
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
про передачу справи до іншого адміністративного суду
28 грудня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/10896/21
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Петренко О.С., розглянувши матеріали у справі
за позовом: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідача-1: Центрального міжрегіонального Управління Уктрансбезпеки у Кіровоградській області, вул. Г. Родимцева, 102, м. Кропивницький,25004
до відповідача-2: Державної служби України з безпеки на транспорті, проспект Перемоги,14, м. Київ,03135
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління Державного казначейства в Кіровоградській області, проспект Винниченка, 1а, м. Кропивницький,25022
про визнання протиправною та скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , через представника, звернулася до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі від 14.10.2021 Серії ВМ №00003450 Державної служби України з безпеки на транспорті код ЄДРПОУ 39816845;
- стягнути з Державної служби України з безпеки на транспорті ЄДРПОУ 39816845 через Управління державного казначейства в Кіровоградській області шляхом відрахування коштів з державного бюджету на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи, зокрема, належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до п.п.1-2 ч.1 ст.4 КАС України, адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір. Публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.
Зі змісту оскаржуваної постанови слідує, що позивач просить суд скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серія ВМ №00003450 від 14.12.2021, якою її притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. за порушення ч.2 ст.132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до положень ст.ст.287-289 КУпАП, постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено - постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Так, згідно п.1 ч.1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Також частинами 1, 2 ст.286 КАС України передбачено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Слід звернути увагу, що у зв`язку з тим, що загальними положеннями Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено вирішення питання про повернення позовної заяви позивачу для звернення до належного суду чи передачу справи до належного адміністративного суду у разі встановлення, що справа належить до предметної юрисдикції (підсудності) іншого суду, вважаю за необхідне, для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, застосувати аналогію закону щодо передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого у разі порушення територіальної юрисдикції (підсудності), у відповідності до пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно частини 8 статті 29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Відповідно до частини 1 статті 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
За таких обставин, даний адміністративний спір підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним, а саме Знам`янським міськрайонним судом Кіровоградської області, за місцезнаходженням позивача.
Керуючись ст. ст. 20, 29, 295 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Передати адміністративну справу № 340/10896/21 для розгляду до Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області (27406, Кіровоградська область, м. Знам`янка, вул. Маяковського, 30).
Ухвала може бути оскаржена в порядку ст. 295 КАС України протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду О.С. Петренко