
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2022 р. Справа№200/16226/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ: 13486010, Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, 3) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якій просив:
- визнати протиправними дії щодо відмови у перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки про його грошове забезпечення № 33/25-1615 від 02.07.2021;
- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.12.2019 відповідно до довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Донецькій області» № 33/25-1615 від 02.07.2021 про грошове забезпечення за листопад 2019 року, здійснити виплату суми перерахунку однією сумою, з розрахунку 90% від розміру грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії, без обмеження будь-яким строком, з урахуванням проведених виплат, з нарахуванням і виплатою компенсації втрати частини доходу.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 та рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18, за якими визнані протиправними та нечинними пункти 1, 2, 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103) та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45).
Позивач вказує, що з 19.11.2019 року - з дня набрання законної сили рішення у справі №826/12704/18, у нього як пенсіонера ОВС (міліції) виникло право на перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень), розміру премії та індексації, розрахованих згідно з постановою "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 р. №988 (далі - Постанова №988) та статтями 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ. Тому відповідач повинен перерахувати пенсію позивача з 01.12.2019 року (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії).
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26.11.2021 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 22.12.2021 відмовлено в клопотанні відповідача про розгляд справи в порядку загального провадження.
В матеріалах справи наявний відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на позовну заяву, в якому зазначено, що підставою для перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців. У зв`язку із скасуванням пункту 3 постанови КМУ № 103 не відбулось жодних змін розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення, передбачених Постановою КМУ № 988, яка є чинною. Оскільки перелік умов для перерахунку пенсії військовослужбовцям є вичерпним, то у Головного управління не має законодавчих підстав для перерахунку пенсії. На підставі цього відповідач просив в задоволенні позовних вимог відмовити.
Також відповідач зазначає, що рішенням Донецького окружного адміністративного суду у справі 200/1597/19-а Головне управління зобов`язано здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу виходячи з 90% грошового забезпечення. Тобто на час подання даної позовної заяви відсотковий розмір пенсії є визначеним.
Стосовно виплати пенсії без обмеження максимальним розміром та визначення порядку виплати, відповідач зазначає, що правовідносини ще не виникли та право позивача не порушено.
Щодо нарахування компенсації втрати частини доходів відповідач вказує, що ця вимога є передчасною, оскільки вказана компенсація пов`язана з фактичним нарахуванням та виплатою пенсії, чого ще не відбулось.
Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 є пенсіонером МВС, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Донецькій області, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ).
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 28.02.2019 у справі № 200/1597/19-а позов ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Донецькій області задоволено:
Визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Донецькій області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 90% до 70% відповідних суми грошового забезпечення при здійсненні її перерахунку.
Зобов`язано ГУ ПФУ в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років із розрахунку підвищення до пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам» на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою станом на 01 січня 2016 року виходячи із 90% грошового забезпечення.
Дане рішення набрало законної сили 15.05.2019.
02.07.2021 ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Донецькій області» видано довідку № 33/25-1615 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в якій зазначено складові грошового забезпечення: посадовий оклад 3100 грн., оклад за спеціальним званням 2400 грн., надбавка за стаж служби в поліції 50% - 2750 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 65,40% - 5395,50 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 465 грн., премія 60,96% - 8601,76 грн., а всього 22712,26 грн.
Листом від 22.10.2021 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відмовило позивачу у проведені перерахунку, оскільки підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні, повідомлень щодо необхідності підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахункам, від Пенсійного фонду України та уповноважених структурних підрозділів відповідних відомств не надходило.
Також відповідач в даному листі зазначив, що максимальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 70% сум грошового забезпечення за будь-якою з підстав. При здійсненні перерахунку граничний відсоток обрахунку грошового забезпечення по пенсійним справам обмежується 70% відповідних сум грошового забезпечення. Отже підстави для проведення перерахунку пенсії згідно оновленої довідки з урахуванням 90% грошового забезпечення відсутні.
Згідно з положеннями частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон № 2262-ХІІ.
Наведеним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Частина 2 статті 51 Закону № 2262-XII передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Кабінетом Міністрів України Постановою №988 затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах, згідно з додатками 3-10.
Відповідно до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", Постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 року №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі по тексту - Порядок №260).
Згідно з пунктом 3 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Порядком № 260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 розділу ІІ Порядку №260); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5 розділу ІІ Порядку №260); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6 розділу ІІ Порядку №260); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7 розділу ІІ Порядку №260); надбавка за почесне звання "заслужений" (пункт 8 Порядку розділу ІІ №260); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9 Порядку розділу ІІ №260); доплата за вчене звання (пункт 10 розділу ІІ Порядку №260); доплата за службу в нічний час (пункт 11 Порядку №260).
Крім того, пунктом 12 розділу ІІ Порядку № 260 розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.
