
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/1574/21
24 грудня 2021 року смт Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Битківський Л.М. з участю секретаря Остапишин І.Р., прокурора Поповича П.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи протягом 2015-2020 років депутатом Богородчанської селищної ради, особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування і суб`єктом декларування, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 25 грудня 2020 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (після звільнення), фактично подав декларацію 30.11.2021 року.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи протягом 2015-2020 років депутатом Богородчанської селищної ради, особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування і суб`єктом декларування, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01 квітня 2021 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після припинення повноважень депутата), фактично подав декларацію 30.11.2021 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 погодився з тим, що не виконав буквально норму закону, однак зробив це неумисно, з огляду на те, що не був попереджений про необхідність подати декларацію після припинення повноважень депутата селищної ради.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 формально міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він несвоєчасно подав без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області №1 від 12 листопада 2015 року "Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Богородчанської селищної ради та селищного голови", ОСОБА_1 , обрано депутатом Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області.
Рішенням №1-1/2020 від 26.11.2020 року Богородчанської селищної ради "Про підсумки перших виборів і визнання повноважень депутатів Богородчанської селищної ради» визнано повноваження новообраних депутаті Богородчанської селищної ради, а відтак припинено повноваження попереднього складу селищної ради. Таким чином ОСОБА_1 втратив повноваження депутата Богородчанської селищної ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до п.п. "б" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно з ч.1, 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 , який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у листопаді 2020 року зобов`язаний був у строк до 25 грудня 2020 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями (після звільнення). Крім того, зобов`язаний був до 1 квітня 2021 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Аналізуючи досліджені у ході судового розгляду докази, приходжу до висновку, що дії ОСОБА_1 , який лише 30.11.2021 року подав до НАЗК декларацію за 2020 рік та декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями правильно кваліфіковано за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки такі були подані з порушенням встановленого законом строку без поважних причин.
Обставини, які ставляться у вину ОСОБА_1 підтверджені також поданими суду письмовими доказами, зокрема:
- даними протоколу №392 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 06.12.2021 року, в якому зазначено, що ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 25 грудня 2020 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (після звільнення), фактично подав декларацію 30.11.2021 року;
- даними протоколу №393 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 06.12.2021 року, в якому зазначено, що ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01 квітня 2021 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (після припинення повноважень), фактично подав декларацію 30.11.2021 року;
- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій та копією електронної декларації ОСОБА_1 за період не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2020 року по 26.11.2020 року, з якого видно, що декларація після звільнення подана 30.11.2021 року;
- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій та копією електронної декларації ОСОБА_1 за 2020 рік, з якого видно, що декларація після припинення повноважень депутата місцевої ради подана 30.11.2021 року;
- копією рішення №1 від 12.11.2015 року Богородчанської селищної ради "Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Богородчанської селищної ради та селищного голови», відповідно до якого ОСОБА_1 визнаний обраним депутатом Богородчанської селищної ради;
- копією рішення №1-1/2020 від 26.11.2020 року Богородчанської селищної ради "Про підсумки перших виборів і визнання повноважень депутатів Богородчанської селищної ради», відповідно до якого визнано повноваження новообраних депутаті Богородчанської селищної ради, а відтак припинено повноваження попереднього складу депутатів селищної ради.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних порушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1 .
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за вчинені правопорушення є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 , з урахуванням вимог ст.36 КУпАП, необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП.
На підставі викладеного, Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. ст. 40-1, 283-284 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, який слід стягнути на р/р UA718999980313040106000009676, отримувач - ГУК в Ів.-Фр.об./Ів.-Фран р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету- "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 .
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя Л.М. Битківський