
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2021 року Справа №480/10141/21
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Кунець О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м.Суми адміністративну справу №480/10141/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті пенсії в розмірі 89% грошового забезпечення на підставі довідки Головного управління ДФС у Сумській області від 09.09.2021 за№ 241/18-97-08-40.
- зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України у Сумській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію в розмірі 89% грошового забезпечення на підставі довідки Головного управління ДФС у Сумській області від 09.09.2021 за № 241/18-97-08-40, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.07.2020.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що на вимогу позивача Головним управлінням ДФС у Сумській області було складено оновлену довідку від від 09.09.2021 за№ 241/18-97-08-40 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами чинними на 01.07.2020 року. Позивач звернувся до ГУПФУ в Сумській області із заявою щодо проведення перерахунку його пенсії, згідно оновленої довідки. Листом від 01.10.2021 № 8217-9961/Б-02/8-1800/21 ГУ ПФУ у Сумській області у перерахунку пенсії на підставі вищевказаної довідки позивачу відмовлено у зв`язку з тим, що після визнання протиправними та скасування пунктів 1,2 Постанови КМУ №103 інших рішень щодо визначення складових грошового забезпечення, умов та порядку проведення перерахунку пенсій Урядом не приймалось, тому у Відповідача відсутні підстави для перерахунку мені пенсії з 01.07.2020 на підставі довідки від 09.09.2021№ 241/18-97-08-40 в розмірі 89% від суми грошового забезпечення.
Позивач не погоджується з даними діями відповідача та вважає їх протиправними.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Дана ухвала суду була отримана представником відповідача 26.10.2021р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Проте вимога суду не виконано, відзиву на позовну заяву суду надано не було.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.
Як свідчить з матеріалів справи, ОСОБА_1 є військовим пенсіонером, який звільнений зі служби і на теперішній час перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Сумській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-XII).
З 01.01.2009 позивачу п р и з н а ч е н а пенсія у р о з м і р і 89 % грошового забезпечення (33 роки вислуги).
У травні 2018 року ГУ ПФУ у Сумській області позивачу було перераховано пенсію з 01.01.2018 відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова КМУ № 704) та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова КМУ № 103) та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).
Вказаний перерахунок пенсії було здійснено без врахування додаткових видів грошового забезпечення. Крім того, р о з м і р п е н с і ї Відповідачем було протиправно з н и ж е н о з 89% д о 70% від суми грошового забезпечення.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 08.02.2019 по справі №480/4834/18 відповідача було зобов`язано здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсію із розрахунку 89% відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018. Відповідачем зазначене рішення суду було виконано.
В подальшому, 29.01.2020 набрало законної сили рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 яким визнано протиправними та скасовано п. 1, п. 2 та п. 6 Постанови КМУ № 103, а відповідно і відновлено попередню редакцію пункту 4 Постанови КМУ № 704 та п. 5 і додатку 2 Порядку № 45, чим підтверджено право позивача на перерахунок грошового забезпечення виходячи з розрахункового показнику прожитковий мінімум для працездатних осіб (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), як такого, що є більшим ніж прожитковий мінімум для працездатних осібна 1 січня календарного року.
ГУ ДФС у Сумській області на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду по справі №480/5496/20 (набрало законної сили 29.03.2021) була оформлена та надіслана до Відповідача "довідка з від 15.04.2021 № 133/18-97-08-40 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії. У зв`язку з відмовою Відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачем було подано позовну заяву до Сумського окружного адміністративного суду і за його рішенням від по справі №480/4553/21 відповідачем була п е р е р а х ов а н а пенсія позивача п о ч и н а ю ч и з 01.02.2020 за вищевказаною довідкою. Але п і д ч а с п е р е р а х у н к у відповідачем знов було з м е н ш ен о основной розмір п ен с і ї ОСОБА_1 з 89% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, яку позивач до цього часу і отримує (що не заперечується відповідачем).
Отже, з 01.02.2020р. розмір пенсії ОСОБА_1 зменшено з 89% до 70%. Однак, дані дії позивача (щодо зменшення розміру пенсії позивачу саме з 01.02.2020р.) позивачем в судовому порядку не оскаржувались. Позивач у мотивувальній та прохальній частині позову у даній справі не просить відновити його становище щодо розміру його пенсії шляхом відновлення її відсоткового значення до 89% починаючи саме з 01.02.2020р. Предметом розгляду даної справи згідно вимог позивача є перерахунок та виплата пенсії ОСОБА_1 пенсії в розмірі 89% з іншого періоду - з 01.07.2020.
Так, визначаючись з позовними вимогами позивач зосередив свою увагу на існуванні оновленої довідки - мова йде про довідку ГУ ДФС у Сумській області від 09.09.2021 за № 241/18-97-08-40. Ця довідка , на переконання позивача, надає йому право на перерахунок пенсії з 01.07.2021р.
