Ухвала суду № 102382240, 31.12.2021, Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
31.12.2021
Номер справи
348/2203/20
Номер документу
102382240
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №348/2203/20

31 грудня 2021 року м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого-судді Міськевич О.Я., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області про виправлення помилки у виконавчому документі в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Вінницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАМ № 3363536 від 31.10.2020,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Надвірнянського районного суду від 22 квітня 2021 року позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Вінницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАМ № 3363536 від 31.10.2020 – задоволено. Постанову інспектора роти № 4 батальйону № 1 Управління патрульної поліції у Вінницькій області, лейтенанта поліції Гнідунець Д.В. від 31.10.2020 серії ЕАМ № 3363536 про накладення на ОСОБА_1 штрафу в сумі 340 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 121 КУпАП – скасовано, а справу про адміністративне правопорушення закрито.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції у Вінницькій області, як суб`єкта владних повноважень, на користь ОСОБА_1 2000 грн. 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції у Вінницькій області, як суб`єкта владних повноважень, на користь держави 454 грн. 00 коп. судового збору.

Судове рішення набрало законної сили 07.07.2021, виконавчий лист по справі в частині стягнення судового збору видано 26.07.2021 та звернуто до виконання.

Головне управління Державного Казначейської служби України у Вінницької області повернуло виконавчий документ без виконання, так як виконавчий документ оформлено з порушенням установлених вимог, а саме ч.1 ст. 4 Закону « Про виконавче провадження». Зокрема у реквізиті виконавчого документа «Повне найменування стягувача» зазначено «держава», а не Державна судова адміністрація України. Крім того зазначають, що на казначейському обслуговуванні в Головному управлінні не перебуває установа, найменування якої «Управління патрульної поліції у Вінницькій області».

У зв`язку з чим Територіальне управління державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області звернулося до суду з клопотання про виправлення у виконавчому листію

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до статі 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Відповідно до п.п. 1, 2 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. N 118, Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) - це автоматизована система збирання, накопичення та опрацювання даних про юридичних осіб всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, що знаходяться на території України, а також відокремлені підрозділи юридичних осіб України, що знаходяться за її межами.

Суб`єктами Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України є юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, що находяться на території України та провадять свою діяльність на підставі її законодавства.

Управління патрульної поліції у Вінницькій області не являється юридичною особою, а є територіальним відокремленим підрозділом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, ЄДРПОУ 40108646.

Відповідно до положення про Департамент патрульної поліції, затвердженого наказом Національної поліції України від 06.11.2015 № 73, Департамент бере участь у судових справах в порядку самопредставництва через начальника, а також уповноважених працівників підрозділу правового забезпечення апарату Департаменту та підрозділів правового забезпечення територіальних (відокремлених) підрозділів Департаменту.

Територіальні (відокремлені) підрозділи Департаменту беруть участь у судових справах в порядку самопредставництва через своїх начальників, а також уповноважених працівників підрозділів правового забезпечення територіальних (відокремлених) підрозділів Департаменту.

Виходячи з викладеного Управління патрульної поліції у Вінницькій області хоч і є відокремленим підрозділом Департаменту патрульної поліції, однак самостійно реалізує права та несе обов`язки в суді від свого імені.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII, яким врегульовано порядок звернення виконавчих документів до виконання, у виконавчому документі зазначається, зокрема, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності).

Поряд з цим суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», якою передбачено, що виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну.

Тож, відсутність у виконавчому листі персональних даних боржника не є обов`язковою підставою для повернення державним виконавцем виконавчих документів без прийняття до виконання і не позбавляє виконавця скористатися своїм правом та отримати таку інформацію у відповідних установах.

Аналогічний правовий висновок викладений і в постанові Верховного Суду від 27 грудня 2018 року у справі № 469/1357/16ц (провадження № 61-32698св18), прийнятій колегією суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду.

При цьому, слід зазначити, що головним завданням виконавчого провадження є правильне і своєчасне виконання судового рішення. За умови відсутності у виконавчому листі окремих персональних даних у виконавця є можливість направити запит до відповідних державних органів для отримання цієї інформації.

Повернення виконавчого документа через відсутність у виконавчому листі даних про особу має ознаки формальності, оскільки у виконавця під час виконання судового рішення не виникає проблем із отриманням такої інформації з баз даних і реєстрів. Саме тому судова практика складається таким чином, щоб судове рішення було виконано якомога швидше.

Згідно з частиною четвертою статті 15 Закону про виконавче провадження передбачено, що за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.

За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем с Державна судова адміністрація України.

Однак, у реквізиті виконавчого документа «Повне найменування стягувана» зазначено: «Держава».

З урахуванням того, що Управління патрульної поліції у Вінницькій області не являється юридичною особою, а є територіальним відокремленим підрозділом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, ЄДРПОУ40108646, суд приходить до висновку про необхідність виправлення помилки у виконавчих документах та внесення до виконавчих листів відомостей про ЄДРПОУ 40108646 та найменування стягувача замість держава - «Державна судова адміністрація України.

Керуючись ст.ст. 243, 248, 253, 374 КАС України,суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Виправити помилку у виконавчому листі, виданому Надвірнянським районним судом від 26.07.21 по справі № 348/2203/20 в частині:

Стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції у Вінницькій області, як суб`єкта владних повноважень, на користь ОСОБА_1 2000 грн. 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу.

Стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції у Вінницькій області, як суб`єкта владних повноважень, на користь держави 454 грн. 00 коп. судового збору.

шляхом внесення до виконавчих листів відомостей про код ЄДРПОУ 40108646 Департаменту патрульної поліції та найменування стягувача замість держава - «Державна судова адміністрація України».

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.Ухвала може бути оскаржена.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Міськевич О.Я.