Постанова № 102308068, 03.11.2021, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
03.11.2021
Номер справи
398/4562/21
Номер документу
102308068
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 398/4562/21

провадження №: 3/398/1489/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

"03" листопада 2021 р.

Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нерода Людмила Миколаївна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ч. 2 ст. 187 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи особою до якої ухвалою Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 28.09.2020 р. встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік та встановлено певні обмеження, зокрема, заборонено вихід з будинку за адресою: АДРЕСА_1 у період часу з 21:00 год. до 04:00 год., був відсутній за вказаною адресою: 12.09.2021 року близько 21 год. 50хв, 13.09.2021 року близько 22год. 00хв., 14.09.2021 року близько 22год. 10хв., 15.09.2021 року близького 21год. 50хв., 16.09.2021 року близько 22год. 00хв., 17.09.2021 року близько 21год. 45хв., 18.09.2021 року близько 23год. 00хв., 19.09.2021 року о 21год. 30хв., 20.09.2021 року о 21год. 00хв.,21.09.2021 року о 21год. 15хв., 22.09.2021 року о 21год. 30хв., 23.09.2021 року о 21год. 45хв., 24.09.2021 року близько 23год. 30хв., 25.09.2021 року близько 23год. 00хв., 26.09.2021 р. близько 23год. 00хв. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Відповідно ст. 1 - 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року №264/94-ВР адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Частиною 2 статті 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за повторне протягом року порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом (ст. 7 КУпАП).

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є доказом в справі та встановлює наявність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення від 27.09.2021 року: серія ВАБ №897062, серія ВАБ №897064, серія ВАБ №897063, серія ВАБ №897085, серія ВАБ №897084, серія ВАБ №897083, серія ВАБ №897082, серія ВАБ №897081, серія ВАБ №897065, серія ВАБ №768680, серія ВАБ №768679, серія ВАБ №768678, серія ВАБ №768677, серія ВАБ №768676, серія ВАБ №641300; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 27.09.2021 року, відповідно до яких останній свою вину визнав та пояснив, що в період з 12.09.2021 року по 26.09.2021 року був у своєї знайомої ОСОБА_2 , яка проживає на мікрорайоні Перемога м.Олександрія, дільничного про це не повідомив; копією постанови Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 16.03.2021 року, відповідно до якої ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 51грн.

За таких обставин, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 187 КУпАП – повторне протягом року порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

Згідно з ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються: характер вчиненого правопорушення, особа порушника, який офіційно не працює, а також ступінь його вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

З урахуванням вимог ст.ст. 23, 33 КУпАП суд вважає, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП, у виді штрафу.

Згідно статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 грн.

Керуючись ч. 2 ст. 187, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 (двісті п`ятдесят п`ять) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Реквізити для сплати штрафу – назва платежу: Адміністративні штрафи та інші санкції, рахунок: UA388999980313020106000011561, отримувач коштів: ГУК у Кіров. обл./та м.Олексан/21081100, код за ЄДРПОУ: 37918230, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу:*; 121; код платника; ПІБ, адмінштраф.

Реквізити для сплати судового збору у розмірі 454 грн. 00 коп. такі: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106, рах. № UA908999980313111256000026001.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.

СУДДЯ Людмила Миколаївна НЕРОДА