Рішення № 102442568, 06.01.2022, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.01.2022
Номер справи
200/11905/21
Номер документу
102442568
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 січня 2022 р. Справа№200/11905/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Аканова О.О., розглянувши за правилами загального позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84116, Донецька область, м.Слов`янськ, площа Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) про

визнання протиправною бездіяльності щодо не зарахування до стажу як пільгового за періоди: з 11.10.2000 по 09.07.2000 гірником в МПП "Вугіллясервіс"; з 14.06.2005 по 01.06.2006 гірником підземним, прохідником підземним на ТОВ "Укравуглестрой"; з 08.02.2006 по 01.06.2006 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 10.02.2007 по 28.05.2007 прохідником підземним та ТОВ "Ремшахтострой"; з 01.02.2008 по 17.04.2008 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 24.01.2011 по 24.08.2011 гірником очисного забою підземним на ТОВ "Шахтобудівельна компанія "Донецькшахтопроходка"; з 01.05.2012 по 08.12.2012 прохідником підземним на ТОВ "ПК "Красноармійськвугілля" та зобов`язання врахувати стаж з урахуванням висновків суду,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувсядо Донецького окружного адміністративного суду з вказаним позовом.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що 28.04.2021 року позивач звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії по інвалідності. Відповідачем при призначенні пенсії по інвалідності не правильно розраховано стаж, зараховано як пільговий за Списком №1 лише 09 років 08 місяців 29 днів, що вплинуло на розмір пенсії.

Вказану бездіяльність вважає протиправною та такою, що порушує його право на соціальний захист, передбачене ст.49 Конституції України.

Відповідач відзиву на позовну заяву до суду не надав.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16 вересня 2021 року відкрито провадження у справі; розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження; призначено судове засідання на 15 жовтня 2021 року о 10:30 год.

Ухвалою суду від 27 вересня 2021 року виправлено описку в ухвалі Донецького окружного адміністративного суду від 16 вересня 2021 року по справі № 200/11905/21-а, в третьому абзаці резолютивної частини ухвали замість "15 жовтня 2021 року" вказати "11 жовтня 2021 року".

Ухвалою суду від 11 жовтня 2021 року відкладено розгляд справи на 09 листопада 2021 року о 09:50 год.

Ухвалою суду від 09 листопада 2021 року розгляд справи вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження; продовжено підготовче засідання на тридцять днів з ініціативи суду; призначено підготовче засідання на 07 грудня 2021 року о 10:15 год.

Ухвалою суду від 07 грудня 2021 року закрито підготовче провадження по адміністративній справі; призначено судовий розгляд по суті на 09:55 год. 06 січня 2022 року.

Судом встановлено наступне.

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, згідно паспорту НОМЕР_2 , має 3 групу інвалідності, що підтверджується довідкою №221442.

28.04.2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення/перерахунок пенсії. Просив призначити пенсію по інвалідності.

Позивачу, згідно протоколу призначення пенсії від 01.03.2021, призначено пенсію по інвалідності при страховому стажі до 01.01.2004 - 05 років 10 місяців 18 днів та страховому стажі після 01.01.2004 - 14 років 04 місяців 01 день та додатковому стажі за списком №1 -09 років 00 місяців 00 днів, в тому числі за списком №1 09 років 08 місяців 27 днів.

Згідно трудової книжки позивача НОМЕР_3 позивач:

11.10.2000 прийнятий в МПП «Вугіллясервіс» електроробочим підземним (наказ №68 від 11.10.00);

09.07.2002 звільнений за ст.38 КЗпП України (наказ №55 від 09.07.02);

14.06.2005 прийнятий гірничим робітником 2 розряда з повним робочим днем в шахті в ВАТ «Укрвуглебуд» (наказ №72к від 14.06.95);

04.01.2006 звільнений за власним бажанням (наказ №2к від 05.01.2006);

08.02.2006 прийнятий прохідником в ТОВ «Вуглетехнік» (наказ №55-2-к);

01.06.2006 звільнений за ст.38 КЗпП України (наказ №010606-03 від 01.06.2006);

10.02.2007 прийнятий в ТОВ «Ремшахтобуд» прохідником підземним з повним робочим днем в шахті (наказ №30 від 10.02.2007);

28.05.2007 звільнений за власним бажанням (наказ №146 від 31.05.2007);

