
Справа № 367/9449/21
Провадження №2-а/367/317/2021
У Х В А Л А
Іменем України
про направлення за підсудністю
20 грудня 2021 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Шестопалова Я.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, третя особа - ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Ірпінського міського суду надійшла адміністративна справа за позовом ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, третя особа - ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії.
Даний адміністративний позов подано до Ірпінського міського суду із порушенням правил предметної підсудності.
Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої зазначеної статті.
Всі інші адміністративні справи, крім визначених частиною першою статті 20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам.
Таким чином, зазначена справа, відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України предметно не підпадає під юрисдикцію Ірпінського міського суду Київської області як адміністративного суду, тобто є не підсудна цьому суду, оскільки предметно підсудна за ч. 2 ст. 20 КАС України Київському окружному адміністративному суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 КАС України, Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Згідно із ст. ст. 7, 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом. Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюються Конституцією України, цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України. Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Закон, який встановлює нові обовязки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі (ч. ч. 1, 3, 4ст. 3 КАС України).
Аналізуючи положення КАС України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суд приходить до висновку про необхідність направлення цієї справи для розгляду по суті за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду, якому ця справа предметно підсудна, в силу вимог ст. 20 КАС України, оскільки Іріпнський міський суд Київської області не є судом, встановленим законом та повноважним на розгляд справи цієї категорії.
Згідност. 29 ч.1 п.2 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд до іншого адміністративного суду якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленомуст. 29 КАС України, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана (ч. ч. 1, 2 ст. 30 КАС України).
Керуючись п. 10 Розділу VІІ «Перехідні положення», ст. ст. 20, 29, 30, 241, 248, 256, 294 КАС України,-
ПОСТАНОВИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради, третя особа - ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду (01133, бульвар Лесі Українки, 26, м. Київ).
Копію ухвали надіслати для відома позивачу.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її копії до Київського апеляційного адміністративного суду.
Суддя: Я.В. Шестопалова