
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Справа № 357/15385/21
Провадження 2-аз/357/8/21
У Х В А Л А
про забезпечення позову
29 грудня 2021 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Цукуров В. П. розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 – адвоката Рябко С.О. про забезпечення адміністративного позову по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, -
В С Т А Н О В И В:
22 грудня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті та просив суд визнати протиправною та скасувати постанову Державної служби України з безпеки на транспорті ВМ №00001782 від 01 грудня 2021 року якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.132 1 КУпАП України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8 500,00 грн., а справу закрити, стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір та витрати на правову (правничу) допомогу адвоката.
Ухвалою суду від 28 грудня 2021 року відкрито провадження у даній справі, судом постановлено провести її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження.
Обґрунтовуючи необхідність вжиття заходів забезпечення позову, представник позивача зазначає, що оскаржувана постанова є виконавчим документом, а тому може бути спрямована відповідачем до відділу державної виконавчої служби Міністерства юстиції та відкрито виконавче провадження, а також винесено постанову про арешт коштів боржника за виконавчим провадженням, що містяться на відкритих рахунках, а також на кошти на рахунках, що будуть відкриті після винесення постанови про арешт коштів боржника. Також зазначає, що станом на 24.12.2021 року, його рухоме майно може бути арештовано, зокрема автотранспортні засоби, що належать йому на праві власності, які він безпосередньо використовує у своїй підприємницькій діяльності по наданню послуг по перевезенню вантажів, у рамках яких і виникли спірні правовідносини, які є предметом оскарження.
Відповідно до ч 1 ст. 154 КАС України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Так, розглянувши подану позивачем заяву про забезпечення позову, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 150 КАС України, суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Згідно з п.п. 1, 2 ч.2 ст.150 КАС України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
В силу норм ч. 4 ст. 150 КАС України, подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Тому, факт судового оскарження постанови Державної служби України з безпеки на транспорті ВМ №00001782 від 01 грудня 2021 року не зупиняє її дію та виконання у межах виконавчого провадження.
Вирішуючи питання про доцільність вжиття заходів про забезпечення позову суд виходить з того, що умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що майнові інтереси та/або права позивача будуть погіршені, порушені і на момент виконання рішення суду, у разі задоволення позову, їх слід буде відновити шляхом вчинення певних дій.
Зі змісту заяви позивача про забезпечення позову убачається, що невжиття заходів забезпечення позову істотно ускладнить ефективний захист прав позивача, а також поновлення його порушених прав у випадку задоволення позову.
Враховуючи з`ясовані обставини, суд приходить до висновку, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам заявника до ухвалення рішення в адміністративній справі за позовом, а також, загроза відкриття виконавчого провадження та проведення державним виконавцем виконавчих дій, створює реальну очевидну небезпеку та складність у подальшому відновити права, свободи та інтереси позивача у разі задоволення позову.
При цьому суд зауважує, що згідно положень ч. 1 ст. 151 КАС України, позов може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов`язку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Частиною 2 ст. 151 КАС України передбачено, що заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.
В силу вимог п. 2 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа.
Отже, законом визначено порядок виконання судового рішення про зупинення стягнення на підставі виконавчого документа та встановлено обов`язок державного виконавця зупинити вчинення виконавчих дій в разі прийняття судом відповідного рішення.
Відтак вжиття судом заходів забезпечення позову у спосіб зупинення стягнення на підставі постанови Державної служби України з безпеки на транспорті №00001782 від 01 грудня 2021 року, яка є предметом оскарження в даній адміністративній справі, тимчасово зупинить подальше вчинення виконавчих дій.
Ухвала суду про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення стягнення на підставі постанови Державної служби України з безпеки на транспорті ВМ №00001782 від 01 грудня 2021 року, не змінює обсягу прав та обов`язків сторін у спорі та зацікавлених осіб, а лише тимчасово забороняє стягнення до вирішення спору по суті.
Застосовуючи заходи забезпечення позову, судом не розглядається питання правомірності заявлених позовних вимог і наявності обставин, як підстав для задоволення позову. У даному випадку судом встановлюється саме існування спору та обрання адекватних заходів для забезпечення позову, які будуть діяти до моменту вступу у законну силу судового рішення.
Відтак, вжиті судом заходи забезпечення позову відповідають меті застосування інституту забезпечення адміністративного позову та є ефективним засобом до набрання законної сили рішенням прийнятим по цій справі.
Враховуючи встановлені обставини, які підтверджуються доказами, що містяться в поданих матеріалах, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення заяви та вжиття заходів забезпечення позову у спосіб зупинення стягнення на підставі постанови Державної служби України з безпеки на транспорті ВМ №00001782 від 01 грудня 2021 року, до набрання законної сили рішення суду в цій справі.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 150, 151, 154, 156, 243, 248, 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Заяву представника позивача ОСОБА_1 – адвоката Рябко С.О. про забезпечення адміністративного позову по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті - задовольнити.
Зупинити стягнення на підставі постанови ВМ №00001782 від 01.12.2021 року, що ухвалена посадовою особою Державної служби України з безпеки на транспорті, якою ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.132-1 КУпПА та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8 500,00 грн.
Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню та набирає законної сили негайно після її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів.
Позивач: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ).
Відповідач: Державна служба України з безпеки на транспорті, ЄДРПОУ: 39816845, місцезнаходження: 03135, м. Київ, проспект Перемоги, будинок 14.
СуддяВ. П. ЦукуровСудове рішення № 102372237, Білоцерківський міськрайонний суд Київської області було прийнято 29.12.2021. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 357/15385/21. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: