Рішення № 102385907, 29.12.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.12.2021
Номер справи
120/7868/21-а
Номер документу
102385907
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

29 грудня 2021 р. Справа № 120/7868/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мультян М.Б., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Північного офісу Держаудитслужби в особі Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області до Відділу освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов Північного офісу Держаудитслужби в особі Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області до Відділу освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради про стягнення коштів у сумі 114893,45 гривень.

Позовна заява мотивована зайвим використанням відповідачем бюджетних коштів, а саме зазначає, що на підставі підпункту 1 пункту 4 Порядку №631, Управлінням проведено у Відділі освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради перевірку закупівлі природного газу, результати якої задокументовано у акті перевірки від 13.04.2021 №05-30/10, який посадовими особами Відділу освіти підписано без заперечень. Перевіркою встановлено, що відповідачем з ТОВ “Вінницягаз Збут” укладено договір на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів від № 114115B7GLB128.

Згідно актів приймання-передачі природного газу, ТОВ “Вінницягаз Збут” за період з січня по грудень 2019 року передано природного газу в кількості 44662,69 куб.м на загальну суму 478063,59 грн, проте Відділом освіти сплачено вартість постачання природного газу за додатковими угодами №1, №2, №3, №4 та №5 до Договору № 114115B7GLB128 на суму більшу, аніж передбачено умовами, укладеного за результатами торгів Договору, та тендерною пропозицією ТОВ “Вінницягаз Збут”, що призвело до зайвого використання коштів Відділу освіти.

Тому з метою стягення на користь селищного бюджету незаконно використаних Відділом освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради бюджетних коштів у сумі 114893,45 грн, позивач звернувся до суду.

Ухвалою суду від 22.07.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Встановлено учасникам справи строки для подачі заяв по суті справи, витребувано у Відділу освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради належним чином завірені копії листів ТОВ "Вінницягаз Збут" щодо прохання підписати додаткові угоди до договору на збільшення цін природного газу з урахування тарифу на транспортування природного газу мігістральними трубами № 2173-Сл-43-0119 від 04.01.2019, №2173-Сл-123-0119 від 14.01.2019, №2173-Сл-295-0119 від 20.01.2019, №2173-Сл-413-0219 від 05.02.2019, №2173-Сл-588-0219 від 19.02.2019, а також належним чином завірені копії долучених до даних листів додаткових угод та висновків торгово-промислової палати.

12.08.2021 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому представник відповідача позовні вимоги не визнав та просив відмовити у їх задоволенні. Зокрема зазначив про відсутність підстав для проведення перевірки Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області відповідача. Щодо виявлених порушень зазначив, що частиною 2 статті 11 Закону України "Про Торгово-промислові палати в Україні" визначено, що методичні та експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов`язковими для застосування на всій території України. Пунктом 3.3 Договору передбачено, що зміна ціни на газ узгоджується шляхом підписання додаткових угод до Договору. Тому укладення додаткових угод №1-5 від 24.01.2019, від 28.01.2019, від 29.01.2019, від 25.02.2019, від 26.02.2019 відповідно, на підставі експертних висновків Вінницької торгово-промислової палати від 03.01.2019 №В-2, 11.01.2019 № В-9, від 23.01.2019 № В-27, від 04.02.2019 № В-56, від 14.02.2019 № В-73 є обгрунтованим та відповідає пункту 2 частини 4 статті 36 Закону України "Про публічні закупівлі", пункту 3.3, 10.6 Договору.

Також зазначає, що Відділ освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради включено до переліку неприбуткових організацій, тому стягнення коштів на користь селищного бюджету є неможливим.

18.08.2021 від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій підтримано позицію, викладену в позовній заяві та зазначено, що відзив відповідача є законодавчо необґрунтованим та такими, що не спростовує доводи, викладені у позовній заяві як підстави для задоволення позову.

27.08.2021 Відділом освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради подано витребувані матеріали відповідно ухвали суду від 22.07.2021.

Також, 27.08.2021 на адресу суду надійшли заперечення, в яких підтримано позицію, викладену у відзиві на позовну заяву, та зазначено, що законодавством України не передбачено можливості звертатися до суду з вимогою про стягнення незаконно використаних коштів.

Ухвалою суду від 06.09.2021 у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовлено.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

На підставі підпункту 1 пункту 4 Порядку проведення перевірок закупівель Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами і внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 № 631, відповідно направлення від 30.03.2021 №197, Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області проведено у Відділі освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради (є правонаступником усього майна, всіх прав та обов`язків відділу освіти Томашпільської селищної ради), перевірку закупівлі природного газу (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2018-11-21-000517-с).

