
Провадження № 3-7643/21
Справа № 760/17887/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2021 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Агафонов С. А., за участі прокурора Ганай І.О. та адвоката Пікуль Д.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що мешкає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , працювала поліцейським роти № 3 батальйону № 4 полку № 1 (з обслуговування правого берега) УПП у м. Київ ДПП НП України, -
ВСТАНОВИВ:
З моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 , 03 квіття 2021 року не своєчасно без поважних причин, подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 перебуваючи на посаді поліцейського роти № 3 батальйону № 4 полку № 1 (з обслуговування правого берега) УПП у м. Києві ДПП НП України не своєчасно, без поважних причин, 03.04.2021 року подала щорічну декларацію за 2020 рік, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованих їй правопорушень визнала, щиро розкаялась, зазначила, що в неї не було умислу пізно подавати декларації, однак, через сімейні обставини та те, що при собі не мала персонального комп`ютеру просто не встигла.
Прокурор обставини викладені в протоколах про адміністративне правопорушення підтримала, вказавши, що ОСОБА_1 повинна була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік та декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями у встановлений термін, чого не зробила без поважних причин.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя прийшов до наступного.
Вислухавши доводи учасників судового розгляду та дослідивши матеріали справи, суддя прийшов до висновків, що мотивує наступним чином.
Відповідно до ст. 251 КУПАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно вимог ст. 252 КУпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення та доданими до нього додатками, а саме: письмовими поясненнями ОСОБА_1 , матеріалами, які надійшли листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.05.2021 №47-06/30679/21 щодо встановлення несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 , витягом з наказу №292 о/с, посадовою інструкцією поліцейського роти №3, батальйону №4 полку №1 (з обслуговування правого берега) управління патрульної поліції у м. Києві ДПП, витягом з наказу №115 о/с, даними довідки про доходи, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій та іншими доказами в їх сукупності крім того, ОСОБА_1 , не заперечує того факту, що вона дійсно подала декларації не вчасно.
При призначенні виду і міри адміністративного стягнення суддя врахував наявність обставини, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, а саме щире каяття та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Приймаючи до уваги наведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують відповідальність, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення - штраф в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850,00 (вісімсот п`ятдесят) гривень, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Солом`янському районі, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812, Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010, Код класифікації доходів бюджету: 21081100 Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача /код ЄДРПОУ/37993783, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3(три) місяці.
Суддя Агафонов С.А.