ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 грудня 2021 року м. Київ № 640/23499/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись з позовною заявою Головного управління ДПС у м. Києві до Головного управління ДПС у м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у м. Києві звернулось до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 коштів платника податків на суму податкового боргу у розмірі 51150,41 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.11.2021 відкрито провадження в адміністративній справі, постановлено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та без проведення судового засідання, встановлено строки для подання заяв по суті та доказів.
Згідно з частиною тринадцятою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Частиною третьою статті 171 КАС України встановлено, якщо відповідачем у позовній заяві, щодо якої відсутні підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суддя не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем зазначено адресу відповідача - фізичної особи ( ОСОБА_1 ): АДРЕСА_1 .
На виконання вимог частини третьої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України судом скеровано запит до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Центрального міжрегіонального управління Державної міграційного служби України у місті Києві та Київській області.
Листом від 14.12.2021 (вх. №03-14/196396/21) Відділом повідомлено, що ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) зареєстрованим у місті Києві та Київській області не значиться.
Згідно з частиною першою статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
З огляду на те, що судом встановлено відсутність інформації про зареєстроване місце проживання відповідача у місті Києві, слід дійти висновку про непідсудність даного спору Окружному адміністративному суду міста Києва.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки позивачем зазначено невірну адресу зареєстрованого місця проживання відповідача - фізичної особи, не надано доказів його місця перебування, суд позбавлений можливості вирішити питання про передання справи з одного суду до іншого.
Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
На думку суду, представником позивача не дотримано наведених вимог Кодексу адміністративного судочинства України в частині зазначення належної адреси зареєстрованого місця проживання, перебування відповідача.
Згідно з частиною другою статті 161 КАС України суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позивачеві необхідно подати до суду заяву на усунення недоліків позовної заяви із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити:
інформацію про зареєстроване місце проживання чи перебування відповідача;
докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу за належною адресою.
Вказані недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути протягом п`яти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Головного управління ДПС у м. Києві без руху.
Надати позивачу п`ять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суддя В.А. Донець