
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду
28 грудня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/5377/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши клопотання представника відповідача про передачу за територіальною підсудністю справи за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу.
28.12.2021 до відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярії) суду за вхідним реєстраційним номером 46611/2021 від представника відповідача надійшло клопотання про передачу справи за територіальною підсудністю, в обґрунтування якого зазначено наступне.
Із посиланням на положення частини першої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) зазначають, що ані даною нормою, ані Законом України «Про виконавче провадження» не визначено підсудності даної категорії справ.
Зі змісту положень статті 20 КАС України, яка регламентує питання розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, вбачається, що дана справа належить до предметної підсудності адміністративного суду.
Частиною першою статті 25 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до даних позову Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зареєстрована та знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Смоленська, буд.19.
Відповідач - відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Городецького, буд. 13.
Враховуючи викладене, вважають, що дана справа територіально не підсудна Луганському окружному адміністративному суду, у зв`язку з чим має біти передана на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва.
Вирішуючи клопотання відповідача про передачу за територіальною підсудністю справи, суд виходить з такого.
Частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно частини першої статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частини другої статті 26 цього Кодексу позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суддею встановлено, що позивачем є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, код ЄДРПОУ: 39369133, місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Смоленська, буд.19.
Відповідачем є відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, код ЄДРПОУ: місцезнаходження: м. Київ, вул. Городецького, буд. 13.
Крім того, оригінали матеріалів виконавчого провадження № 66024187 знаходяться у відділі примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України знаходить за адресою: м. Київ, вул. Городецького, буд. 13.
Враховуючи, що позивач і відповідач зареєстровані та здійснюють діяльність, повноваження в місті Києві, з метою належного, повного та всебічного розгляду справи, забезпечення процесуальних прав представників сторін щодо можливості участі в судовому засіданні, дослідження оригіналів матеріалів виконавчого провадження № 66024187, суд з урахуванням положень статті 25 КАС України дійшов висновку, що дана справа підсудна саме Окружному адміністративному суду міста Києва.
Пунктом 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно частини 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Відповідно до частини 1 статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що справу слід передати для розгляду по суті до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Керуючись статтями 29, 248, 256, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Справу за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу передати на розгляд Окружного адміністративного суду міста Києва.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяЄ.О. Кисельова