
Справа №: 343/2221/21
Провадження №: 3/0343/56/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 січня 2022 року м. Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Керніцький І. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративні матеріали, які надійшли від відділення поліції №1 (м.Долина) Калуського РВП ГУНП в Івано - Франківській області про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч.1 ст.44-3, ч.1 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 порушив правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, та порушив правила адміністративного нагляду, будучи особою, щодо якої встановлено такий нагляд, а також повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила адміністративного нагляду, будучи особою, щодо якої встановлено такий нагляд.
Правопорушення вчиненні при таких обставинах.
ОСОБА_1 30.10.2021 близько 13.00 год в м.Долина вул.Шевченка на авто зупинці знаходився без засобів індивідуального захисту (маски чи розпіратора), що закривають рот та ніс, не носив при собі документів, що підтверджують особу, чим порушив пп.1 п.2-2 п.3, п.3-5 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020.
13.11.2021 о 23.15 год ОСОБА_1 , перебуваючи на адміністративному обліку в відділенні поліції № 1 (м.Долина), якому встановлено обмеження Долинським районним судом, на час перевірки був відсутній за місцем проживання, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
ОСОБА_1 06.11.2021 не з`явився на реєстрацію у відділення поліція № 1 (м.Долина), чим порушив обмеження адміністративного нагляду Долинського РС.
23.11.2021 близько 22.40 год ОСОБА_1 06.11.2021 не з`явився на реєстрацію у відділення поліція № 1 (м.Долина), чим порушив обмеження адміністративного нагляду Долинського РС.
ОСОБА_1 30.10.2021 не з`явився на реєстрацію у відділення поліції № 1 (м.Долина), чим порушив обмеження адміністративного нагляду Долинського РС.
22.11.2021 близько 23.00 ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив обмеження адімністративного нагляду.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.44-3, ч.1 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 КУпАП визнав, у вчиненому розкаявся.
Окрім визнання вини ОСОБА_1 , його винуватість у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.44-3, ч.1 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 КУпАП, в судовому засіданні також доведена матерiалами адмiністративної справи:
-даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 787546 від 30.10.2021;
- даними поясненнями ОСОБА_1 від 30.10.2021;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 838961 від 13.11.2021, в якому викладена суть адміністративного правопорушення від 13.11.2021 за ч.1 ст.187 КУпАП;
- даними ухвали Долинського районного суду Івано–Франківської області від 11.06.2021 відносно ОСОБА_1 , відповідно до якої, останньому встановлено адміністративний нагляд строком 1 (один) рік;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 787596 від 24.11.2021, в якому викладена суть адміністративного правопорушення від 06.11.2021 за ч.2 ст.187 КУпАП;
-даними постанови Долинського районного суду Івано–Франківської області від 08.10.2021 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності притягувався за ч.1 ст.173-2, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 КУпАП;
-даними графіка реєстрації адміннагляду ОСОБА_1 у відділення поліції №1 (м.Долина);
-даними реєстраційного листа;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 787598 від 24.11.2021, в якому викладена суть адміністративного правопорушення від 23.11.2021 за ч.2 ст.187 КУпАП;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 787595 від 24.11.2021, в якому викладена суть адміністративного правопорушення від 30.10.2021 за ч.2 ст.187 КУпАП;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 787597 від 24.11.2021, в якому викладена суть адміністративного правопорушення від 22.11.2021 за ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до змісту вимог ст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП доводиться матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зокрема протоколом серії ВАБ № 787546 від 30.10.2021 року, письмовими поясненнями останнього.
За таких обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є всі ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи характер правопорушення та особу, те, що негативних наслідків від правопорушення не настало, тому суд вважає за можливе, відповідно до ст.22 КУпАП, звільнити його від адміністративної відповідальності за малозначністю скоєного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, та обмежитися усним зауваженням.
Об`єктом адміністративногоправопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, є суспільні відносини у сфері здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб. Відповідно до ст.1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Об`єктивна сторона правопорушення виражається, зокрема, у формі порушення заборони перебування поза межами будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить висновку, що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч.1 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 КУпАП, оскільки він порушив правила адміністративного нагляду, будучи особою, щодо якої встановлено такий нагляд, а також повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила адміністративного нагляду, будучи особою, щодо якої встановлено такий нагляд.
Накладаючи стягнення на ОСОБА_1 , суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчинених ним правопорушень та його особу.
Обставин, які обтяжують чи пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 , суд не встановив.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особі, в межах санкцій ч.1 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити у зв`язку зі звільненням його від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження.
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених:
- ч.1 ст.187 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну ) гривню;
- ч.2 ст. 187 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення та накласти стягнення у виді адміністративного арешту на строк 3 (три) доби;
- ч.2 ст. 187 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення та накласти стягнення у виді адміністративного арешту на строк 3 (три) доби;
- ч.2 ст. 187 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення та накласти стягнення у виді адміністративного арешту на строк 4 (чотири) доби;
- ч.2 ст. 187 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення та накласти стягнення у виді адміністративного арешту на строк 5 (п`ять) діб.
Відповідно до ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення остаточно визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у видi адміністративного арешту на строк 5 (п`ять) діб.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) -899998; рахунок отримувача № UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету -22030106) -454 гривень судового збору.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляційного суду через Долинський районний суд.
Суддя: І.І.Керніцький