
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2021 року справа № 580/6367/21
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А.В., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Михайлівської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
26.08.2021 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулись ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з позовною заявою до Михайлівської сільської ради, в якій просять:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо розгляду клопотання про затвердження проекту землеустрою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ;
- зобов`язати відповідача розглянути клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 28.07.2021 про затвердження проекту землеустрою;
- прийняти рішення, яким затвердити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 7,1452 га громадянам у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1711, розташованої в адмінмежах Жаботинської сільської ради Кам`янського району Черкаської області за межами населеного пункту та передати у власність гр. ОСОБА_2 земельну ділянку з кадастровим номером 7121882000:04:000:1803 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства, передати у власність гр. ОСОБА_3 земельну ділянку з кадастровим номером 7121882000:04:000:1802 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства, передати у власність гр. ОСОБА_1 земельну ділянку з кадастровим 7121882000:04:000:1801 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства;
- стягнути з відповідача на користь позивачів по 2000 грн. моральної шкоди.
Обгрунтовуючи позовні вимоги позивачі зазначають, що на підставі наказів Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області про надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на їх замовлення державним підприємством «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» був розроблений проект землеустрою , на підставі якого в Державному земельному кадастрі були зареєстровані земельні ділянки з кадастровими номерами 7121882000:04:000:1801, 7121882000:04:000:1802, 7121882000:04:000:1803. Вказаний проект землеустрою був погоджений відповідно до висновку експерта державної експертизи про розгляд документації із землеустрою від 04.12.2020 №14926/82-20. Позивачі звернулись до відповідача із клопотанням про затвердження вказаного проекту землеустрою та передачі позивачам у власність земельних ділянок із вказаними кадастровими номерами. Відповідач не прийняв рішення про затвердження проекту землеустрою та передання земельних ділянок у власність, а надав відповідь від 17.08.2021 №09-06/К,КС,-236 в якій зазначив, що клопотання розглянуто та відповідно до висновків та рекомендацій постійної комісії рекомендовано відкласти розгляд клопотання позивачів до повного забезпечення на території ОТГ учасників АТО земельними ділянками. Позивачі вважають бездіяльність відповідача щодо затвердження проекту землеустрою та передачі у власність земельних ділянок протиправною та такою, що порушує їх права.
Відповідач проти позову заперечив. 29.09.2021 надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що розгляд клопотання відповідачів у відповідності до рішення №5-11/VІІІ від 23.04.2021 відтерміновано до забезпечення земельними ділянками всіх учасників АТО/ООС, які зареєстровані на адміністративній території Михайлівської сільської ради, погодження іншим громадянам щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства з числа земельних ділянок, які підлягають для надання у користування учасникам АТО/ООС не надавати. Рішення №5-11/VІІІ від 23.04.2021 є чинним тому підлягає застосуванню. З вказаних підстав просив у задоволенні позову відмовити.
Ухвалою суду від 31.08.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без виклику учасників справи.
Дослідивши доводи учасників справи, викладені у заявах по суті, подані письмові докази, суд встановив наступне.
Наказами Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області №23-8851/14-20-СГ від 07.09.2020, №23-8839/14-20-СГ від 04.09.2020, №23-8840/14-20-СГ від 04.09.2020 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були надані дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність, розташованих в адмінмежах Жаботинської сільської ради Кам`янського району Черкаської області за межами населеного пункту орієнтовними розмірами по 2,0000 га, з цільовим призначенням – для ведення особистого селянського господарства.
Відповідно до наказів №23-8851/14-20-СГ від 07.09.2020, №23-8839/14-20-СГ від 04.09.2020, №23-8840/14-20-СГ від 04.09.2020 державним підприємством «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» був розроблений проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 7,1452 га громадянам у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земельної ділянки державної власності з кадастровим номером 7121882000:04:000:1711, розташованої в адмінмежах Жаботинської сільської ради Кам`янського району Черкаської області за межами населеного пункту.
Вказаний проект землеустрою є погодженим згідно висновку про розгляд документації із землеустрою Головного управління Держгеокадастру у Київській області №14926/82-20 від 04.12.2020.
28.07.2021 позивачі звернулись до відповідача із клопотанням, в якому просили:
- затвердити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 7,1452 га громадянам у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1711, розташованої в адмінмежах Жаботинської сільської ради Кам`янського району Черкаської області за межами населеного пункту;
- передати у власність ОСОБА_2 земельну ділянку з кадастровим номером 7121882000:04:000:1803 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства;
- передати у власність ОСОБА_3 земельну ділянку з кадастровим номером 7121882000:04:000:1802 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства;
- передати у власність ОСОБА_1 земельну ділянку з кадастровим номером 7121882000:04:000:1801 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства.
