказ командира військової частини А0415 від 24.11.2020 №312.

Зазначені дисциплінарні стягнення позивач не оскаржував.

Згідно Скороченої оцінної карти військовослужбовця сума балів оцінки за 10 критеріями діяльності військовослужбовця складає 27,5 і середній бал складає 2,75, що відповідає незадовільній службовій діяльності військовослужбовця. З матеріалами оцінювання, висновками та рекомендаціями начальників позивач був ознайомлений під підпис 17.11.2020. Згідно рекомендації прямого начальника - доцільно звільнити з військової служби у запас у зв`язку із систематичним невиконанням умов контракту.

З п.3 Атестації за період з червня 2020 по грудень 2020 слідує, що позивач ознайомлений 21.12.2020. При цьому а тексті Атестації зазначено, що офіцеру доведено, що його було попереджено про неповну службову відповідність у серпні 2019 та надано час для виправлення. В подальшому під час засідання атестаційної комісії у грудні 2019 позивачу відповідачем-1 було надано випробувальний термін 2 місяці та можливість переміщення на нижчу посаду. В подальшому позивач не показав виправлення дисципліни. В подальшому 18.01.2021 у зв`язку з відмовою позивача від підпису, позивачу усно було доведено інформацію про затвердження рішення атестації про його звільнення з військової служби в присутності офіцерів військової частини А0415, підполковника О.Бойко, підполковника Т.Мойсеєнко, майора юстиції О.Швець , - про що було здійснено запис в Атестації.

04.01.2021 позивач був звільнений відповідачем-1 в запас за п. «ж» ст.26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» наказом Командувача Військ зв`язку та кібернетичної безпеки Збройних Сил України №1 від 04.01.2021 про що зазначено в п.10 посвідчення офіцера НОМЕР_2 .

Також 04.01.2021 командиром військової частини А0415 в присутності майора Гедейчука О. , підполковника Мойсеєнка М.О. , підполковника Горобець О. з позивачем проведено бесіду щодо його звільнення з військової служби у зв`язку з систематичним невиконням умов контракту, про що складено аркуш бесіди, з яким позивач ознайомився під підпис.

20.01.2020 позивач звернувся до Заступника командира тилу військової частини А0415 з рапортом в якому просить здійснити виплату грошових коштів, у зв`язку зі звільненням його з військової служби, що вказує на його обізнаність на момент подання рапорту про обставини і підстави звільнення з військової служби.

У відповідь на зазначений рапорт 22.01.2021 було винесено наказ Міністерства оборони України №15, з якого слідує: «Лейтенанта ОСОБА_1 , начальника речової служби тилу військової частини А0415, звільненого з військової служби у запас за підпунктом «ж» (у зв`язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем) пункту другого частини п`ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» наказом Командувача ВЗ та КБЗС України (по особовому складу) від 04.01.2021 №1, вважати таким, що 22 січня 2022 року справи та посаду здав. Виключити зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення з 22 січня 2021 та направити для постановки на облік до Броварського об`єднаного міського ТЦК та СП Київської області».

Також 22.01.2021 позивачу було видано під підпис припис №10, відповідно до якого позивач 22.01.2021 на підставі вищезазначеного наказу командира вибув у розпорядження військового комісара Броварського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Київської області та став на військовий облік.

Зазначений припис про вибуття у Броварський об`єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Київської області позивач отримав на руки 22.01.2021, про що він розписався в журналі видачі приписів військової частини А0415.

В розділі 10 посвідчення офіцера ОСОБА_1 НОМЕР_3 відповідачем-2 здійснено запис про звільнення у запас за пп «ж» (у зв`язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем) наказом командувача Військ зв`язку та кібербезпеки Збройних Сил України від 04.01.2021 №1.

Вищезазначені обставини свідчать про те, що позивач був обізнаний про своє звільнення з військової служби, з ним було проведено відповідну бесіду про звільнення з військової служби, 21.12.2020 та 18.01.2021 доведено рішення атестації про звільнення з військової служби, а позивач, подаючи рапорт, вчиняв дії у зв`язку з зазначеним звільненням.

24.05.2021 на підставі письмової заяви позивача Броварський об`єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки надав позивачу витяг з наказу Командувача Військ зв`язку та кібернетичної безпеки Збройних Сил України від 04.01.2021 про звільнення позивача з військової служби у запас за п. «ж» (у зв`язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем) відповідно до п.2 ч.5 ст.26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу».

Також 24.05.2021 Броварський об`єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки надав позивачу витяг з наказу командира військової частини А0415 від 22.01.2021 про виключення зі списків особового складу частини з 22.01.2021 в частині підстави звільнення позивача з військової служби.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.