А тому, позивач з посиланням на довідку ГУ ДФС у Сумській області від 09.09.2021 за № 241/18-97-08-40 просить здійснити перерахунок його пенсії саме з 01.07.2021р. відновивши його право на отримання пенсії з розрахунку 89% відповідних сум грошового забезпечення.
Щодо довідки ГУ ДФС у Сумській області від 09.09.2021 за № 241/18-97-08-40 на які позивач посилається, як на підставу для здійснення перерахунку пенсії з 01.07.2021р., слід зазначити наступне:
З матеріалів справи вбачається, що у червні 2021 року позивач звернувся до ГУ ДФС у Сумській області із запитом про надання публічної інформації щодо додаткових видів грошового забезпечення, яки нараховувались і виплачувались за аналогічною посадою. З листів ГУ ДФС у Сумській області від 16.06.2021 № Б/212/ЗПІ/18-97-08 та від 29.06.2021 №Б/224/ЗПІ/18-97-08 позивач дізнався, що у ч е р в н і 2020 року за аналогічною посадою, збільшено грошове забезпечення: вперше нарахована і виплачена надбавка за особливості проходження служби в розмірі 20% посадового окладу з врахуванням окладу за спеціальне звання та надбавки за вислугу років. Також в червні 2020 за аналогічною посадою нарахована премія в розмірі 20 % від посадового окладу.
Тому, на переконання позивача, згідно чинного законодавства, з 01.07.2020 у нього виникло право на перерахунок пенсії.
Так, на вимогу позивача ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_1 було надано нову довідку від 09.09.2021 за № 241/18-97-08-40 про розмір грошового забезпечення станом на 01.06.2020 для перерахунку пенсії з 01.07.2020.
Як видно із супровідного листа від 10.09.20201 № Б/315/ДЗН/18-97-08, довідка н е н а п р а в л я л а сь до ГУ ПФУ у Сумській області.
17.09.2021 позивач особисто відніс і передав на реєстрацію до ГУ ПФУ у Сумській області заяву про здійснення перерахунку пенсії п о ч и н а я ю ч и з 01.07.2020 відповідно до чинного законодавства, із обов`язковим урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення та премії з а ч е р в е н ь 2020 року на підставі довідки ГУ ДФС у Сумській області № 241/18-97-08-40 від 09.09.2021, в р о з м і р і 89% від сум грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.
Проте Відповідач не здійснив перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі зазначеної довідки.
Листом від 01.10.2021 № 8217-9961/Б-02/8-1800/21 ГУ ПФУ у Сумській області у перерахунку пенсії на підставі вищевказаної довідки позивачу було відмовлено у зв`язку з тим, що після визнання протиправними та скасування пунктів 1,2 Постанови КМУ №103 інших р і ш е н ь щодо визначення с к л а до ви х грошового забезпечення, умов та порядку проведення перерахунку пенсій Урядом н е п р и й м а л о сь, тому у Відповідача відсутні підстави для перерахунку мені пенсії з 01.07.2020 н а п і д с т а в і довідки від 09.09.2021 №241/18-97-08-40 в р о з м і р і 89% від суми грошового забезпечення. Щодо зменшення розміру пенсії позивача до 70% суми грошового забезпечення відповідач зазначив, що при проведенні перерахунку пенсії застосовуються норми законодавства чинні на момент його проведення, а саме статті 13 Закону №2262-ХІІ, якою передбачено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% суми грошового забезпечення.
Не погоджуючись із такою відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Отже, як вбачається судом з позовної заяви, позивач фактично просить здійснити перерахунок його пенсії з 01.07.2020 року:
- згідно з довідкою від 09.09.2021 року №241/18-97-08-40 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, яку видано Головним управлінням ДФС у Сумській області
- в розмірі 89% грошового забезпечення з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.07.2020.
Відповідно і предметом розгляду та дослідження у даній справі будуть питання щодо правомірності дій відповідача щодо:
- відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно з довідкою від 09.09.2021 року №241/18-97-08-40 про розмір грошового забезпечення, яку видано Головним управлінням ДФС у Сумській області;
- щодо існування правових підстав для відновлення прав позивача щодо розміру його пенсії з розрахунку 89% грошового забезпечення з урахуванням проведених раніше виплат. При цьому, суд має дослідити питання з якого періоду у позивача виникло порушене право щодо зменшення розміру його пенсії з 89% до 70% суми грошового забезпечення (починаючи з 01.02.2020р., чи починаючи з 01.07.2020).
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Щодо наявності підстав для здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки від 09.09.2021 року №241/18-97-08-40 про розмір грошового забезпечення, яку видано Головним управлінням ДФС у Сумській області, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог, виходячи з наступного:
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин між сторонами, далі по тексту Закон №2262-ХІІ).
