Постанова № 10244193, 09.04.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2010
Номер справи
2-а-4146/09/0770
Номер документу
10244193
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2а-4146/09/0770

рядок статзвіту 6.6.4

код - 07

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 квітня 2010 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої - судді Калинич Я.В.

при секретарі судового засідання Краснова О.Р.

за участі:

представника позивача Пацкан М.А. (довіреність № 31996/9/10 від 29.12.2009 року)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до приватного підприємства "УЗК Ресурс" про стягнення податкового боргу по податку на прибуток в сумі 340,43 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - суб'єкт владних повноважень Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до приватного підприємства "УЗК Ресурс" про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 340,43 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обовязки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримала та просила суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача вищевказану заборгованість.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, вказаною у Свідоцтві про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Матеріалами справи встановлено, що приватне підприємство "УЗК Ресурс" зареєстроване виконавчим комітетом Ужгородської міської ради Закарпатської області 25.10.2006 року, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію № 784249 та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області.

У відповідності до ст. 14 закону України "Про систему оподаткування" відповідач є платником податків, зборів та інших платежів до бюджету.

На підставі Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді Закарпатської області 08.01.2009 року проведено перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства приватного підприємства "УЗК Ресурс". За результатами даної перевірки виявлено порушення вимог пп. 4.4.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме неподання податкової звітності за два періоди.

За результатами даної перевірки складено акт № 12/15-1 від 08.01.2009 року. На підставі даного акту Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді винесено податкове повідомлення - рішення № 0001971540/0, яким на підставі пп.17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідачу визначено обовязкову до сплати суму штрафних санкцій по податку на прибуток у розмірі 340,43 грн.

Згідно пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно з ч. З пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім .випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Податкове повідомлення-рішення податкового органу відповідачем у встановленому порядку не оспорювалися, недійсними не визнавалися, а відтак є узгодженим.

08 квітня 2009 року Відповідачем подано до ДПІ у м. Ужгороді декларацію з податку на прибуток за перший квартал 2009 року, в якій зазначена сума податку до сплати - 10,00 грн.

13 липня 2009 року Відповідачем подано до ДПІ у м. Ужгороді декларацію з податку на прибуток за перше півріччя 2009 року, в якій зазначена сума податку до сплати - 10,00 грн.

Згідно пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідач вказані суми сплатив частково, в розмірі 20,00 грн., у зв'язку з чим у нього виник податковий борг по податку на прибуток у розмірі 340,43 грн., в т. ч. пеня 0,43 грн.

Пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання. Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону).

Виходячи з вищенаведеного ДПІ у м. Ужгороді на підставі пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону було направлено на адресу Відповідача податкові вимоги № 1/587 від 08.05.2009 р. та №2/699 від 23.06.2009 р.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави і коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1.Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області - задовольнити повністю.

2.Стягнути з приватного підприємства "УЗК Ресурс" (м. Ужгород, вул. Добрянського, 8/11, р/р 2600666313, “Райфайзен банк Аваль”, м. Київ, МФО 380805, код ЄДРПОУ 34676267) на користь державного бюджету заборгованість по податку на прибуток в сумі 340 (триста сорок) грн. 43 (сорок три) коп.

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Калинич Я.М.