
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
щодо заміни сторони виконавчого провадження
05 січня 2022 року Р і в н е №460/4155/20Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому листі у адміністративній справі № 460/4155/20,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинення певних дій.
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 05.02.2021, позовні вимоги задоволено.
29.03.2021 року позивачу по справі № 460/4155/20 виданий виконавчий лист.
21.12.2021 року позивач подав заяву про заміну боржника у виконавчому листі.
Ухвалою суду від 04.01.2022, заяву призначено до судового розгляду.
Учасники справи належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду заяви, у судове засідання не прибули.
Згідно з частиною другою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
За змістом ч. 4 ст. 379 КАС України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Таким чином, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви за відсутності представників учасників справи, на підставі наявних в матеріалах справи документів в порядку письмового провадження.
Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених в основу заяви про заміну боржника у виконавчих листах, суд зазначає наступне.
Відповідно до пп. 22 п. 1 Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-ІХ (далі - Постанова № 807, утворено у Рівненській області зокрема: Сарненський район (з адміністративним центром у місті Сарни) у складі територій Березівської сільської, Вирівської сільської, Висоцької сільської, Дубровицької міської, Клесівської селищної, Миляцької сільської, Немовицької сільської, Рокитнівської селищної, Сарненської міської, Старосільської сільської, Степанської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України. При цьому, пунктом 3 Постанови № 807 ліквідовано у Рівненській області: Березнівський, Володимирецький, Гощанський, Демидівський, Лубенський, Дубровицький, Зарічненський, Здолбунівський, Корецький, Коетопільський, Млинівський, Острозький, Радивилівський, Рівненський, Рокитнівський, Сарненський райони.
За змістом Переліку районних державних адміністрацій, що реорганізуються шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених Постановою № 807, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1635-р, Рокитнівська райдержадміністрація реорганізується шляхом приєднання до Сарненської райдержадміністрації.
Механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням або реорганізацією райдержадміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, у зв`язку із зміною адміністративно-територіального устрою України, визначає Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1321 (далі Порядок № 1321).
Відповідно до п. 7 Порядку № 1321, перехід повноважень, прав та обов`язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:
у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації);
у разі утворення на території новоутвореного району райдержадміністрації, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та утворення комісії з реорганізації.
Згідно з п. 8 Порядку № 1321, перехід майна, майнових прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:
у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації;
у разі утворення райдержадміністрації на території новоутвореного району, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та затвердження передавального акта комісії з реорганізації.
Райдержадміністрація, розташована в ліквідованому районі, продовжує здійснювати свої повноваження до моменту виникнення відповідного правонаступництва, передбаченого пунктами 7 і 8 цього Порядку (п. 10 Порядку № 1321).
Пунктом 11 Порядку № 1321 визначено, що райдержадміністрації, що припиняються, до складу яких входять структурні підрозділи із статусом юридичної особи публічного права, після набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про реорганізацію відповідної райдержадміністрації, а у разі створення райдержадміністрацій на території новоутвореного району - після державної реєстрації створення райдержадміністрацій видають акт про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права. У акті про реорганізацію визначається її спосіб, заходи з реорганізації, строк її завершення та інші необхідні умови.
В даному випадку, правонаступництво в сфері управлінської діяльності органів державної влади (публічне правонаступництво) передбачає повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб`єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції.
Відповідно до витягу з ЄДРПОУ, Управління соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації знаходиться в стані припинення.
16 березня 2021 року розпорядженням голови Рокитнівської районної державної адміністрації № 125, реорганізовано шляхом приєднання до відповідного структурного підрозділу з урахуванням компетенції Сарненської районної державної адміністрації структурні підрозділи, які мають статус юридичної особи публічного права Дубровицької районної державної адміністрації, зокрема, Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації.
Отже, у спірних правовідносинах Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації є правонаступником Управління соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для заміни боржника у виконавчому листі.
Керуючись статтями 248, 256, 379, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Замінити у виконавчому листі у справі № 460/4155/20, виданого Рівненським окружним адміністративним судом 29 березня 2021 року боржника – Управління соціального захисту населення Рокитнівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03195429), його правонаступником - Управлінням соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації (вул. Демократична, 46, м. Сарни, Рівненська обл., 34502, ЄДРПОУ 03195398).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складений 05.01.22
Суддя Т.О. Комшелюк