
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 грудня 2021 року м. Київ № 640/25395/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Василенко Г.Ю., розглянувши позовну заяву Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради до головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Нікітіної Марини Олександрівни про визнання протиправними та скасування постанов,
в с т а н о в и в:
Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Нікітіної Марини Олександрівни про визнання протиправними та скасування постанов.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.10.2021 адміністративну справу №640/29647/21 передано за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.
22.12.2021 на адресу суду від Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли матеріали адміністративної справи №640/25395/21 та за результатами автоматизованого розподілу були передані судді Василенко Г.Ю.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
В силу положень частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень або юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд звертає увагу позивача на те, що майновими вимогами є будь-які вимоги суб`єктів права, що пов`язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошовими коштами тощо.
Отже, з урахуванням положень статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 15.12.2020 № 1082-IX, при зверненні до суду з даним позовом розмір судового збору повинен складати 2270,00 грн.
У якості доказу сплати судового збору позивачем до позовної заяви приєднано платіжне доручення від 06.09.2021 №4646 на суму 2270,00 грн.
Однак, зі змісту вказаного плітіжного доручення вбачається, що платіж в розмірі 2270,00 грн. було перераховано за такими реквізитами: отримувач - ГУ ДКСУ в м. Києві, код 37993783, рахунок - 908999980313181206084026007.
Суд зазначає, що судовий збір позивач сплатив на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Оскільки сплачений на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва судовий збір позбавляє суд можливості підтвердити зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, судовий збір вважається не сплачений у встановленому законом порядку.
Отже, наявне в матеріалах справи платіжне доручення від 06.09.2021 №4646 не є належним доказом сплати судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/gromadyanam/tax/, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Таким чином, судовий збір за подачу даного адміністративного позову вважається не сплаченим у сумі 2270,00 грн.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Вказані недоліки повинні бути усунуті у десятиденний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали шляхом подання до суду: оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 2270,00 грн.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради до головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Нікітіної Марини Олександрівни про визнання протиправними та скасування постанов, - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Василенко Г.Ю.