
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
29 грудня 2021 року м. Рівне №460/6423/21Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П., розглянувши за правилами письмового провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 доЦентру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради Рівненської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації (далі - відповідач 1), Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради Рівненської області (далі - відповідач 2) про визнання протиправною бездіяльність щодо недоплати щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році та зобов`язання відповідачів виплатити таку допомогу відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в розмірі 7-ми мінімальних пенсій за віком, з урахування раніше виплаченої суми.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що має статус інваліда війни 3 групи, що дає йому право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни. Повідомив, що звернувся до відповідачів із заявою про виплату йому щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2020 як інваліду війни III групи у розмірі 7 мінімальних пенсій за віком. однак у відповідь на вказане звернення відповідач 1 листом проінформував, що Управління не має повноважень щодо здійснення перерахунку розміру щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році. Крім того, відповідач 2 повідомив, що він не є розпорядником коштів, передбачених на виплату щорічної разової грошової допомоги до 05 травня. Вважає, що він як інвалід війни 3 групи набув право на отримання разової грошової допомоги, яка виплачується щорічно до 05 травня у розмірі 7 мінімальних пенсій за віком відповідно до ч.4 ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". За таких обставин, стверджує, що бездіяльність відповідачів щодо недоплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у належному розмірі є такою, що порушує його права на гарантований соціальний захист, а тому просив позов задовольнити повністю.
Відповідач 1 подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що вимоги позивача є безпідставними і необґрунтованими, оскільки ним проведено нарахування для позивача зазначеної вище допомоги у розмірі, визначеному Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в редакції від 25.12.1998(з врахуванням виплаченої у 2021 році відповідно до постанови КМУ від 19.02.2020 № 112 частки). Разом з тим, виплата нарахованої позивачу допомоги не може бути виконана Центром незалежних від нього причин, а саме через відсутність коштів, на вказані виплати, в кошторисних призначень на поточний рік. На підставі викладеного, просив відмовити в задоволенні позову.
Відповідач 2 також подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що вимоги позивача є безпідставними і необґрунтованими, оскільки виділення коштів для виплати разової допомоги, передбаченої Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, проводиться Міністерством фінансів та Державним казначейством України для Міністерства соціальної політики України у розмірах, встановлених відповідною статтею „Закону про Державний бюджет”, на відповідний рік. Тобто, на структурні підрозділи Мінсоцполітики покладені функції лише розпорядників коштів, визначених для виплати разової грошової допомоги. Розпорядником зазначених коштів в Рівненській області є Департамент розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської обласної державної адміністрації. Функції розпорядників коштів нижчого рівня виконує центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат. Департамент здійснює перерахування коштів на реєстраційні рахунки центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що відповідають вимогам пункту 47 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України. В свою чергу, центр проводить виплату разової грошової допомоги через поштові відділення зв`язку або через установи банку (шляхом перерахунку на особовий рахунок отримувача за місцем отримання пенсії, а особи, які не є пенсіонерами - за місцем проживання). Оперативний та бухгалтерський облік використання коштів здійснюється центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат відповідно до чинного порядку організації бухгалтерського обліку. На підставі викладеного, просив відмовити в задоволенні позову.
Ухвалою судді від 09.08.2021 позовна заява була залишена без руху, у зв`язку із недотримання строку звернення до суду.
Ухвалою суду від 16.09.2021 визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду ОСОБА_1 , позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні).
Позивач є інвалідом війни 3 групи і має право на пільги, встановлені законом України для ветеранів війни - інвалідів війни, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 22.10.2013.
У відповідь на звернення позивача щодо виплати щорічної разової допомоги, листом №01-42-10/213 від 03.03.2021 відповідач 1 повідомив, що розмір матеріальної допомоги до 5 травня, призначеної для виплати у 2020 році окремим категоріям громадян, обумовлений постановою Кабінету Міністрів України №112 від 19.02.2020, до виключної компетенції якого належить встановлення розмірів таких виплат. Тому вимога до Центру щодо перерахунку та виплати разової щорічної грошової допомоги до 5 травня у розмірі, визначеному Законом України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту не може бути розглянута по суті, так як прийняття подібних рішень не входить до компетенції Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
Також, листом № 183101-35-06-21 від 19.04.2021 відповідач 2 повідомив, що розпорядником зазначених коштів в Рівненській області є Департамент розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської обласної державної адміністрації. Функції розпорядників коштів нижчого рівня виконує центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат. Департамент здійснює перерахування коштів на реєстраційні рахунки центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що відповідають вимогам пункту 47 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України. В свою чергу, центр проводить виплату разової грошової допомоги через поштові відділення зв`язку або через установи банку (шляхом перерахунку на особовий рахунок отримувача за місцем отримання пенсії, а особи, які не є пенсіонерами - за місцем проживання). Оперативний та бухгалтерський облік використання коштів здійснюється центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат відповідно до чинного порядку організації бухгалтерського обліку. Відтак, управління не є розпорядником коштів, передбачених на виплату одноразової допомоги.
