Cправа № 2а-4484/09/0770
Рядок статзвітності № 6.6.4
код - 07
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 травня 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Калинич Я.М. за участю секретаря судового засідання Краснова О.Р. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Державна податкова інспекція у Тячівському районі, представник Борсенко О.В.;
відповідача: представник - не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до малого приватного підприємства “Тирнава” про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 776, 05 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 05 травня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 07 травня 2010 року.
Державна податкова інспекція у Тячівському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до малого приватного підприємства “Тирнава” про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 776, 05 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав зазначених у позовній заяві. Просить суд стягнути суму податкового боргу в розмірі 776, 05 грн.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, вказаною у Свідоцтві про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи.
Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що мале приватне підприємство “Тирнава” - відповідач по даній справі, зареєстроване Тячівською районною державною адміністрацією 25.12.1991 року, про що видано Свідоцтво про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи.
Відповідно до ст. 14 Закону України “Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про систему оподаткування” відповідач є платником податків, зборів та інших платежів до бюджету.
Положеннями частини 1 статті 67 Конституції України та статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що кожен зобовязаний сплачувати податки, збори, інші обовязкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.
На підставі Закону України “Про державну податкову службу в Україні” 28.05.2009 року Державною податковою інспекцією у Тячівському районі було проведено невиїзну документальну перевірку платника податку на прибуток малого приватного підприємства “Тирнава”, про що складено акт від 28.05.2009 року №432/15-30/13602083. Перевіркою правильності визначення обєкту оподаткування та обчислення суми податку на прибуток встановлено, що мале приватне підприємство “Тирнава” декларації по податку на прибуток підприємства, своєчасно не подавало, чим порушено вимоги п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-111 та п. 16.4 ст. 16, п.22.13 ст. 22 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємствПроРРрвлатжлда” від 28.12.1994 року №334/94-ВР, із змінами та доповненнями.
За результатами перевірки Державною податковою інспекцією у Тячівському районі 29.05.2009 року винесено податкове повідомлення-рішення №0009781530/0/623 на загальну суму 1020 грн.
У відповідності до ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” малому приватному підприємству “Тирнава” надіслано 17.06.2009 року першу податкову вимогу № 1/268 на суму 1019 грн., 17.07.2009 року надіслано другу податкову вимогу № 2/372 на суму 1019 грн.
Як вбачається з розрахунку заборгованості, за малим приватним підприємством “Тирнава” рахується заборгованість на загальну суму 776, 05 грн.
На день розгляду даної справи відповідач борг не сплатив.
Згідно з вимогами пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави і коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
1.Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області задовольнити повністю.
2.Стягнути з малого приватного підприємства “Тирнава” (90545, Закарпатська область, Тячівський район, с. Терново, вул. Миру, 80 ідентифікаційний номер 13602083) на користь державного бюджету заборгованість в сумі 776 (сімсот сімдесят шість) грн. 05 (пять) коп. за рахунок активів боржника.
Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Я.М. Калинич