
Дата документу 29.12.2021
Справа № 334/9651/21
Провадження № 3/334/3674/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2021 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Фетісов М.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , громадянки України, яка займає посаду керівника ОБ`ЄДНАННЯ ОБСЛУГОВУЮЧИХ САДІВНИЧИХ КООПЕРАТИВІВ «ЕКОЛОГІЯ» (код ЄДРПОУ 36015797), місцезнаходження платника: 70425, Запорізька область, Запорізький район, с. Нижня Хортиця, вул. Поштова, буд.1
за ч.1 ст.163-4 КУпАП,-
встановив:
10.11.2021 ОСОБА_1 несвоєчасно подала до податкового органу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 3-й квартал 2021 року (10.11.2021 №9339584494), термін подання звітності- 09.11.2021, що призвело до порушення п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, була повідомлена належним чином про дату, час і місце розгляду справи. З заявою про відкладення розгляду справи та запереченнями на протокол про адміністративне правопорушення до суду не зверталася.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 1804/08-01-24-16 від 09.12.2021, в якому зафіксований факт порушення ОСОБА_1 п. 119.2 ст.119, п.176.2 ст. 176 ПК України та вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП;
- Актом камеральної перевірки № 11985_/08-01-24-16/36015797 від 09.12.2021;
- Актом ДПС про неявку особи № 2741/08-01-24-16/36015797 від 09.12.2021;
- Листом ДПС № 70109/6/08-01-24-16 від 12.11.2021;
- копією поштового повідомлення по направлення Листа.
Частиною 1 ст. 163-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неутримання або Частиною 1 ст. 163-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Згідно з пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПК України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов`язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.
Відповідно до п. 51.1 ст. 51 ПК України платники податків, у тому числі податкові агенти, платники єдиного внеску, зобов`язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, з розбивкою по місяцях звітного кварталу.
Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), що передбачено пп. 49.18.2 п. 49.8 ст. 49 ПК України.
Таким чином, строк подання до контролюючого органу податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 3-й квартал 2021 року, сплив 09 листопада 2021 року.
Дослідивши письмові докази, встановив, що ОСОБА_1 як керівник ОБ`ЄДНАННЯ ОБСЛУГОВУЮЧИХ САДІВНИЧИХ КООПЕРАТИВІВ «ЕКОЛОГІЯ», подавши 10.11.2021 до контролюючого органу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 3-й квартал 2021 року, порушила вимоги п. 176.2 ст. 176 ПК України, чим вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Зауважую, що п. 119.2 ст. 119 ПК України передбачена фінансова відповідальність за вчинення податкового правопорушення. Притягнення платника податків до фінансової відповідальності покладається на контролюючий орган. Отже, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддею не може бути встановлене порушення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, норм права, які є підставою для притягнення до іншого виду відповідальності.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не притягувалася, шкода правопорушенням не заподіяна, наслідки правопорушення усунуті, шляхом подання податкового розрахунку.
На підставі вказаного дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження.
На підставі наведеного, керуючись ст. 7, 22, 163-4, 251, 254, 284 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП та звільнити її від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП – закрити.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя: