
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.11.2021 Справа №607/19985/21
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ромазан В.В. розглянувши матеріали, що надійшли від Головного Управління ДПС у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України,
ккерівника ТОВ «Кеннер Україна»,
жителя АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Головним Управлінням ДПС у Тернопільській області проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової декларації з рентної плати за користування надрами з видобування корисних копалин за 1, 2, 3, 4 квартал 2019 року, 1, 2, 3, 4 квартал 2020 року та 1-2 квартали 2021 року ТОВ «Кеннер Україна», внаслідок якої встановлено порушення порядку ведення податкового обліку щодо своєчасності подання до контролюючого органу податкової декларації з рентної плати за 1-4 квартали 2019 року, 1-4 квартали 2020 року, 1-2 квартали 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Кеннер Україна» (код за ЄДРПОУ 34103692) (декларації за заначений період не подано), чим порушено у п. 257.1 пункту 257 ПК України, базовий податковий період для рентної плати дорівнює календарному кварталу. Згідно підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). При цьому, п. 252.23 ст. 252 ПК України визначено, що податкові декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин подаються її платником починаючи з календарного кварталу, що настає за кварталом, у якому такий платник отримав або переоформив спеціальний дозвіл.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи у його відсутності, вини у вчиненні правопорушення не визнає. Попередньо надіслав суду письмові пояснення, у яких, серед іншого, вказує на те, що оскільки у ТОВ «Кеннер Україна» у вказані у протоколі про адміністративне правопорушення періоди, були відсутні показники, які підлягають декларуванню, об`єкт сплати рентної плати не виник, у товариства не було обов`язку подавати податкові декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин до ГУ ДПС у Тернопільській області.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена даними, зазначеними у протоколі про адміністративне правопорушення №1475/19-00-04-02/27732 від 02.11.2021 року, Актом про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової декларації з рентної плати за користування надрами з видобування корисних копалин за 1, 2, 3, 4 квартал 2019 року, 1, 2, 3, 4 квартал 2020 року та 1-2 квартали 2021 року ТОВ «Кеннер Україна» №4885/19-00-04-02/ 34103692 від 12.10.2021 року.
Суд критично оцінює твердження ОСОБА_1 про те, що у товариства не було обов`язку подавати податкові декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 1, 2, 3, 4 квартал 2019 року, 1, 2, 3, 4 квартал 2020 року та 1-2 квартали 2021 року, оскільки, згідно пп.252.1.4, п.252.1 ст. 252 ПК України, платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є землевласники та землекористувачі, крім суб`єктів підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування.
За даних обставин, суд вважає, що в діях правопорушника ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, тобто порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, особу винного, а тому приходить до переконання, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Також, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з ОСОБА_1 в дохід держави необхідно стягнути судовий збір у розмірі 454 гривні 00 копійок.
Керуючись ст.ст. 280, 283, 284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу із стягненням в дохід держави в розмірі 85 (вісімдесят п`ять) грн. 00 коп.
Штраф має бути сплаченийОСОБА_1 не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення зОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути ізОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий суддяВ. В. Ромазан