Не погодившись з бездіяльністю відповідачів щодо недоплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд керується та виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий статус ветеранів війни визначає Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" №3551-XII від 22 жовтня 1993 року (далі - Закон №3551-XII).
01 січня 1999 року набрав чинності Закон № 367-ХІV, яким статтю 13 Закону № 3551-XII доповнено частиною в такій редакції: "Щорічно до 5 травня інвалідам війни виплачується разова грошова допомога у розмірах: інвалідам I групи - десять мінімальних пенсій за віком; II групи - вісім мінімальних пенсій за віком; III групи - сім мінімальних пенсій за віком".
Як визначено статтею 17 цього Закону, фінансування витрат, пов`язаних з введенням його в дію, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
Підпунктом "б" підпункту 2 пункту 20 розділу ІІ Закону України від 28 грудня 2007 року № 107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (далі - Закон № 107-VI) текст вказаної вище частини статті 13 Закону № 3551-XII викладено в новій редакції, відповідно до якої щорічно до 5 травня інвалідам війни виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), зокрема, положення підпункту "б" підпункту 1 пункту 20 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №107-VI від 28 грудня 2007 року.
У подальшому Законом України від 28 грудня 2014 року №79-VІІІ "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" (набрав чинності 01 січня 2015 року) розділ VІ "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України доповнено пунктом 26, яким встановлено, що норми і положення, зокрема статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
На виконання зазначених приписів Бюджетного кодексу України з метою забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань", Кабінетом Міністрів України щороку приймалися відповідні (на кожен бюджетний рік) постанови, а саме: №147 від 31 березня 2015 року, №141 від 02 березня 2016 року, №233 від 05 квітня 2017 року, №170 від 14 березня 2018 року, №237 від 20 березня 2019 року та №112 від 19 лютого 2020 року, якими визначався, зокрема, розмір та порядок виплати разової грошової допомоги інвалідам війни.
Так, постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" №112 від 19 лютого 2020 року (набрала чинності 25 лютого 2020 року) визначено розмір виплати разової грошової допомоги інвалідам війни - 3160 гривень.
Разом з тим, рішенням Конституційного Суду України від 27 лютого 2020 року №3-р/2020 у справі №1-247/2018(3393/18) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 27 лютого 2020 року №3-р/2020, окреме положення пункту 26 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Отже, з 27 лютого 2020 року норми і положення, зокрема статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", не застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Таким чином, з 27 лютого 2020 року застосовуються положення статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25 грудня 1998 року №367-XIV (з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008), частиною п`ятою якої встановлено щорічну виплату разової грошової допомоги до 05 травня інвалідам війни у розмірі семи мінімальних пенсій за віком.
Згідно з частиною першою статті 28 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” встановлено в 2020 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2020 року 1638 гривень.
За таких обставин, з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 27 лютого 2020 року №3-р/2020 розмір разової грошової допомоги до 5 травня учаснику бойових дій у 2020 році становить 11466 гривень.
Отже, виплата позивачу разової грошової допомоги у сумі 1390 гривень не відповідає статті 12 Закону №3551-ХІІ та свідчить про порушення його прав на отримання цієї допомоги у належному розмірі.
Відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рішенні від 29.09.2020 року по справі №440/2722/20, яка залишена без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 13.01.2021 року, висновок якого суд враховує при виборі і застосуванні норми права до подібних спірних правовідносин (частина 5 статті 242 КАС України).
При цьому, це рішення суду є зразковим для справ, у яких предметом спору є оскарження дій (бездіяльності) органу, уповноваженого здійснювати виплату разової щорічної грошової допомоги до 5 травня (Управління соціального захисту населення за місцем проживання особи та/або Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат) щодо нарахування і виплати разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році у розмірі, передбаченому статтею 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Враховуючи те, що разову грошову допомогу позивачу виплачено у розмірі, меншому ніж передбачено ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", суд дійшов висновку про порушення прав позивача на отримання такої допомоги у належному розмірі.
Стосовно посилання відповідача 1 на постанову Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року №112, як на акт, який регулює розмір одноразової грошової допомоги до 5 травня, суд звертає увагу на таке.
