Постанова № 102406445, 04.01.2022, Жидачівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
04.01.2022
Номер справи
443/2053/21
Номер документу
102406445
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №443/2053/21

Провадження №3/443/6/22

ПОСТАНОВА

іменем України

04 січня 2022 року місто Жидачів

Суддя Жидачівського районного суду Львівської області Равлінко Р.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №1 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , приватного підприємця ПП МП «Азалія»

за ч. 1 ст. 164 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора ПП МП «Азалія», яке знаходиться за адресою: вул. Фабрична, 6, м. Жидачів, 21.12.2021 близько 15 год. 30 хв., здійснював господарську діяльність, а саме реалізацію паливно-мастильних матеріалів, бензину та дизпалива без відповідного дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав та щиро розкаявся. Окрім того, пояснив, що він 31.12.2021 отримав дозвіл Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації за №UA46100050010010600-3 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря .

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та дослідивши долучені до нього матеріали, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1. ст. 164 КУпАП виходячи з наступного.

Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, полягає у провадженні господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов`язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Норма ч.1 ст.164 КУпАП носить бланкетний характер, оскільки у своїй диспозиції відсилає до закону, що регулює певні види господарської діяльності, тобто в протоколі про адміністративне правопорушення має зазначатися відповідна норма спеціального закону, який регламентує господарську діяльність, що потребує одержання дозволу на проведення певного виду господарської діяльності.

Статтею 1 Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності затверджено Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.

Пунктом 30 Переліку визначено, що відповідно до Закону України Про охорону атмосферного повітря видається дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Стаціонарним джерелом забруднення, відповідно до пп.14.1.230п.14.1ст.14 Податкового кодексу України є підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об`єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об`єкти.

Приписами ч.1 ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітр`я» встановлено, що підприємства, установи, організації та громадяни - суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов`язані, зокрема, здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо;

Відповідно до ч.ч.5, 6, 7 ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітр`я» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до першої групи, суб`єкту господарювання, об`єкт якого знаходиться на території зони відчуження, зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

До першої групи належать об`єкти, які взяті на державний облік і мають виробництва або технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. До другої групи належать об`єкти, які взяті на державний облік і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. До третьої групи належать об`єкти, які не належать до першої і другої груп.

Таким чином, підприємство набуває право на експлуатацію обладнання, з якого в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини, лише після отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, а відтак експлуатація такого обладнання без отримання дозволу є правопорушенням та підставою для застосування встановлених законодавством заходів реагування.

Вина ОСОБА_1 підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 695531 від 21.12.2021 /а.с.4/

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 21.12.2021, згідно яких він є приватним підприємцем з 04.06.2018, здійснює господарську діяльність, а саме: роздрібну торгівлю паливним. В наявності є всі відповідні документи та дозволи, окрім дозволу Департаменту екології на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, однак на даний час укладений договір про надання послуг № 7719-21 від 13.05.2021 між ПП МП «Азалія» та ТзОВ «Компанія «Центр ЛТД»» про розробку останнім, документів, що обгрунтовують обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферу від підприємства, та отримання дозволу на викиди /а.с.5/;

- витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 04.06.2018 за № 23663962, згідно якого керівником ПП МП «Азалія» є ОСОБА_1 , основним видом діяльності є: 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами , 47.30 Роздрібна торгівля пальним, 49.41 вантажний автомобільний транспорт /а.с.10-13/;

- декларацією безпеки об`єкта підвищеної небезпеки від 24.12.2020 № 20843/1/09-23/В, згідно якої АЗС з АГЗП ПП МП «Азалія», що розташована за адресою: Львівська область, м. Жидачів, вул. Фабрична, 6 б, включено в Державний реєстр об`єктів підвищеної небезпеки та присвоєно реєстраційний номер 46.22352892.01.2-Д /а.с.15/;

- дозволом Головного управління Держспоживслужби у Львівській області від 29.11.2021 № 06-4-19/8444/364 з питань розгляду документів, у яких обгрунтовуються обсяги викидів від джерел викидів модульної АЗС МП «Азалія», 81700, Львівська обл., Стрийський р-н, Жидачівська МТГ, м. Жидачів, вул. Фабрична, 6;

- дозволом Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації за №UA46100050010010600-3 від 31.12.2021.

Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими доказами.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Таким чином, під час судового розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 здійснював господарську діяльність без відповідного дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. У ОСОБА_1 був наявний дозвіл Головного управління Держпродспожив служби у Львівській області на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, а станом на дату розгляду справи наявний дозвіл Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації за №UA46100050010010600-3 від 31.12.2021.

Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП, яке виразилось здійсненні господарської діяльності без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Таким чином, наведеними доказами по справі у їх сукупності підтверджується наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , враховую характер вчиненого ним правопорушення, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 164 КУпАП, яка доведена повністю, а тому відносно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 164 КУпАП у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також враховуючи те, що у ОСОБА_1 був наявний дозвіл Головного управління Держпродспожив служби у Львівській області на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, а станом на дату розгляду справи наявний дозвіл Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації за №UA46100050010010600-3 від 31.12.2021, без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення. Застосоване судом до ОСОБА_1 , адміністративне стягнення є необхідним для досягнення мети, визначеної ст. 23 КУпАП

Згідно ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до Закону України «Про судовий збір».

Згідно ч.5ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір 0,2 прожиткового мінімуму працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 23, 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, і накласти стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень без конфіскації.

Стягнути з ОСОБА_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Суддя Р.Г. Равлінко