Спеціальним законом, який регулює спірні правовідносини, зокрема звільнення з військової служби, є Закон України «Про військовий обов`язок і військову службу».

Відповідно до ст.2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», - військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Відповідно до ст.3 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», - правовою основою військового обов`язку і військової служби є Конституція України, цей Закон, Закон України "Про оборону України", "Про Збройні Сили України", "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію", інші закони України, а також прийняті відповідно до них укази Президента України та інші нормативно-правові акти щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов`язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародні договори України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Зазначений спеціальний закон не передбачає застосування Кодексу законів про працю щодо звільнення військовослужбовців з військової служби, оскільки не регулює відносини забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов`язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців.

Відтак, суд відхиляє доводи позивача, щодо порушення позивачами норм Кодексу Законів про працю, оскільки до повноважень відповідачів не належить виконання вимог цього закону в межах спірних правовідносин.

Відповідно до ч.3 ст.24 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», - Закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Відповідно до ч.5 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України, - для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Відповідно до п.17 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України, - публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Беручи до уваги вищевикладені обставини, суд погоджується з доводами відповідача-2, що місячний строк для звернення до адміністративного суду щодо оскарження звільнення з військової служби, для позивача почав перебіг з 23.01.2021, - дня, наступного за днем виключення позивача зі списків особового складу військової частини А0415 та направлення для постановки на облік до військового комісара Броварського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Київської області.

Як наслідок строк на звернення до адміністративного суду з цим позовом і, відповідно, на судовий захист за цією позовною заявою сплинув 24.02.2021. З позовною заявою позивач звернувся лише 22.06.2021 року, - з порушення строку, визначеного ч.5 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Разом з тим, суд, досліджуючи обставини які стали підставою для звільнення позивача з військової служби та з`ясовуючи можливу протиправну діяльність відповідачів при звільненні позивача з військової служби, в порядку застосування принципу офіційного з`ясування всіх обставин у справі, звертає увагу на наступне правове регулювання.

Указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008 було затверджено Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі - Положення №1153).

Відповідно до п.1 Положення №1153, - цим Положенням визначається порядок проходження громадянами України (далі - громадяни) військової служби у Збройних Силах України та регулюються питання, пов`язані з проходженням такої служби під час виконання громадянами військового обов`язку в запасі. Це Положення застосовується також до відносин, що виникають у зв`язку з проходженням у Збройних Силах України кадрової військової служби особами офіцерського складу до їх переходу в установленому порядку на військову службу за контрактом або звільнення з військової служби.

Відповідно до п.228-1 Положення №1153 (в редакції станом на 23.01.2021), - звільнення з військової служби у зв`язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем здійснюється в разі, коли протягом останніх 12 місяців за неналежне виконання або відмову від виконання взятих на себе під час укладення контракту про проходження військової служби чи контракту про навчання обов`язків він два або більше разів у сукупності притягувався до кримінальної відповідальності, адміністративної відповідальності за вчинення військового адміністративного правопорушення або на підставі письмового наказу до дисциплінарної відповідальності за порушення військової дисципліни, які враховуються для оцінки стану дисципліни в Міністерстві оборони України, чи після попередження військовослужбовця про неповну службову відповідність він не виправив своєї поведінки і це стягнення не відіграло своєї ролі, а також у разі відмови курсанта, з яким укладено контракт про навчання, від проходження військової служби на посадах осіб сержантського і старшинського складу або офіцерського складу після закінчення вищого навчального закладу.

Звільнення з військової служби у зв`язку із систематичним невиконанням умов контракту командуванням здійснюється в разі, коли протягом останніх 12 місяців служби військовослужбовця командуванням два чи більше разів не виконувалось одне або декілька із зобов`язань та інших умов, визначених контрактом. Невиконання зобов`язань та інших умов, визначених контрактом, не враховується для встановлення систематичного невиконання умов контракту командуванням, якщо їх виконання стало неможливим у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій, а також залучення до здійснення заходів правового режиму надзвичайного стану, боротьби з тероризмом і піратством, посилення охорони державного кордону, ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, надання військової допомоги іншим державам.

Відповідно до пп. «ж» п.2 ст.26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу", - контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах під час дії особливого періоду (крім періодів з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації) у зв`язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем.

Відповідно до Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" та Указу Президента України від 10 грудня 2008 року №1153 "Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України", наказом Міністра оборони України від 10 квітня 2009 №170 було затверджено Інструкцію про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі - Інструкція №170).