В силу вимог частин 1, 2, 3 статті 7 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України. У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
Отже, з огляду на приписи вказаних норм, при вирішенні цієї справи, суд застосовує норми ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як правового акту, який має вищу юридичну силу, ніж норми постанови КМ України від 19 лютого 2020 року № 112.
Стосовно заявлених позовних вимог позивача як до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, так і до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради Рівненської області, то суд вважає за необхідне вказати наступне.
За приписами статті 17-1 Закону №3551-XII щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12 - 16 цього Закону, здійснюють центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, через відділення зв`язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.
Відповідно до підпункту 41 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 423, Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики), відповідно до покладених на нього завдань організовує виплату до 5 травня разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Відповідно до абзаців 1 та 2 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 за №112 Мінсоцполітики виплати організовує шляхом перерахування коштів структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення), які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - районні органи соціального захисту населення), центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
Районні органи соціального захисту населення, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат перераховують кошти через відділення зв`язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання) у таких розмірах, зокрема: учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув`язнення не виповнилося 18 років) в`язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1390 гривень.
Пунктом 2 вказаної Постанови установлено забезпечити подання до 23 березня 2020 року районним органам соціального захисту населення переліків осіб, які мають право на отримання грошової допомоги: Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією, Державною податковою службою, Державною митною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Міністерством юстиції, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту, Офісом Генерального прокурора, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями - щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України; Пенсійним фондом України - щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.
Як зазначають самі відповідачі, Міністерство соціальної політики перераховує кошти регіональним органам соціального захисту населення, які розподіляють їх між районними органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, які і здійснюють безпосередню виплату щорічної разової грошової допомоги інвалідам війни.
Отже, органами, уповноваженими здійснювати виплату разової щорічної грошової допомоги до 5 травня, є Управління соціального захисту населення за місцем проживання позивача та Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Рівненській області.
В даному випадку, безпосередню виплату щорічної разової грошової допомоги позивачу як інваліду війни здійснив Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Рівненській області.
А тому заявлені ОСОБА_1 позовні вимоги до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради Рівненської області, є безпідставними та необґрунтованими.
Крім того, суд бере до уваги приєднаний відповідачем 2 лист Управління Державної казначейської служби України в Острозькому районі Рівненської області від 28.10.2021, де вказано, що з приводу того, що станом на 28.10.2021 по КПКВК 2501150 «Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни; та жертвам нацистських переслідувань та соціальна допомога особам, які мають особливі заслуги перед батьківщиною» та КПКВК 2501290 «Забезпечення виконання рішень суду» рахунки в управлінні Державної казначейської служби України в Острозькому районі Рівненської області для Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради Рівненської області не відкривалися та паспорти бюджетної програми на 2021 рік не надходили.
Поміж тим, приєднана відповідачем 1 відомість про нарахування допомоги, судом віхиляється як безпідставна, оскільки стосується нарахування ОСОБА_1 щорічної разової допомоги до 5 травня 2021 року.
Враховуючи те, що в ході розгляду цієї справи судом встановлено протиправність бездіяльності відповідача 1 у спірних правовідносинах, то наявні підстави для задоволення і похідної позовної вимоги - про зобов`язання відповідача 1 нарахувати та виплатити позивачу недоплачену щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік, у розмірі семи мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги.
Решта доводів та аргументів учасників справи не мають значення для правильного вирішення спору по суті, не впливають на встановлені в ході розгляду справи обставини і не спростовують викладених висновків суду.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач 1 не виконав процесуального обов`язку доказування своєї позиції та не довів правомірності своєї поведінки у спірних правовідносинах, натомість доводи позивача частково відповідають обставинам справи та ґрунтуються на нормах матеріального закону.
З огляду на викладене, позовні вимоги підлягають до задоволення частково.
Підстави для застосування судом положень ст.139 КАС України відсутні, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", а доказів понесення інших судових витрат учасниками справи суду не надано.
Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 як інваліду війни 3 групи, разової грошової допомоги у розмірі семи мінімальних пенсій за віком.
Зобов`язати Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічну разову допомогу до 5 травня 2020 року як інваліду війни 3 групи за 2020 рік у розмірі семи мінімальних пенсій за віком, з урахуванням виплачених сум.
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради Рівненської області, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_2 )
Відповідач - Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації (вул. 16 Липня, 79,м. Рівне,33028. ЄДРПОУ/РНОКПП 05392737) Відповідач - Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради Рівненської області (вул.Князів Острозьких,22-Г,м.Острог,Рівненська область,35800. ЄДРПОУ/РНОКПП 25736647)
Повний текст рішення складений 29 грудня 2021 року
Суддя Д.П. Зозуля