
Справа № 353/1021/21
Провадження № 3/353/48/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2022 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , одруженого, з середньою освітою, фізичної особи-підприємця, гр. України, за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
17.11.2021 року о 12 год. 05 хв. у магазині в с. Колінці Івано-Франківського району Івано-Франківської області ФОП ОСОБА_1 допустив порушення встановленого порядку проведення розрахунків в сфері торгівлі, а саме: здійснив проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій та не видав розрахункового документу встановленого зразка; здійснив проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій для підакцизних товарів без використання режиму попереднього програмування коду товарної під категорії відповідно до кількості кожного найменування проданого товару, чим порушив п.п. 1, 2, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95ВР від 06.07.1995 року із змінами та доповненнями, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.155-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП визнав повністю, щиро розкаюється у вчиненому, просив його суворо не карати.
За змістом ч. 1 ст. 155-1 КУпАП відповідальність особи наступає у випадку порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративного правопорушення доведена матеріалами справи, зокрема, даними, що містяться у: протоколі про адміністративне правопорушення № 1414 від 17.11.2021 року (а.с. 4), яким зафіксовано фактпорушення ОСОБА_1 встановленого порядку проведення розрахунків в сфері торгівлі; копії акту (довідки) фактичної перевірки № 090794 від 17.11.2021 року (а.с. 5-6), яким встановлено порушення встановленого порядку проведення розрахунків в сфері торгівлі, а саме проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій та не видача розрахункового документу встановленого зразка, проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій для підакцизних товарів без використання режиму попереднього програмування коду товарної під категорії відповідно до кількості кожного найменування проданого товару; описі готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків від 17.11.2021 року (а.с. 7), яким встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстраторів розрахункових операцій; копії письмових пояснень ОСОБА_1 від 17.11.2021 року (а.с. 7 зворот), в яких він визнав вчинення ним порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, в т.ч. продаж алкогольних напоїв без застосування касового апарату та не видачу покупцю чеку.
Таким чином, вважаю, що в матеріалах справи достатньо доказів, які підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП. Такі докази долучені до протоколу і сумнівів не викликають.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, є визнання вини, щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, не встановлено.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, вважаю, що його вина у вчиненому правопорушенні доведена повністю, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня його вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, відносно нього слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ч. 1 ст.155-1 КУпАП та керуючись ст.ст. 8, 9, 23, 33, 40-1, 245, 283, 284, 294 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5 (п`ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/р UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн. 20 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.
СуддяУ. Ю. ЛУКОВКІНА