Виходячи зі змісту приписів статті 63 Закону № 2262-XII Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів складових грошового забезпечення для такого перерахунку, а підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців чи осіб, прирівняних до них.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18 (набрало законної сили 19.11.2019) встановлено, що п. 3 постанови № 103 звужує зміст та обсяг існуючих прав і свобод, оскільки скасовує надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримували пенсіонери органів внутрішніх справ (міліції) під час служби, та які враховувались при попередніх перерахунках пенсій, тому змінює умови і норми пенсійного забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) або за прирівняними до них посадами, а тому є протиправним та таким, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили. Оскаржуваний пункт постанови фактично зменшує виплати пенсії у відсотковому вимірі та звужує складові грошового забезпечення пенсіонерів внутрішніх справ, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії вказаним особам. П. 3 постанови № 103 зменшує права пенсіонерів органів внутрішніх справ у порівнянні з їх попереднім становищем, а Кабінет Міністрів, приймаючи оскаржуваний пункт постанови діяв не в інтересах осіб, без урахування усіх існуючих обставин, без дотримання принципу пропорційності, необґрунтовано, без дотримання балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів широкого кола осіб і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.
Тому скасування судовим рішенням, яке набрало законної сили 19.11.2019, пункту 3 Постанови №103, надає позивачу підстави на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №988, Порядком №260, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а, у рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 року справі № 160/8324/19, яке залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 року.
Пунктом 1 Наказу МВС України від 25.02.2019 року № 129 "Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів ПФУ документів для призначення (перерахунку) пенсій" визначено в МВС України уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів ПФУ документів для призначення (перерахунку) пенсії Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань цього Департаменту.
Наказ МВС України від 16.04.2021 № 291 вніс зміни до п. 1 наказу МВС від 25.02.2019 № 129, виклавши його в такій редакції:
" 1) Департамент персоналу уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів ПФУ документів для призначення (перерахунку) пенсій з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних питань та соціальної роботи цього Департаменту.
2) територіальні медичні об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по областях, м. Києву уповноваженими установами за видачу довідок про розмір грошового забезпечення з покладенням таких функцій на відповідні сектори (відділ) із соціально-гуманітарних питань цих установ."
Отже, зазначеним наказом територіальні медичні об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по областях уповноважені видавати зазначені довідки.
Таким чином, з отриманням довідки, виданої ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Донецькій області» № 33/25-1615 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , відповідач повинен був перерахувати пенсію.
Стосовно відсотку грошового забезпечення, який має бути врахований при розрахунку пенсії позивача, суд зазначає наступне.
Як вже було вказано, рішенням Донецького окружного адміністративного суду у справі 200/1597/19-а відповідача було зобов`язано здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з 90% грошового забезпечення.
За приписами частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Відповідач в поданому відзиві зазначає, що в цій частині відсутній спір, оскільки на час подання даної позовної заяви відсотковий розмір пенсії визначений судовим рішенням.
Разом з цим, з листа відповідача від 22.10.2021 вбачається що він не лише відмовився здійснювати перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки, але і зазначає про відсутність підстав для застосування 90% грошового забезпечення.
Отже, з урахуванням даної позиції відповідача та судового рішення у справі 200/1597/19-а, яке набрало законної сили, суд вважає необхідним задовольнити позов ОСОБА_1 шляхом визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку та виплати пенсії та зобов`язати його здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.12.2019 відповідно до довідки ДП «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Донецькій області» № 33/25-1615 від 02.07.2021 про грошове забезпечення за листопад 2019 року, з розрахунку 90% від розміру грошового забезпечення.
Стосовно встановлення порядку виплати суми перерахованої пенсії, суд зазначає, що ця вимога є передчасною, оскільки на теперішній час суд лише зобов`язує відповідача здійснити перерахунок, за наслідком якого може бути визначена сума пенсії до сплати. Позивачем, в свою чергу, не обґрунтовано, в чому полягає порушення пенсійним органом його прав в цій частині.
Щодо нарахування і виплати компенсації втрати частини доходу.
Питання, пов`язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України від 19 жовтня 2000 року № 2050-ІІІ «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159.
Стаття 1 Закону № 2050-ІІІ визначає, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Згідно статті 2 Закону компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру.
Статтею 3 Закону встановлено, що сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
За змістом пунктів 2, 3 Порядку № 159 компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з 01 січня 2001 року. Компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території У країни і не мають разового характеру, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат).
Згідно з положеннями статті 4 Закону №2050-III виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.
Відповідно до статті 6 Закону №2050-III компенсацію виплачують за рахунок коштів Пенсійного фонду України, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.
З системного аналізу правових норм вбачається, що основними умовами для виплати суми компенсації є: 1) порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії) та 2) виплата нарахованих доходів. При цьому виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу.
З урахуванням вищевикладеного та враховуючи ту обставину, що відповідачу лише належить здійснити перерахунок та виплату пенсі, суд зазначає, що відсутність виплати основної суми доходу в розумінні Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» унеможливлює нарахування компенсації.
Дана правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 05.03.2020 у справі № 140/1547/19, у постанові 04.03.2021 року у справі №520/34/17.
Відтак суд дійшов висновку про часткову обґрунтованість вимог позивача.
Згідно частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Позивач при поданні позовної заяви сплатив судовий збір у розмірі 908,00 грн. Суд вважає необхідним стягнути на користь позивача судовий збір у сумі 681,00 грн.
Керуючись нормами Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про грошове забезпечення № 33/25-1615 від 02.07.2021.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 відповідно до довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Донецькій області» № 33/25-1615 від 02.07.2021 про грошове забезпечення за листопад 2019 року з розрахунку 90% від розміру грошового забезпечення, з урахуванням проведених виплат.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 681,00 грн.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Г.П. Бабаш