
печерський районний суд міста києва
Справа № 753/11849/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 липня 2021 року суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 212-21 КУпАП, -
встановив:
За результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого до Національного агентства з питань запобігання корупції 05.02.2021 політичною партією «СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ» за II квартал 2020 року за підписом уповноваженої особи політичної партії ОСОБА_1 встановлено, що оформлення звіту, включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства, оскільки містять грубі порушення встановлених вимог щодо оформлення, відповідно до абзаців третього та шостого пункту 3 розділу II Положення про аналіз Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 08.09.2016 № 26, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.09.2016 за № 1264/29394, та неповноту інформації, а саме:
1. У звіті партії в таблиці «Місцеві організації політичної партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи» зазначено 25 місцевих організацій, з них діяльність 1 припинено, інформацію про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 23 - додано до звіту.
Водночас згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань партія має ще 2 місцеві організації, які в установленому порядку набули статус юридичної особи.
Однак до звіту партії не додало відомості про майно, доходи, витрати зобов`язання фінансового характеру від 3 місцевих організацій партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи, а саме: Харківської обласної організації партії (ідентифікаційний код 39984979), Рівненської обласної організації партії (ідентифікаційний код 39955404) та Чернівецької міської організації партії (ідентифікаційний код 40018584).
Оскільки політичні партії до початку функціонування електронної системи подання та оприлюднення звітів відповідно до положень пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 19.12.2019 № 410-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання протидії політичній корупції» подають звіти про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру в порядку та спосіб, визначені Законом України «Про політичні партії в Україні» в редакції, що діяла станом на 18.10.2019, то відсутність відомостей щодо 3 місцевих організацій партії є порушенням частини дев`ятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (в редакції, що діяла на день опублікування Закону України від 19.12.2019 № 410-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції») (далі - Закону) та підпункту 1 пункту 10 розділу II, абзацу другого пункту 1 розділу III Положення про порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315 (далі - Положення про порядок подання).
2. У підпункті 1 пункту 2.1. глави 2 розділу I «Відомості про майно, у тому числі за кордоном, що перебуває на праві користування політичної партії», у підпункті 1 пункту 2.1. глави 2 розділу III «Відомості про внески нерухомим майном на користь політичної партії, у тому числі за кордоном, залежно від особи, що їх здійснила» та пункті 6.1 глави 6 розділу III «Спонсорські внески на користь політичної партії» звіту партії відображено інформацію про об`єкт нерухомого майна, що використовується партією на праві безоплатного користування (для розміщення керівних органів партії) за адресою: м. Київ, вул. Сімферопольська, буд. 11/1, кімн. 420.
Однак до звіту партії не додано висновок, складений відповідно до Методології визначення розміру (суми) внеску на підтримку політичної партії у формі робіт, товарів або послуг, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.11.2018 № 2596 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.12.2018 за № 1397/32849, що є порушенням частини п`ятої статті 15, пункту 2 частини дев`ятої, частини дванадцятої статті 17 Закону, підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання.
3. До звітів 8 місцевих організацій партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи не додано довідок установ банків про рух коштів по рахунках, що є порушенням частини дванадцятої статті 17 Закону та підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання. Відомості про вказані рахунки зазначені на титульних сторінках звітів зазначених місцевих організацій та у таблиці «Місцеві організації політичної партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи» звіту партії.
4. У «Зведеній таблиці звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру» звітів 14 місцевих організацій партії зазначено вартість нерухомого майна, що перебуває на праві користування.
Проте у відповідних розділах звітів зазначених місцевих організацій не відображено інформацію про об`єкти нерухомого майна, що належать місцевим організаціям на праві користування, та не додані копії документів, що підтверджують ці відомості, що є порушенням пункту 1 частини дев`ятої, частини дванадцятої статті 17 Закону та підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання.
5. Відповідно до відомостей з ЄДР 14.05.2020 щодо партії та 29.05.2020 щодо Черкаської обласної організації партії (ідентифікаційний код 40000645) здійснено зміни до відомостей про юридичну особу, а 11.06.2020 щодо Сумської обласної організації партії (ідентифікаційний код 39923262) здійснено зміни до установчих документів юридичної особи.
Проте у звіті партії та звітах зазначених місцевих організацій відсутні відомості про витрати та/або внески від фізичних чи юридичних осіб у вигляді оплати адміністративного збору за проведення державної реєстрації змін, що є порушенням пунктів 2, 4 частини дев`ятої статті 17 Закону.
6. На титульній сторінці звіту Полтавської обласної організації партії (ідентифікаційний код 39965281) відображено інформацію про фактичне місцезнаходження за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, буд, 43, оф. 406.
Водночас у підпункті 2 пункту 2.1. глави 2 розділу I «Відомості про майно, у тому числі за кордоном, що перебуває на праві користування політичної партії» відображено інформацію про об`єкт нерухомого майна, що використовується партією на праві користування загальною площею 16,2 кв.м. за адресою: м. Лохвиця, вул. Перемоги та зазначено власника Управління соціального захисту населення Лохвицької РДА.
Однак не додані копії документів, що підтверджують зазначені відомості, що є порушенням частини дванадцятої статті 17 Закону та підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання.
7. У пункті 1.1. «Фінансові зобов`язання політичної партії» розділу V звіту Полтавської обласної організації партії (ідентифікаційний код 39965281) відображено інформацію про фінансові зобов`язання на загальну суму 2354,77 гривень.
Однак не додані копії документів, що підтверджують зазначені відомості, що є порушенням частини дванадцятої статті 17 Закону та підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання.
Зазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу звіту партії від 31.03.2021 та Висновку про результати аналізу звіту партії від 01.04.2021 № 586, затвердженого наказом Національного агентства від 02.04.2021 № 196/21.
Відповідно до вимог пункту 13 розділу II Положення про порядок подання достовірність даних звіту підтверджуються власноручними підписами керівника (уповноваженої особи) та головного бухгалтера (особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку) на останній сторінці звіту, скріпленими печаткою політичної партії.
Звіт партії поданий до Національного агентства за підписом ОСОБА_1 та скріплено печаткою партії, а відтак ОСОБА_1 підтвердив достовірність інформації, викладеної у звіті партії.
Таким чином, ОСОБА_1 , як уповноважена особа на підписання звіту, порушив встановлений порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, за що ст. 212-21 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, у судове засідання не з`явилася та про причини своєї неявки не повідомила. Про час, місце та дату судового засідання була повідомлена належним чином.
Захисник заперечував щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 212-21 КУпАП, вважаючи відсутнім в його діях склад правопорушення.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов наступного висновку, що матеріали, зібрані у справі, а саме дані, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення № 51-15/136 від 02.06.2021; копіях сторінок звіту партії; витягах з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; акті про проведення аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру «СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ»; висновку про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру; доводять наявність в діянні ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП. Підстав для закриття провадження за реабілітуючих обставин суддею не встановлено.
Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП - порушення встановленого порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.
При призначенні стягнення правопорушнику суд, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують і пом`якшують відповідальність.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суддя дійшов до висновку, що з метою виховання правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень необхідним і достатнім буде адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції ст. 212-21 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 36, 40-1, 212-21, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) грн.
У разі несплати правопорушником штрафу у п`ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд міста Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Суддя С. В. Шапутько