01.02.2008 прийнятий на посаду прохідника в ТОВ «Вуглетехнік» прохідником з повним підземним робочим днем (наказ №010208-10 від 01.02.2008);

19.04.2008 звільнений за власним бажанням (наказ №180408 від 18.04.2008);

24.01.2011 прийнятий в ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка» гірничим робітником очисного забою з повним робочим днем на підземной роботі (наказ №20-к від 24.05.2011);

24.08.2011 звільнений за власним бажанням (наказ №258 к від 25.08.2011);

01.05.2012 прийнятий прохідником з повним робочим днем в шахті в ТОВ ПК «Красноармійськвугілля» (наказ №44к від 28.04.12);

08.12.2012 звільнений за власним бажанням (наказ №124к від 10.12.12).

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

Статтею 3 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що право на трудову пенсію мають особи, зайняті суспільно корисною працею, при додержанні інших умов, передбачених цим Законом, зокрема: особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах (у тому числі за угодами цивільно-правового характеру), незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, або є членами колгоспів та інших кооперативів, - за умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Статтею 8 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Частиною 3 ст. 4 вказаного Закону визначено, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Згідно зі ст. 5 вказаного Закону виключно цим Законом, визначаються, зокрема порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов`язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування.

Згідно з ч. 1 ст. 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до ч. 5 ст. 45 вказаного Закону документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Розділ ІІ вказаного Порядку містить перелік документів, необхідних для призначення пенсії.

Пунктом 2.1 розд. II вказаного Порядку визначено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються:

1) документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування;

2) документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637(далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу;

3) для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 1, 3 до Положення), або за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам, або у разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 1);

4) документи про місце проживання (реєстрації) особи;

5) документи, які засвідчують особливий статус особи;

6) документ уповноваженого органу Російської Федерації про те, що особі не призначалась пенсія за місцем реєстрації на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, та особисту декларацію про відсутність громадянства держави-окупанта (для призначення пенсій особам, зазначеним у пункті 1.3 розділу І цього Порядку).

Відповідно до абз. 1 п. 4.3 розд. ІV Порядку не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" Кабінет Міністрів України постановою від 12.08.1993 року № 637 затвердив Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Згідно з п.п. 1 та 2 вказаного Порядку за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Пунктом 3 Порядку визначено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637, визначено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5).

Згідно зі ст. 101 Закону України "Про пенсійне забезпечення" органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі. Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.

У відповідності до пункту 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637(далі також Постанова № 637), у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи (пункт 3 вказаної Постанови).

Пунктом 17 Постанови № 637 передбачено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливість їх одержання у зв`язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.

Згідно з частиною 3 статті 44 Закону № 1058-ІV, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається дуже великий обсяг прав та обовязків у органів Пенсійного фонду при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення.

Враховуючи викладене, суд вважає, що пенсійні органи повинні використовувати всі передбачені законом повноваження за для повного та об"єктивного розгляду заяви про призначення пенсії, виходячи з тих обставин, що склалися.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення.

Суд зазначає, що відповідач не в повному обсязі використав свої права надані йому Законом та Порядком при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення позивачу.

Відповідно до ч.2 ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною 2 статті 9 КАС України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Суд, вбачає законні підстави для визнання дій протиправними щодо відмови позивачу у врахуванні стажу як пільгового періодів: з 11.10.2000 по 09.07.2002 гірником в МПП "Вугіллясервіс"; з 14.06.2005 по 01.06.2006 гірником підземним, прохідником підземним на ТОВ "Укравуглестрой"; з 08.02.2006 по 01.06.2006 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 10.02.2007 по 28.05.2007 прохідником підземним та ТОВ "Ремшахтострой"; з 01.02.2008 по 19.04.2008 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 24.01.2011 по 24.08.2011 гірником очисного забою підземним на ТОВ "Шахтобудівельна компанія "Донецькшахтопроходка"; з 01.05.2012 по 08.12.2012 прохідником підземним на ТОВ "ПК "Красноармійськвугілля" для призначення пенсії по інвалідності.

