
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
31 грудня 2021 року м. Київ№ 640/32124/21Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Гарник К.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви та додані до неї документи
ОСОБА_1
до Управління соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації
про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач), адреса: АДРЕСА_1 до Управління соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації (далі по тексту - відповідач), адреса: 03148, місто Київ, вулиця Гната Юри, будинок 14б, в якій позивач просить
- визнати неправомірною відмову Управління соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, сформовану листом від 20 серпня 2021 року №12662/35-01/17, у задоволенні пункту 2 запиту на інформацію ОСОБА_1 від 16 серпня 2021 року №41;
- визнати недостовірною інформацію, внесену Управлінням соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації до розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім`ї для призначення державної соціальної допомоги від 23 липня 2021 року (Святошинське РУСЗН ПТК Призначення державної соціальної допомоги Версія Д.07.09.005-074W від 03 червня 2021 року) відносно ОСОБА_1 про категорію та розмір його фактичного доходу за період з жовтня 2020 року по березень 2021 року, а саме: допомога по безробіттю в розмірі 18 000,00 грн (жовтень 2020 року - 3000,00 грн, листопада 2020 року - 3000,00 грн, грудень 2020 року - 3000,00 грн, січень 2021 року - 3000,00 грн, лютий 2021 року - 3000,00 грн, березень 2021 року - 3000,00 грн);
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації надати ОСОБА_1 достовірну, повну та точну інформацію на пункт 2 його запиту на інформацію від 16 серпня 2021 року №41 у порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації» та з урахування висновків суду.
Підставами позову вказано порушення прав та інтересів позивача, внаслідок протиправної відмови у наданні публічної інформації.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 листопада 2021 року позовна заява ОСОБА_1 залишена без руху та останньому наданий строк для усунення виявлених судом недоліків шляхом подання до суду доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів та документу про сплату судового збору.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 грудня 2021 року позивачу продовжено строк на виконання вимог ухвали суду від 10 листопада 2021 року, зокрема, в частині усунення недоліків позовної заяви.
На виконання вимог ухвали суду позивачем через систему «Електронний Суд» подано заяву про усунення недоліків.
Також, позивачем подано заяву про звільнення від сплати судового збору, в якій останній зазначає, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік, надавши суду відповідні докази.
З цього приводу, слід зазначити наступне.
За визначенням статті 1 Закону України «Про судовий збір», судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до підпункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з частиною 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У відповідності до частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Враховуючи той факт, що розмір судового збору за звернення до адміністративного суду з даною позовною заявою перевищує 5% розміру річного доходу позивача, з якого було утримано податки, за 2020 року, проте, з урахуванням предмета спору, приходжу висновку про доцільність відстрочити його сплату до ухвалення рішення суду по суті у цій справі.
Після надходження позовної заяви, суддя вирішує питання, в тому числі про відкриття спрощеного або загального позовного провадження.
Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з частини 2 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи значення даної справи для сторони, обраний та чітко сформульований спосіб захисту, незначну складність справи, незначний обсяг доказів, відсутність необхідності на цій стадії допиту свідків або призначення експертизи, незначну кількість сторін (один позивач та один відповідач), відсутність суспільного інтересу та відсутність заперечень позивача щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, приходжу до висновку про можливість розгляду дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 77, 79, 80, 160, 161, 171, 241, 243, 248, 255, 257-262 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору до ухвалення рішення суду у даній адміністративній справі.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії.
3. Здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
4. Повідомити позивача, що відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
5. Повідомити відповідача про можливість подати відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів, з дати отримання цієї ухвали.
6. Встановити позивачу триденний термін із дня отримання відзиву відповідача для подання до суду відповіді на відзив у порядку, встановленому в статті 163 Кодексу адміністративного судочинства України.
7. Встановити відповідачу триденний термін із дня отримання відповіді на відзив позивача для подання до суду заперечень проти відповіді на відзив у порядку, встановленому статтею 164 Кодексу адміністративного судочинства України.
8. Повідомити суб`єкт владних повноважень про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню суб`єкту владних повноважень як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.
9. Інформацію щодо справи можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя К.Ю. Гарник