Відповідач листом №09-06/К,К,С-236 від 17.08.2021 повідомив позивачів, що клопотання від 28.07.2021 розглянуто на засіданні постійної комісії з питань комунальної власності, земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, будівництва та архітектури Михайлівської сільської ради та відповідно до висновків та рекомендацій постійної комісії від 04.08.2021 №8-10 Протокол №8 рекомендовано відкласти розгляд клопотання позивачів до повного забезпечення учасників АТО земельними ділянками, згідно рішення сесії Михайлівської сільської ради від 23.04.2021 №5-11/VІІ «Про забезпечення права на першочергове відведення земельних ділянок учасникам АТО/ООС».
Вважаючи відмову у затвердженні проекту землеустрою протиправною, позивачі звернулись до суду з позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справ, суд виходить з наступного.
Частиною 1 статті 3 Земельного кодексу України визначено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Згідно статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Статтею 14 Конституції України визначено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Таке право реалізується громадянами, юридичними особами та державою на правових титулах володіння, користування та розпорядження земельними ділянками.
Згідно пункту «а» частини 3 статті 22 Земельного кодексу України землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.
Частиною 1 статті 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Згідно частини 2 статті 116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до частини 1 статті 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб..
Згідно частини 6 статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.
Частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України визначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно частини 6 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу, і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Частиною 19 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що документація із землеустрою подається для проведення державної експертизи землевпорядної документації у випадках та порядку, встановлених Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації".
Згідно частини 1 статті 1861 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Відповідно до частини 9 статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Отже, системний аналіз наведених норм права дає можливість дійти висновку, що законом передбачено певний алгоритм та поетапність процесу безоплатної передачі земельних ділянок державної та комунальної власності у власність громадян, а саме:
1) подання громадянином клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування щодо отримання земельної ділянки у власність;
2) отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (або мотивовану відмову у його наданні);
3) після розроблення проекту землеустрою такий проект погоджується, зокрема з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин у відповідності до приписів статті 186-1 ЗК України;
4) здійснення державної реєстрації сформованої земельної ділянки у Державному земельному кадастрі;
5) подання громадянином погодженого проекту землеустрою до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, про що, в свою чергу, такий орган у двотижневий строк, зобов`язаний прийняти відповідне рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність або рішення про відмову передання земельної ділянки у власність чи залишення клопотання без розгляду.
При цьому з вищенаведених норм Земельного кодексу України вбачається, що єдиною підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою може бути лише те, що проект землеустрою не погоджено в порядку, встановленому статтею 1861 Земельного кодексу України, а також відсутність обов`язкової державної експертизи у визначених законом випадках та відомостей щодо державної реєстрації сформованої земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.
Жодних інших правових підстав для відмови у затвердженні проекту землеустрою після його погодження в порядку статті 1861 Земельного кодексу України, норми статті 118 Земельного кодексу України не містять. При цьому перевірка на відповідність проекту землеустрою вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів має здійснюватись саме на етапі погодження такого проекту.
Вказані правові висновки викладені в постановах Верховного Суду від 06.03.2019 у справі №1640/2594/18 та від 24.01.2020 у справі №316/979/18.
Згідно п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.
Згідно ч. 1 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.
Ч. 5 вказаної статті передбачає, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Ч. 13 вказаної статті передбачає, що пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським, селищним, міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян.
Отже сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада приймає рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність на сесії, яка проводиться не рідше ніж один раз на місяць.
Стаття 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» врегульовує роботу постійних комісій рад.
Так, згідно ч. 1 вказаної статті постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.
Згідно ч. 4 вказаної статті постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.
Згідно ч. 10 вказаної статті за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації.
За змістом вказаних приписів постійні комісії рад готують висновки та розробляють проект рішення ради про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання їх у власність.
Судом встановлено, що відповідно до наказів №23-8851/14-20-СГ від 07.09.2020, №23-8839/14-20-СГ від 04.09.2020, №23-8840/14-20-СГ від 04.09.2020 державним підприємством «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» був розроблений проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 7,1452 га громадянам у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земельної ділянки державної власності з кадастровим номером 7121882000:04:000:1711, розташованої в адмінмежах Жаботинської сільської ради Кам`янського району Черкаської області за межами населеного пункту.
28.07.2021 позивачі звернулись до відповідача із клопотанням, в якому просили:
- затвердити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 7,1452 га громадянам у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1711, розташованої в адмінмежах Жаботинської сільської ради Кам`янського району Черкаської області за межами населеного пункту;
- передати у власність ОСОБА_2 земельну ділянку з кадастровим номером 7121882000:04:000:1803 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства;
- передати у власність ОСОБА_3 земельну ділянку з кадастровим номером 7121882000:04:000:1802 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства;
- передати у власність ОСОБА_1 земельну ділянку з кадастровим номером 7121882000:04:000:1801 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства.