Обираючи спосіб захисту, суд, зважаючи на його ефективність з точки зору статті 13 "Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод", ратифікованої Україною Законом № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року та керуючись ч. 2 ст. 9 КАС України, приходить до висновку, що з метою ефективного захисту прав позивача слід прийняти рішення про зобов`язання повторно розглянути заяву позивача від 28.04.2021 року про призначення/перерахунок пенсії з врахуванням стажу пільгових періодів: з 11.10.2000 по 09.07.2002 гірником в МПП "Вугіллясервіс"; з 14.06.2005 по 01.06.2006 гірником підземним, прохідником підземним на ТОВ "Укравуглестрой"; з 08.02.2006 по 01.06.2006 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 10.02.2007 по 28.05.2007 прохідником підземним та ТОВ "Ремшахтострой"; з 01.02.2008 по 19.04.2008 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 24.01.2011 по 24.08.2011 гірником очисного забою підземним на ТОВ "Шахтобудівельна компанія "Донецькшахтопроходка"; з 01.05.2012 по 08.12.2012 прохідником підземним на ТОВ "ПК "Красноармійськвугілля", з урахуванням висновків суду.

Згідно з частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 4 ч.2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України в разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

Отже, суд наділений повноваженнями щодо зобов`язання відповідача вчинити певні дії, і це прямо вбачається з п. 4 ч.2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому, спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

При цьому, суд вважає, вищевказаний спосіб захисту достатнім, враховуючи обставини по справі.

Вирішуючи питання про відшкодування судових витрат. суд зазначає наступне.

Позивачем спачено судовий збір в розмірі 908 грн. згідно квитанції від 09.09.2021, а тому судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.

Керуючись статтями 32, 139, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84116, Донецька область, м.Слов`янськ, площа Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправною бездіяльності щодо не зарахування до стажу як пільгового за періоди: з 11.10.2000 по 09.07.2000 гірником в МПП "Вугіллясервіс"; з 14.06.2005 по 01.06.2006 гірником підземним, прохідником підземним на ТОВ "Укравуглестрой"; з 08.02.2006 по 01.06.2006 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 10.02.2007 по 28.05.2007 прохідником підземним та ТОВ "Ремшахтострой"; з 01.02.2008 по 17.04.2008 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 24.01.2011 по 24.08.2011 гірником очисного забою підземним на ТОВ "Шахтобудівельна компанія "Донецькшахтопроходка"; з 01.05.2012 по 08.12.2012 прохідником підземним на ТОВ "ПК "Красноармійськвугілля" та зобов`язання врахувати стаж з урахуванням висновків суду - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84116, Донецька область, м.Слов`янськ, площа Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) щодо відмови у врахуванні стажу як пільгового періодів: з 11.10.2000 по 09.07.2002 гірником в МПП "Вугіллясервіс"; з 14.06.2005 по 01.06.2006 гірником підземним, прохідником підземним на ТОВ "Укравуглестрой"; з 08.02.2006 по 01.06.2006 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 10.02.2007 по 28.05.2007 прохідником підземним та ТОВ "Ремшахтострой"; з 01.02.2008 по 19.04.2008 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 24.01.2011 по 24.08.2011 гірником очисного забою підземним на ТОВ "Шахтобудівельна компанія "Донецькшахтопроходка"; з 01.05.2012 по 08.12.2012 прохідником підземним на ТОВ "ПК "Красноармійськвугілля" для призначення пенсії по інвалідності ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84116, Донецька область, м.Слов`янськ, площа Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) повторно розглянути заяву від 28.04.2021 року ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) про призначення/перерахунок пенсії з врахуванням стажу пільгових періодів: з 11.10.2000 по 09.07.2002 гірником в МПП "Вугіллясервіс"; з 14.06.2005 по 01.06.2006 гірником підземним, прохідником підземним на ТОВ "Укравуглестрой"; з 08.02.2006 по 01.06.2006 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 10.02.2007 по 28.05.2007 прохідником підземним та ТОВ "Ремшахтострой"; з 01.02.2008 по 19.04.2008 прохідником підземним на ТОВ "Вуглетехнік"; з 24.01.2011 по 24.08.2011 гірником очисного забою підземним на ТОВ "Шахтобудівельна компанія "Донецькшахтопроходка"; з 01.05.2012 по 08.12.2012 прохідником підземним на ТОВ "ПК "Красноармійськвугілля", з урахуванням висновків суду.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84116, Донецька область, м.Слов`янськ, площа Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) судовий збір у розмірі 908 грн. на користь ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.О. Аканов