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов, та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
На даний час питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007р. №3-1 (далі по тексту - Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може слугувати як відповідна заява пенсіонера, та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008року №45, повідомляють орган ПФУ.
Отже, з 05.03.2019 року, тобто з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.
При цьому обов`язок з перерахунку пенсії у пенсійного органу виникає після отримання ним належної довідки, а саме довідки станом на 05.03.2019, оскільки саме з 05.03.2021 року виникли підстави для перерахунку пенсій та перерахунок здійснюється саме з 01.04.2019, першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали о б с т а ви н и, що т я г н у т ь за собою з м і н у розміру пенсії.
Аналогічні висновки містяться в рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 року за результатами розгляду зразкової справи № 160/8324/19, залишеним без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року.
З матеріалів справи судом встановлено, що за зверненням позивача, Головним управлінням ДФС у Сумській області було складено оновлену довідку від 09.09.2021 за №241/18-97-08-40 (а.с.22) про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.
Проте суд зазначає, що після 05.03.2019 року Кабінетом Міністрів України не приймалося рішення щодо п і дв и щ ен н я розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, а отже у Головного управління ДФС у Сумській області були відсутні підстави для виготовлення оновленої довідки станом на іншу дату, аніж на 05.03.2019 року та відповідно у Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача з 01.07.2020р. на підставі довідки, виданої станом на іншу дату, аніж станом на 05.03.20219 року.
А відтак, враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позовна вимога ОСОБА_1 в ч а с т и н і щодо зобов"язання ГУ ПФУ у Сумській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію на підставі довідки Головного управління ДФС у Сумській області від 09.09.2021 за № 241/18-97-08-40, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.07.2020 є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Як роз`яснив Верховний Суд України у пункті 3 постанови Пленуму N 14 від 18 грудня 2009 року "Про судове рішення", вихід за межі позовних вимог - це вирішення незаявленої вимоги, задоволення вимоги позивача у більшому розмірі, ніж було заявлено.
Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. З цього випливає, що вихід за межі позовних вимог можливий за наступних умов:
- лише у справах за позовами до суб`єктів владних повноважень, оскільки лише в цьому випадку відбувається захист прав та інтересів позивача;
- повний захист прав позивач неможливий у спосіб, про який просить позивач. Повнота захисту полягає в ефективності відновлення його прав;
- вихід за межі позовних вимог повинен бути пов`язаний із захистом саме тих прав, щодо яких подана позовна заява.
В частині протиправності дій відповідача щодо зменшення розміру пенсії позивача з 89% до 70% розміру грошового забезпечення судом вже неодноразово надавалась оцінка, зокрема - у справі №480/4834/18 де суд зазначив, що процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Норми, які визначають механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, встановлені ст. 63 Закону № 2262-XII. Тому, при перерахунку пенсії, позивачу має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. При цьому, суд посилався на висновки викладені Верховним Судом у постанові від 24.04.2018 у справі № 686/12623/17.
Зважаючи на те, що матеріалами справи підтверджується, що 26.08.2021 набрало законної сили рішення Сумського окружного адміністративного суду від 26.07.2021 по справі № 480/4553/21 яким зобов`язано ГУ ПФУ в Сумській області перерахувати та виплатити Позивачу пенсію на підставі довідки ГУ ДФС у Сумській області від 15.04.2021 №133/18-97-08-40, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.02.2020.
При перерахунку пенсії згідно цього рішення ГУ ПФУ у Сумській області знов порушені конституційні права Позивача через зменшення розміру пенсії з 89% до 70% з 01.02.2020 (копія перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 31.08.2021).
З огляду на вищевикладене, суд, вважає що для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача необхідно вийти за межі позовних вимог, визнати протиправним дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо зменшення ОСОБА_1 розміру пенсії за вислугу років із 89 % до 70 % грошового забезпечення з 01.02.2020. Крім цього, суд вважає за доцільне зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок та виплату пенсії (яка була перерахована на підставі довідки ГУ ДФС у Сумській області від 15.04.2021 №133/18-97-08-40) за вислугу років ОСОБА_1 із розрахунку 89 % відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.02.2020.
Судові витрати підлягають розподілу у відповідності до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України .
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.
Визнати протиправним дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо зменшення ОСОБА_1 розміру пенсії за вислугу років із 89 % до 70 % грошового забезпечення з 01.02.2020.
Зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок та виплату пенсії (яка була перерахована на підставі довідки ГУ ДФС у Сумській області від 15.04.2021 №133/18-97-08-40) за вислугу років ОСОБА_1 із розрахунку 89 % відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.02.2020.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код 21108013) судовий збір у розмірі 454 (чотириста п"ятдесят чотири) грн. 00 коп.
У задоволенні інших вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Кунець