Відповідач листом №09-06/К,К,С-236 від 17.08.2021 повідомив позивачів, що клопотання від 28.07.2021 розглянуто на засіданні постійної комісії з питань комунальної власності, земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, будівництва та архітектури Михайлівської сільської ради та відповідно до висновків та рекомендацій постійної комісії від 04.08.2021 №8-10 Протокол №8 рекомендовано відкласти розгляд клопотання позивачів до повного забезпечення учасників АТО земельними ділянками, згідно рішення сесії Михайлівської сільської ради від 23.04.2021 №5-11/VІІ «Про забезпечення права на першочергове відведення земельних ділянок учасникам АТО/ООС».
Отже клопотання позивачів про затвердження проектів землеустрою та надання у власність земельних ділянок були розглянуті на засіданні постійної комісії з питань комунальної власності, земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, будівництва та архітектури Михайлівської сільської ради, та надано висновок про відкладення їх розгляду.
Таким чином, Михайлівська сільська рада не розглянула клопотання позивачів на сесії у порядку та у строк, визначені ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України та ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», тобто допустила бездіяльність.
Щодо належного способу захисту порушеного права позивача суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України способом захисту прав особи від протиправної бездіяльності суб`єкта владних повноважень є визнання її протиправною та зобов`язання вчинити певні дії. Тобто дії, які він повинен вчинити за законом.
Відповідно до статті 118 Земельного кодексу України питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки віднесено до дискреційних повноважень відповідача.
Суд бере до уваги, що відповідач не розглянув проекти землеустрою на сесії ради, тому належним способом захисту порушених прав позивачів є зобов`язання відповідача розглянути їх клопотання від 28.07.2021 на сесії ради та прийняти відповідне рішення
Щодо позовних вимог про відшкодування моральної шкоди суд зазначає наступне.
Стаття 23 Цивільного кодексу України передбачає, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи (частина друга статті 23 ЦК України).
Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості (частина третя статті 23 ЦК України).
За змістом частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Позивачі не надали жодного доказу на підтвердження погіршення самопочуття та на підтвердження причинного зв`язку між бездіяльністю відповідача та завданням моральної шкоди (у вигляді розладів здоров`я внаслідок душевних страждань, психологічних переживань тощо).
Суд зазначає, що сам лише факт порушення прав позивачів не може слугувати виключною підставою для стягнення моральної шкоди, оскільки моральна шкода має бути обов`язково підтверджена належними та допустимими доказами, тому суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог про відшкодування моральної шкоди.
Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Михайлівської сільської ради (вул. Героїв Майдану, 27, с. Михайлівка, Кам`янський район, Черкаська область, 20825, код ЄДРПОУ 34176446) щодо розгляду клопотань ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 28 липня 2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 7,1452 га у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1711, розташованої в адмінмежах Жаботинської сільської ради Кам`янського району Черкаської області за межами населеного пункту та передання у власність: ОСОБА_2 земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1803 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства; ОСОБА_3 земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1802 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства; ОСОБА_1 земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1801 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства.
Зобов`язати Михайлівську сільську раду (вул. Героїв Майдану, 27, с. Михайлівка, Кам`янський район, Черкаська область, 20825, код ЄДРПОУ 34176446) повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 28 липня 2021 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 7,1452 га у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1711, розташованої в адмінмежах Жаботинської сільської ради Кам`янського району Черкаської області за межами населеного пункту та передання у власність: ОСОБА_2 земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1803 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства; ОСОБА_3 земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1802 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства; ОСОБА_1 земельної ділянки з кадастровим номером 7121882000:04:000:1801 площею 1,7863 га для ведення особистого селянського господарства та прийняти рішення відповідно до вимог статті 118 Земельного кодексу України у місячний строк від дати набрання законної сили вказаним рішенням.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Михайлівської сільської ради (вул. Героїв Майдану, 27, с. Михайлівка, Кам`янський район, Черкаська область, 20825, код ЄДРПОУ 34176446) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Михайлівської сільської ради (вул. Героїв Майдану, 27, с. Михайлівка, Кам`янський район, Черкаська область, 20825, код ЄДРПОУ 34176446) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) сплачений судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Михайлівської сільської ради (вул. Героїв Майдану, 27, с. Михайлівка, Кам`янський район, Черкаська область, 20825, код ЄДРПОУ 34176446) на користь ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ) сплачений судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційного суду за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення.
Головуючий Алла РУДЕНКО