Постанова № 102333792, 30.12.2021, Зарічний районний суд м. Суми

Дата ухвалення
30.12.2021
Номер справи
591/7441/21
Номер документу
102333792
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 591/7441/21 Провадження № 3/591/2518/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 грудня 2021 року м. Суми

Суддя Зарічного районного суду м. Суми Мальована-Когер В.В., при секретарі Сасіній А.Ю., представника - адвоката Ступіної О.О., особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , прокурора Мороз В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , одруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, --

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 310/2021 від 11.10.2021 року ОСОБА_1 несвоєчасно подав, без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, як особа що припинила виконання функції держави або місцевого самоврядування за минулий рік в строк до 01.04.2021 року.

ОСОБА_1 свою вину не визнав, з проколом не згоден, пояснив, що вчасно подати декларацію не зміг з незалежних від нього причин, оскільки склалися відповідні сімейні обставини, які виключали можливість подання такої декларації – дружина не отримала своєчасно довідку про свої доходи, так як перебувала у декретній відпустці. Відразу, як тільки ним була отримана довідка про доходи дружини, ним було заповнено декларації і направлено до Реєстру. Вважає, що наведені обставини є поважними причинами несвоєчасного подання декларації, тому просить закрити провадження по справі за відсутності складу правопорушення- відсутність вини.

Суд заслухавши прокурора, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, а також дослідивши письмові матеріали адміністративних матеріалів, приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідно до витягу із протоколу першої сесії Сумської обласної ради сьомого скликання від 04.12.2015 вбачається, що за підсумками виборів Сумська обласна територіальна виборча комісія зареєструвала і визнала повноваження 64-х депутатів Сумської обласної ради, в тому числі ОСОБА_1 .

Діяльність ОСОБА_1 , відноситься до діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування і зазначена у підпункті «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до витягу із протоколу першої сесії Сумської обласної ради восьмого скликання від 03.12.2020 вбачається, що за підсумками виборів Сумська обласна територіальна виборча комісія зареєструвала і визнала повноваження 64-х депутатів Сумської обласної ради, в списках яких ОСОБА_1 не значиться.

Отже, повноваження депутатів сьомого скликання Сумської обласної ради припинені 03.12.2020 у зв`язку з визнанням повноважень депутатів Сумської обласної ради восьмого скликання.

На думку суду безпідставними доводи сторони захисту щодо відсутності законодавчо встановленого строку подання декларації особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Згідно частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно із Порядком формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3 (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 року № 168/19), який виданий відповідно до пункту 9 частини першої статті 11, пункту 5 частини першої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) і був чинним на момент вчинення правопорушення, суб`єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог: …3) декларація після звільнення – декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Аналогічні положення містяться також у виданих відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції» Роз`ясненнях НАЗК від 03.02.2021 № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані)» (підпункт 3 пункту 1 Розділу I), чинних на момент вчинення правопорушення, і у попередніх Роз`ясненнях НАЗК від 13.02.2020 № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», чинних на момент припинення ОСОБА_1 депутатської діяльності.

Таким чином, ОСОБА_1 був зобов`язаний подати декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік до 01.04.2021, Водночас згідно з відомостями публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_2 подав таку декларацію 09.04.2021, що є несвоєчасним.

Доводи ОСОБА_1 про поважність причин несвоєчасного подання , на думку суду є нікчемними та необґрунтованими і нічим не підтвердженими. Несвоєчасне подання Декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлена відповідальність за статті 172-6 КУпАП, відповідно до примітки якої суб`єктами такого правопорушення є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), до яких зокрема відносяться і депутати місцевих рад.

Слід зробити висновки, що ОСОБА_1 безвідповідально поставився до виконання обов`язку, покладеного на Законом України «Про запобігання корупції», не вчинив дії щодо своєчасного, до визначеного законодавцем терміну, подання декларації, за що встановлена адміністративна відповідальність.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Крім цього, непереборних перешкод для своєчасної подачі декларації у ОСОБА_1 не було. Останній мав доступ до мережевих сервісів, мав можливість заповнити електронну форму декларації – це не має організаційних ускладнень, не потребує значних витрат часу та складних технічних операцій.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу винного, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, доказів накладення інших адміністративних стягнень не надано, вважаю за необхідне застосувати до нього покарання у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути судовий збір у сумі 454 грн.

Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. 283, 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 454 гривні (р/р 31211256026001; отримувач – ГУК у м. Києві/м. Київ /22030106; код за ЄДРПОУ- 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО -899998; найменування коду класифікації доходів бюджету – Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя В.В.Мальована-Когер