Відповідно до абз.9 п.2.13 Інструкції №170, - Систематичне невиконання умов контракту військовослужбовцем може бути встановлено за результатами атестування, коли протягом останніх 12 місяців за неналежне виконання або відмову від виконання взятих на себе під час укладення контракту про проходження військової служби обов`язків він два або більше разів у сукупності притягувався до кримінальної відповідальності, адміністративної відповідальності за вчинення військового адміністративного правопорушення, або на підставі письмового наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності за порушення військової дисципліни, які обліковуються для оцінки стану дисципліни згідно з Інструкцією з надання доповідей і донесень про події, кримінальні правопорушення, військові адміністративні правопорушення та адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, порушення військової дисципліни та їх облік у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 29 листопада 2018 року N 604, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2018 року за N 1451/32903 (далі - Інструкція з надання доповідей і донесень про події, порушення та їх облік), чи протягом останніх 6 місяців після попередження військовослужбовця про неповну службову відповідність, якщо він не виправив своєї поведінки і це стягнення не відіграло своєї ролі. Систематичним невиконанням умов контракту командуванням є невиконання одного із зобов`язань та інших умов, визначених контрактом, які допускались два чи більше разів протягом останніх 12 місяців служби військовослужбовця.

Відповідно до додатку 12 до «Інструкції з надання доповідей і донесень про події, кримінальні правопорушення, військові адміністративні правопорушення та адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, порушення військової дисципліни та їх облік у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту», затвердженій Наказом Міністерства оборони України 29 листопада 2018 року №604, - передбачено перелік порушень військової дисципліни, які обліковуються для оцінки стану військової дисципліни. Так до такого переліку відносяться, зокрема: порушення статутних правил несення вартової (вахтової), внутрішньої служби, патрулювання, що не спричинило тяжких наслідків; неналежне виконання службових обов`язків, за яке на військовослужбовця накладено дисциплінарне стягнення "Попередження про неповну службову відповідність".

Відповідно до п.102 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 №551-XIV (далі - Дисциплінарний статут), - дисциплінарне стягнення у вигляді попередження про неповну службову відповідність застосовується один раз за час перебування військовослужбовця на штатній посаді і накладається наказом посадової особи, якій цим Статутом надано таке право. Якщо протягом шести місяців після накладення такого стягнення військовослужбовець не виправив своєї поведінки і вчинив правопорушення, приймається рішення про переміщення військовослужбовця на нижчу посаду або звільнення з військової служби.

Системний аналіз зазначених вище норм приводить суд до висновку, про правомірність припинення контракту на проходження військової служби з позивачем та звільнення з військової служби.

При цьому суд критично ставиться до аргументу позивача, що оскаржуване звільнення позивача зі служби у Збройних Силах України протиправне зважаючи на те, що відповідачем-2 у оскаржуваному наказі не визначено конкретний пункт, який було порушено позивачем та порушення якого стало підставою для звільнення. Суд звертає увагу, що контракт на проходження військової служби, є особливою формою проходження військової служби, детальний зміст якої визначений спеціальним законодавством. Так зі ст.19 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» слідує, що військовослужбовці, які проходять кадрову або строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби, військовозобов`язані, а також жінки, які не перебувають на військовому обліку, укладають контракт про проходження військової служби за контрактом з додержанням умов, передбачених статтею 20 цього Закону. Відповідно до п.13 Положення №1153, - на військову службу за контрактом приймаються: громадяни відповідно до статей 19 і 20 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу". Відповідно до преамбули Дисциплінарного статуту, - цей Статут визначає сутність військової дисципліни, обов`язки військовослужбовців, а також військовозобов`язаних та резервістів під час проходження навчальних (перевірочних) і спеціальних зборів щодо її додержання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування, а також порядок подання і розгляду заяв, пропозицій та скарг. Усі військовослужбовці Збройних Сил України незалежно від своїх військових звань, службового становища та заслуг повинні неухильно керуватися вимогами цього Статуту.

Оскільки п.5 ст.26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу", не передбачає окремої підстави для розірвання контракту з військовослужбовцем, як невиконання вимог Дисциплінарного статуту та законодавства щодо проходження військової служби, а такі вимоги є обов`язковою умовою проходження військової служби як так такої і за контрактом зокрема, - систематичне порушення позивачем дисципліни є порушенням законодавчо визначеної умови контракту з позивачем на проходження військової служби в Збройних Силах України.

За таких умов суд приходить висновку про відмову у задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

В задоволенні адміністративного позову - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Терлецька О.О.