
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у прийнятті заяви
про збільшення розміру позовних вимог
29 грудня 2021 року м. Київ №320/10145/21
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Колеснікової І.С., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження заяву про збільшення розміру позовних вимог в адміністративній справі
за позовом Громадської організації «Стоп корупції»
до Ірпінської міської ради,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні
відповідача, – ОСОБА_1
про визнання протиправним та скасування рішення
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Громадська організація «Стоп корупції» із позовом до Ірпінської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, – ОСОБА_1 , про визнання протиправним та скасування рішення Ірпінської міської ради від 27.07.2021 №1348-12-VIII «Про затвердження гр. ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється з будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в АДРЕСА_1 ».
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.08.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Від позивача до суду надійшла письмова заява про збільшення позовних вимог від 29.09.2021 (вх. №35033/21 від 29.09.2021), у якій позивач просить суд залучити до участі у справі у якості співвідповідача Головне управління Держгеокадастру у Київській області та зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Київській області скасувати запис за №007 Розділу 1. Земельна ділянка, загальні відомості Поземельної книги від 13.08.2021, яким внесені відомості до Державного земельного кадастру по земельній ділянці з кадастровим номером 3210900000:01:067:0014 щодо зміни цільового призначення земельної ділянки на «будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 » та поновити в Поземельній книзі попередній запис цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 3210900000:01:067:0014 на «будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою: АДРЕСА_1 ».
Також, від позивача до суду надійшла письмова заява про збільшення позовних вимог від 22.10.2021 (вх. №38164/21 від 25.10.2021), у якій позивач просить суд залучити до участі у справі у якості співвідповідача Відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Ірпінської міської ради Бучанського району Київської області та визнати протиправними дії Відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ірпінської міської ради Бучанського району Київської області щодо надання ОСОБА_1 містобудівних умов та обмежень від 01.09.2021 №0168-09-2021 (реєстраційний номер ЄДЕССБ МU01:3077-9535-9583-6294) для проектування об`єкта будівництва для будівництва «Нового будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями за адресою: АДРЕСА_2 кадастровий номер земельної ділянки 3210900000:01:067:0014, площа: 0,2418 га» відповідно до яких гранично допустима висотність будинків становить – 14 метрів, максимально допустимий відсоток забудови земельних ділянок – 40%, максимально допустима щільність населення – 300 осіб на 1 га, які затверджені наказом Відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ірпінської міської ради №205 від 01.09.2021; скасувати надані Відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Ірпінської міської ради Бучанського району Київської області гр. ОСОБА_1 містобудівні умови та обмеження від 01.09.2021 №0168-09-2021 (реєстраційний номер ЄДЕССБ МU01:3077-9535-9583-6294) для проектування об`єкта будівництва для будівництва «Нового будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями за адресою: АДРЕСА_2 кадастровий номер земельної ділянки 3210900000:01:067:0014, площа: 0,2418 га» відповідно до яких гранично допустима висотність будинків становить – 14 метрів, максимально допустимий відсоток забудови земельних ділянок – 40%, максимально допустима щільність населення – 300 осіб на 1 га., які затверджено наказом Відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ірпінської міської ради №205 від 01.09.2021.
За приписами частини першої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Зі змісту заяв позивача про збільшення позовних вимог від 29.09.2021 та від 22.10.2021 вбачається, що вказані заяви є одночасно заявами про зміну предмету і підстав позову, оскільки вказані заяви містять самостійні вимоги до інших суб`єктів владних повноважень, ніж тих, що є учасниками у даній адміністративній справі, що по суті є новими позовами, та не пов`язані зі збільшенням розміру позовних вимог, які є предметом розгляду в адміністративній справі №320/10145/21.
При цьому відповідно до положень частини першої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України одночасна зміна предмету і підстав позову не допускається, у зв`язку з чим заяви позивача про збільшення позовних вимог від 29.09.2021 та від 22.10.2021 судом не приймаються та повертаються позивачу без розгляду.
Крім того, суд звертає увагу позивача на приписи частини першої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Водночас, згідно положень статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, – через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Таким чином, із положень наведених норм вбачається, що в разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п`ять днів до початку розгляду справи по суті. Тобто, в разі призначення справи до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін відповідно до статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п`ять днів до початку розгляду справи по суті, а саме не пізніше двадцяти п`яти днів з дня відкриття провадження у справі.
Як вбачається із матеріалів справи, провадження в адміністративній справі №320/10145/21 відкрито ухвалою суду від 20.08.2021 року, відповідно, позивач міг подати до суду заяву про зміну предмета або підстав позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог не пізніше 14.09.2021.
Втім, заяви про збільшення позовних вимог позивачем фактично подано до суду 29.09.2021 та 25.10.2021, про що свідчить дата відмітки суду про прийняття на вказаних заявах, тобто із пропуском встановленого Кодексом адміністративного судочинства України процесуального строку для подання таких заяв.
Частиною другою статті 204 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
Відтак, недотримання позивачем вимог статей 47, 262 Кодексу адміністративного судочинства України щодо подання, зокрема, заяви про збільшення розміру позовних вимог, є самостійною та достатньою підставою для повернення судом такої заяви позивачу.
Керуючись статтями 47, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Відмовити у прийнятті заяв Громадської організації «Стоп корупції» про збільшення позовних вимог від 29.09.2021 (вх. №35033/21 від 29.09.2021), від 22.10.2021 (вх. №38164/21 від 25.10.2021) та повернути зазначені заяви позивачу без розгляду.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Колеснікова І.С.