
Справа № 572/2410/21
2-а/572/45/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2021 року м. Сарни
Сарненський районний суд Рівненської області в складі -
головуючий суддя Березень Ю. В.,
за участю секретаря судових засідань Тарасюк О. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в спрощеному провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Рівненській області, Департаменту патрульної поліції про визнання незаконною та скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Сарненського районного суду Рівненської області з адміністративним позовом до відповідача, в якому на підставі ст.ст. 288-289, 293 КУпАП просив скасувати постанову про адміністративне правопорушення серії ДП18 №858886 від 10 серпня 2021 року скасувати.
Ухвалою суду до участі в справі залучено другого відповідача - Департамент патрульної поліції.
Від представника відповідача Департаменту патрульної поліції надійшов відзив на адміністративний позов, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, позивачем були порушені вимоги п. 12.4 Правил дорожнього руху України, він перевищив встановлені обмеження швидкості руху в населеному пункті більш як на 20 км/год., в населеному пункті м. Сарни, позначеному дорожніми знаками 5.45, 5.46 рухався зі швидкістю 74 км/год. Позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 гривень. Швидкість вимірювалась лазерним вимірювачем швидкості руху транспортних засобів TRuCam LTI 20/20 №TC 001147.
На підставі ч. 4 ст. 229 КАС України в зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов наступного.
В судовому засіданні встановлено, що відносно позивача інспектором УПП в Рівненській області в межах повноважень винесена постанова серії ДП 18 №858886 від 10 серпня 2021 року по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, якою до позивача застосоване адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 340 грн.
Згідно оскаржуваної постанови ОСОБА_1 10 серпня 2021 року о 10 годині 39 хвилин по вул. Варшавській в м. Сарни керував транспортним засобом марки BMW 520, державний номерний знак НОМЕР_1 , перевищив встановленні обмеження швидкості руху в населеному пункті більш як на 20 км/год., в населеному пункті м. Сарни, позначеному дорожніми знаками 5.45, 5.46 рухався зі швидкістю 74 км/год., чим порушив п. 12.4 Правил дорожнього руху України, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Оскаржувана постанова суб`єкта владних повноважень перевірялась судом чи прийнята вона на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, обґрунтовано, безсторонньо, добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, пропорційно, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.
У відповідності до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 122 КУпАП передбачена відповідальність, у тому числі, за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину.
Згідно з п.12.9 «б» Правил дорожнього руху України водієві забороняється перевищувати максимальну швидкість, зазначену в пунктах 2.4, 12.5, 12.6, 12.7, на ділянці дороги, де встановлені дорожні знаки 3.29, 3.31 або на транспортному засобі, на якому встановлено розпізнавальний знак відповідно до підпункту «И» пункту 30.3 цих Правил.
Відповідно до п. 12.4 Правил дорожнього руху України у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 50 км/год.
Судом з долученого відповідачем фото та відеозапису встановлено, що позивач, керуючи автомобілем, рухався у населеному пункті зі швидкістю 74 км/ год. при дозволеній швидкості руху 50 км/год.
Швидкість руху транспортного засобу вимірювалась лазерним вимірювачем швидкості руху TruCam LTI 20/20, №TC 001147.
Відомості про вказаний вимірювальний засіб, яким зафіксовано правопорушення, внесено до оскаржуваної постанови.
Лазерний вимірювач швидкості «TruCam LTI 20/20» отримав сертифікат затвердження типу засобів вимірювальної техніки від 29 серпня 2012 року № UА-МІ/1-2903-2012. На підставі позитивних результатів державних приймальних випробувань Міністерством економічного розвитку і торгівлі України затверджений тип засобу вимірювальної техніки «Вимірювач швидкості автотранспортних засобів лазерний LTI 20/20 TruCam», який було зареєстровано в державному реєстрі засобів вимірювальної техніки за номером УЗ 197-12.
Як вбачається з свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 14 грудня 2020 року та чинного до 14 грудня 2021 року, лазерний вимірювач швидкості транспортних засобів «TruCam LTI 20/20, серійний №ТС001147», відповідає вимогам технічної документації на вимірювач. Діапазон вимірювань швидкості від 2 км/год до 320 км/год. Максимально допустима похибка при вимірюванні швидкості в ручному та автоматичному режимах: до 2 км/год. в діапазоні від 2 км/год. до 200 км/год.; 1% в діапазоні від 201 км/год. до 320 км/год.
Згідно листа ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та захисту прав споживачів» за №22-38/49 від 1 жовтня 2019 року, лазерний вимірювач TruCam відноситься до ручних вимірювачів швидкості транспортних засобів, тобто конструктивно створений для утримування в руках під час вимірювань. Крім основного, ручного режиму роботи, вимірювач TruCam також може бути встановлений на триногу для проведення вимірювань швидкості руху транспортних засобів в автоматичному режимі.
Відтак, суд не приймає до уваги доводи позивача щодо неправомірності застосування працівниками поліції лазерного вимірювача швидкості руху TruCam LTI 20/20, №ТС001147.
Наявні в матеріалах справи докази підтверджують факт вчинення позивачем правопорушення, яке зафіксовано на сертифікований пристрій.
Безпідставними також є доводи позивача про те, що оскаржувана постанова не містить інформації стосовно розміщення на відрізку автомобільної дороги у населеному пункті в населеному пункті м. Сарни Рівненської області дорожнього знаку 5.70, лише за наявності якого можливе монтування/розміщення автоматичної фототехніки і відеотехніки щодо фіксації обставин порушення правил дорожнього руху, в тому числі й швидкісного режиму.
Лазерний вимірювач швидкості TruCam LT1 20/20 №ТС001147, яким було зафіксоване правопорушення, не відноситься до автоматичної фототехніки і відеотехніки, а здійснює вимірювання процесу порушення швидкісного режиму, що дозволяє ідентифікувати транспортний засіб, номерний знак. Прилад автоматично визначає координати кожного вимірювання швидкості, розрізняє режими обмеження швидкості, встановлені для вантажних, легкових транспортних засобів, а також мотоциклів.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Приймаючи оскаржувану постанову про накладення адміністративного стягнення, відповідачем оцінено наявні докази, повно і об`єктивно досліджено всі обставини справи в їх сукупності, як це передбачено ст. 252 КУпАП.
Відповідачем доведена правомірність оскаржуваного рішення допустимими доказами, постанова серії ДП 18 №858886 від 10 серпня 2021 року судом розцінюється як обґрунтована, прийнята у відповідності до положень процесуального та матеріального права.
Позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та безпідставними, у задоволенні позову слід відмовити.
На підставі наведеного, ст. ст. 251, 280 КУпАП, керуючись ст. ст. 77, 246, 286 КАС України, -
В И Р І Ш И В :
Відмовити у задоволені позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Управління патрульної поліції в Рівненській області (33028, вул. С. Бандери, 14а м. Рівне), Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (03048, вул. Федора Ернста, 3/2 м. Київ, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 40108646) про визнання незаконною та скасування постанови.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Сарненський районний суд протягом десяти днів з дня його складення.
Повне судове рішення складене 23 грудня 2021 року.
Суддя: Ю. В. Березень