За результатами проведення перевірки, Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області складено акт №05-30/10 від 13.04.2021, відповідно якого встановлено порушення, а саме пункту 2 частини 4 статті 36 Закону України "Про публічні закупівлі" - Відділом освіти безпідставно внесено зміни до істотних умов договору від 29.12.2018 №114115B7GLB128, яким збільшено ціну природного газу за 1000 куб.м з урахуванням ПДВ (додаткові угоди №1 від 24.01.2019, №2 від 28.01.2019, №3 від 29.01.2019, №4 від 25.02.2019, №5 від 26.02.2019), внаслідок чого Відділом освіти зайво сплачено кошти за природний газ на суму 114893,45 грн (з ПДВ).

Враховуючи, що виявлені порушення законодавства під час проведення перевірки не усунуто, керуючись пунктом 7 частини 1 статті 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позивач листом від 22.04.2021 №260205-14/1855-2021 на адресу відповідача направив вимогу про усунення виявлених порушень, в якій запропонував надіслати інформацію про усунення порушень до 21.05.2021.

Станом на момент звернення до суду відповідач не усунув виявленні порушення, зокрема не забезпечив відшкодування зайво використаних коштів, внаслідок неправомірно укладених додаткових угод №1 від 24.01.2019, №2 від 28.01.2019, №3 від 29.01.2019, №4 від 25.02.2019, №5 від 26.02.2019 до договору від 29.12.2018 №114115B7GLB128 на загальну суму 114893,45 грн.

Тому, з метою стягнення зайво використаних бюджетних коштів, позивач звернувся до суду.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до частини 1 статті 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Статтею 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно вимог статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначає Закон України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 № 2939-XII (далі Закон № 2939-XII).

Відповідно до Закону № 2939-XII здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю).

Орган державного фінансового контролю у своїй діяльності керується Конституцією України, Бюджетним кодексом України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Згідно зі статтею 2 Закону № 2939-XII головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов`язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов`язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб`єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірки закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно пункту 1 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року №43 (далі - Положення №43) Державна аудиторська служба України (Держаудитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів та який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Орган державного фінансового контролю (Держаудитслужба) у своїй діяльності керується Конституцією України, Бюджетним кодексом України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов`язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов`язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб`єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Підстави та процедуру проведення органом державного фінансового контролю перевірок закупівель визначає Порядок проведення перевірок закупівель Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №631 (далі - Порядок №631).

Згідно пункту 3 цього Порядку питання здійснення закупівель перевіряються органом державного фінансового контролю під час проведення інспектування з урахуванням вимог Порядку проведення інспектування, а також під час державного фінансового аудиту.

Відповідно до підпункту 2 пункту 4 Порядку №631 перевірки закупівель проводяться за письмовим рішенням керівника органу державного фінансового контролю або його заступника за наявності однієї з таких підстав: виникнення потреби у документальній та фактичній перевірці питань, які не можуть бути перевірені під час моніторингу процедури закупівлі, а саме: укладення договору (договорів) до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог законодавства; стану виконання умов договору, внесення змін до нього, в тому числі вимог щодо якості, кількості (обсягів) предмета закупівлі, ціни договору; поділу предмета закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедур закупівель/спрощених закупівель у визначеному законодавством порядку.

Відповідно до пункту 25 Порядку № 631 у разі виявлення порушень законодавства у сфері закупівель посадові особи органу державного фінансового контролю, не чекаючи закінчення перевірки, мають право рекомендувати керівникові замовника вжити невідкладних заходів для усунення та недопущення їх у подальшому.

Результати перевірки закупівель викладаються в акті перевірки (пункт 26 Порядку № 631).

Системний аналіз наведених норм дає підстави вважати, що органу державного фінансового контролю надано можливість здійснювати контроль за використанням коштів бюджетів усіх рівнів та у разі виявлення порушень законодавства пред`являти обов`язкові до виконання вимоги щодо усунення таких правопорушень. Окрім того, орган державного фінансового контролю має право звернутися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства.

Тому твердження відповідача про відсутність підстав для здійснення позивачем перевірки Відділу освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради з питань дотриманням законодавства про закупівлі не знайшли свого підтвердження при аналізі зазначених вище норм законодавства України.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі - Закон № 280) сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Стаття 12 Закону № 280 передбачає, що сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

Згідно підпункту 1 пункту 6 статті 28 Закону № 280 до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, делеговані повноваження в галузі бюджету та фінансів, цін, а саме здійснення відповідно до закону контролю за дотриманням зобов`язань щодо платежів до місцевого бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності.

