
Справа №: 398/3766/21
провадження №: 3/398/1282/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
"24" грудня 2021 р.
Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нерода Л.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТОВ «Катеринославські меблеві майстерні», зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу № 3164 про адміністративне правопорушення від 06.08.2021 року директор ТОВ «Катеринославські меблеві майстерні» ОСОБА_1 порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а саме за підсумками 2020 року платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов`язані проводити аудит, повинні подати до контролюючого органу річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом, яка підлягає оприлюдненню у строк не пізніше 10 червня 2021 року, чим порушено п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, платник податку на прибуток, який відповідно до п. 3 ст. 14 Закону України № 996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов`язаний оприлюднювати річну фінансову звітність та аудиторський висновок. Зазначене правопорушення виявлено під час проведення камеральної перевірки, що відображено в акті про результати камеральної перевірки від 13.07.2021 року № 2304/11-28-18-08/33698667. Дії та бездіяльність ОСОБА_1 кваліфікована за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
У судове засідання, призначене на 21.10.2021 року ОСОБА_1 не з`явився, подав письмові пояснення, в яких свою вину у вчиненні правопорушення не визнав, посилаючись на те, що він був призначений на посаду директора підприємства пізніше, ніж закінчився строк подання контролюючому органу річної фінансової звітності підприємства за минулий рік, приступивши до виконання своїх посадових обов`язків, наступного дня він уклав договір з аудиторською фірмою про надання аудиторських послуг, під час складання контролюючим органом протоколу про адміністративне правопорушення були порушені його права, свободи та інтереси, оскільки контролюючим органом було проігнороване його клопотання про відкладення складення протоколу в зв`язку з перебуванням його захисника за межами області. Зазначені письмові пояснення були направлені на адресу ГУ ДПС у Кіровоградській області, але були проігноровані. Тому просить закрити провадження у справі за відсутністю в його діях складу та події адміністративного правопорушення.
Чинним законодавством, а саме, ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Всебічно, повно та об`єктивно дослідивши матеріали справи та пояснення ОСОБА_1 , враховуючи обставини справи та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю що в матеріалах справи відсутні докази про скоєння останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, з наступних підстав.
Згідно п. 4 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов`язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Так, відповідно до абз. 4 п. 46.2 ст. 46 ПКУ платники податку на прибуток, які відповідно до ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зобов`язані оприлюднити річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним. У разі неподання (несвоєчасного подання) річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, застосовується відповідальність, передбачена пунктом 120.1 ст. 120 цього Кодексу, для подання податкових декларацій (розрахунків).
При цьому протокол та акт перевірки не містять жодних фінансових даних, які б давали можливість визначити, що ТОВ "Катеринославські меблеві майстерні" (код ЄДРПОУ 33698667) за наслідками фінансової звітності 2020 року відповідало критеріям підприємства, яке зобов`язане подавати таку звітність разом з аудиторським висновком.
Також, з матеріалів, наданих ОСОБА_1 , зокрема, рішення № 30/06-1 одноособового учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Катеринославські меблеві майстерні» від 30.06.2021 року, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань щодо ТОВ «Катеринославські меблеві майстерні», встановлено, що ОСОБА_1 призначений на посаду Генерального директора товариства рішенням № 30/06-1 одноособового учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Катеринославські меблеві майстерні» від 30.06.2021 року, тобто пізніше, ніж закінчився строк для подачі товариством річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом контролюючому органу – 10.06.2021 року, що свідчить про відсутність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно зі ст. 251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 284 КУпАП, при наявності обставин, передбачених ст. 247 КУпАП, суд закриває провадження по справі.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про можливість закриття провадження у вищевказаній справі, в зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, ст. 283-285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закрити в зв`язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Кропивницького апеляційного суду.
СУДДЯ: Л.М. НЕРОДА