З акту перевірки закупівель від 13.04.2021 вбачається, що між відповідачем (споживач) та ТОВ «Вінницягаз Збут» (постачальник) укладено договір постачання газового палива від 29.12.2018 №114115B7GLB128, зміст та умови якого ідентичні умовам договору, оприлюдненого в електронній системі закупівель. Умовами цього договору встановлено, що постачальник здійснює постачання природного газу споживачеві для власного споживання в обсязі 64000 тис. куб.м. Ціна постачання природного газу становить 6715,67 грн за 1000 куб.м., крім того ПДВ 1343,33 грн, всього з ПДВ – 8060 грн.

Як слідує, з матеріалів справи надалі до Відділу освіти від ТОВ «Вінницягаз збут» надійшов лист від 04.01.2019 № 2173-Сл-43-0119 щодо збільшення ціни природного газу на підставі експертного висновку Вінницької торгово-промислової палати від 03.01.2019 №В-2.

На підставі зазначених документів між Сторонами 24.01.2019 укладено додаткову угоду № 1 до договору на постачання природного газу для потреб не побутових споживачів № 114115B7GLEB128 від 29.12.2018, якою збільшено ціну на природний газ за 1000 м3 з 8060,00 грн до 8857,94 грн з ПДВ, внаслідок чого обсяги постачання природного газу зменшено. Додаткова угода № 1 набирає чинності з моменту підписання її сторонами. Керуючись ч. 3 ст. 631 ЦК України сторони установили, що умови даної додаткової угоди застосовуються до відносин сторін, які виникли з 01.01.2019 та є невід`ємною частиною договору.

В подальшому до Відділу освіти від ТОВ «Вінницягаз збут» надійшов лист від 14.01.2019 № 2173-Сл-123-0119 щодо збільшення ціни природного газу на підставі експертного висновку Вінницької торгово-промислової палати від 11.01.2019 № В-9.

На підставі цих документів між Сторонами 28.01.2019 укладено додаткову угоду № 2 до договору на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів № 114115B7GLEB128 від 29.12.2018. Зазначеною угодою збільшено ціну на природний газ за 1000 м3 з 8857,94 грн до 9734,88 грн з ПДВ, внаслідок чого обсяги постачання природного газу зменшено. Додаткова угода № 2 набирає чинності з моменту підписання її сторонами. Керуючись ч. 3 ст. 631 ЦК України сторони установили, що умови даної додаткової угоди застосовуються до відносин сторін, які виникли з 01.01.2019 та є невід`ємною частиною договору (п. 4. додаткової угоди № 2).

У подальшому до Відділу освіти від ТОВ «Вінницягаз збут» надійшов лист від 24.01.2019 № 2173-Сл-295-0119 щодо збільшення ціни природного газу на підставі експертного висновку Вінницької торгово-промислової палати від 23.01.2019 №В-27.

На підставі цих документів між Сторонами 29.01.2019 укладено додаткову угоду № 3 до договору на постачання природного газу для потреб не побутових споживачів № 114115B7GLEB128 від 29.12.2018. Зазначеною угодою збільшено ціну на природний газ за 1000 м3 з 9734,88 грн до 10698,63 грн з ПДВ, внаслідок чого обсяги постачання природного газу зменшено. Додаткова угода № 3 набирає чинності з моменту підписання її сторонами. Керуючись ч. 3 ст. 631 ЦК України сторони установили, що умови даної додаткової угоди застосовуються до відносин сторін, які виникли з 01.01.2019 та є невід`ємною частиною договору (п. 4. додаткової угоди № 3).

Крім того, до Відділу освіти від ТОВ «Вінницягаз збут» надійшов лист від 05.02.2019 № 2173-Сл-413-0219 щодо збільшення ціни природного газу на підставі експертного висновку Вінницької торгово-промислової палати від 04.02.2019 №В-56.

На підставі цих документів між Сторонами 25.02.2019 укладено додаткову угоду № 4 до договору на постачання природного газу для потреб не побутових споживачів № 114115B7GLEB128 від 29.12.2018. Зазначеною угодою збільшено ціну на природний газ за 1000 м3 з 10698,63 грн до 11458,80 грн з ПДВ, внаслідок чого обсяги постачання природного газу зменшено. Додаткова угода № 4 набирає чинності з моменту підписання її сторонами. Керуючись ч. 3 ст. 631 ЦК України сторони установили, що умови даної додаткової угоди застосовуються до відносин сторін, які виникли з 01.02.2019 та є невід`ємною частиною договору (п. 4. додаткової угоди № 4).

Надалі до Відділу освіти від ТОВ «Вінницягаз збут» надійшов лист від 19.02.2019 № 2173-Сл-588-0219 щодо збільшення ціни природного газу на підставі експертного висновку Вінницької торгово-промислової палати від 14.02.2019 №В-73.

На підставі цих документів між Сторонами 26.02.2019 укладено додаткову угоду № 5 до договору на постачання природного газу для потреб не побутових споживачів № 114115B7GLEB128 від 29.12.2018 (далі - додаткова угода № 5). Зазначеною угодою збільшено ціну на природний газ за 1000 м3 з 11458,80 грн до 12027,12 грн з ПДВ, внаслідок чого обсяги постачання природного газу зменшено. Додаткова угода № 5 набирає чинності з моменту підписання її сторонами. Керуючись ч. З ст. 631 ЦК України сторони установили, що умови даної додаткової угоди застосовуються до відносин сторін, які виникли з 01.02.2019 та є невід`ємною частиною договору (п. 4. додаткової угоди № 5).

Таким чином, різниця між ціною Договору № 114115B7GLEB128 від 29.12.2018 та цінами зазначеними у додаткових угодах №1-5 складає 114893,45, що більше аніж передбачено умовами укладеного за результатами торгів Договору № 114115B7GLEB128 від 29.12.2018 та тендерною пропозицією ТОВ «Вінницягаз Збут», що призвело до зайвих витрат відповідача в загальній сумі 114893,45.

Зазначеним порушено пункт 2 частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції чинній на час проведення закупівлі): умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Згідно вимог пункту 7 частини 1 статті 10 Закону № 2939-XII органу державного фінансового контролю надається право, зокрема, пред`являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов`язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства.

У відповідності до вимог частини 2 статті 15 Закону № 2939-XII законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов`язковими для виконання службовими особами об`єктів, що контролюються.

Як вже зазначалось, на виконання вимог пунктів 46, 49, 50, 52 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 за № 550 позивачем відповідачеві направлена вимога про усунення, виявлених перевіркою, порушень від 13.04.2021, зокрема, шляхом забезпечення відшкодування зайво використаних коштів, внаслідок неправомірно укладених додаткових угод на загальну суму 114893,45 грн та надати докази усунення виявлених порушень до 21.05.2021.

У визначений строк відповідач доказів усунення вказаних порушення не надав, вказану вимогу не оскаржив. Вимога на момент звернення до суду є правомірною, законною та не скасованою, відповідно підлягає виконанню з боку службових осіб об`єктів, що контролюються позивачем.

Крім цього, згідно рішенням Господарського суду Вінницької області від 20.10.2021 по справі № 902/657/21 за позовом Заступника керівника Вінницької обласної прокуратури в інтересах держави в особі Відділу освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради, в особі Північного офісу Держаудитслужби в особі Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницягаз збут", яке набрало законної сили 22.11.2021, визнано недійсними додаткові угоди № 1 від 24.01.2019, № 2 від 28.01.2019, № 3 від 29.01.2019, № 4 від 25.02.2019, № 5 від 26.02.2019 до договору на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів № 114115B7GLEB128 від 29.12.2018, укладену між товариством з обмеженою відповідальністю «Вінницягаз збут» (код ЄДРПОУ: 39593306) та відділом освіти Томашпільської селищної ради Томашпільського району Вінницької області (код ЄДРПОУ: 41403597) та стягнено з Товариства з обмеженою відповідальністю «Вінницягаз збут» на користь Відділу освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної кошти у розмірі 114893,45 грн.

З огляду на викладене, суд зазначає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази, надані сторонами, суд доходить висновку про задоволення позову в повному обсязі.

Частинами 1, 2 статті 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки, Управління є суб`єктом владних повноважень та враховуючи, що у справі позивач не поніс жодних судових витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертизи, тому у даному випадку відповідно до частин 1, 2 статті 139 КАС України підстави для відшкодування судових витрат позивачеві відсутні.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Відділу освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради до сільського бюджету кошти, як незаконно використані, в сумі 114893,45 (сто чотирнадцять тисяч вісімсот дев`яносто три гривні 45 копійок).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.

Відповідно до статті 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Північний офіс Держаудитслужби в особі Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області (вул. Січових стрільців, м. Київ / вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 40479560)

Відділ освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради (пл. Тараса Шевченка, 1, смт Томашпіль, Вінницька область, код ЄДРПОУ 41403597)

Суддя Мультян Марина Бондівна