
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2021 року ЛуцькСправа № 140/10814/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Андрусенко О. О.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А4324, Військової частини А1573 про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся в суд з позовом до Військової частини А4324 (далі – відповідач-1) про визнання протиправною бездіяльності щодо ненарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 21.12.2016 по 30.11.2018; зобов`язання нарахувати і виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 21.12.2016 по 28.02.2018 із застосуванням базового місяця для обрахування індексації грошового забезпечення – січень 2008, за період з 28.02.2018 по 30.11.2018 зі застосуванням базового місяця для обрахування індексації грошового забезпечення – березень 2018.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у період з 21.12.2016 по 21.12.2020 позивач проходив військову службу за контрактом у Військовій частині А4324. Зазначає, що при звільненні відповідно до наказу командира Військової частини А4324 від 21.12.2020 №287 з позивачем не проведено індексацію грошового забезпечення за період з 2016 по 2018. При цьому, на адвокатський запит від 26.07.2021 про надання інформації відповідач повідомив, що у межах наявного фінансового ресурсу можливості виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ у січні 2016 - лютому 2018 у Міноборони не було. Вважає бездіяльність Військової частини А4324 щодо ненарахування та невиплати йому індексації грошового забезпечення за період з 21.12.2016 по 30.11.2018 протиправною та такою, що порушує його законі права та інтереси.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 06.10.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
У відзиві на позовну заяву відповідач-1 позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з тих підстав, що Військова частина А4324 є бюджетною організацією, яка підпорядкована Міністерству обороні України та як розпорядник бюджетних коштів, проводить видатки виключно в межах бюджетних асигнувань, які встановлені кошторисом. При цьому, Законом «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та Законом «Про Державний бюджет України на 2017 рік» виплата індексації не передбачалась. Відповідно до роз`яснень Міністерства соціальної політики України від 08.08.2017 №13700/з, №78/06-17 механізм нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за попередні періоди відсутній.
Крім того, відповідач-1 зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» (далі - Постанова №1013), пунктом 3 якої дозволено міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади, головам обласних, Київської міської державної адміністрації та інших державних органів у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів вжити заходів для підвищення з 1 грудня 2015 розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов`язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015, з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015. Для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078. Отже, вказаною постановою Урядом фактично запропоновано у грудні 2015 підвищити зарплати працівникам бюджетної сфери за рахунок збільшення посадових окладів (тарифних ставок) та підвищення постійних складових зарплати, з тією метою, щоб з січня 2016 розпочати обчислювати індекс споживчих цін для проведення індексації. Тобто, Постановою № 1013 не лише істотно змінено порядок проведення індексації доходів населення починаючи з 01.12.2015, але й визначено базовий місяць (січень 2016), з якого у подальшому необхідно відштовхуватись для проведення індексації. Щодо нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 30.11.2018, то вказує, що при здійсненні нарахування та виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовцям з березня 2018 командування військової частини у своїй діяльності керувалась виключно вимогами чинного законодавства та виконувала їх у повному обсязі. Просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 23.11.2021 залучено до участі у справі як другого відповідача Військову частину А1573 (далі – відповідач-2) та встановлено останньому строк для подання відзиву на позовну заяву.
Копію ухвали від 23.11.2021 разом з копією позовної заяви та доданими до неї документами надіслано відповідачу-2 рекомендованою кореспонденцією та вручено останньому 13.12.2021, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
У встановлений судом строк відповідач відзив на позовну заяву не подав.
Згідно із частиною шостою статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідно до наказу командира Військової частини А4324 від 21.12.2016 №296 старшого сержанта ОСОБА_1 , прийнятого у добровільному порядку на військову службу за контрактом наказом командира Військової частини А4324 від 21.12.2016 №88-РС і призначеного на посаду водія-електрика радіолокаційної станції Військової частини А0864, з 21.12.2016 зараховано до списків особового складу частини та на всі види забезпечення.
Наказом командира Військової частини А4324 від 21.12.2020 №287 старшого сержанта ОСОБА_1 , командира зенітного кулеметного відділення Військової частини А0864, з 21.12.2020 виключено зі списків особового складу частини, всіх видів забезпечення.
Отже, у період з 21.12.2016 по 21.12.2020 позивач проходив військову службу у Військовій частині А0864, що також підтверджується витягом з послужного списку позивача.
При цьому, як слідує з довідки Військової частини А4324 від 09.11.2021, Військова частина А0864 не має відокремленого майна і не здійснює самостійно господарську діяльність, оскільки за своїм функціональним призначенням є підпорядкованим підрозділом радіотехнічного батальйону (Військова частина А1573). У свою чергу, Військова частина А1573 є юридичною особою (розпорядником бюджетних коштів), в якому є свій самостійний фінансовий орган. Військовослужбовці, які проходять військову службу у Військовій частині А0864 перебувають на фінансовому забезпеченні у Військовій частині А1573.
З накопичувальної картки виплати грошового забезпечення за 2016-2020, яка складена саме Військовою частиною А1573, слідує, що у період з грудня 2016 по листопад 2018 індексація грошового забезпечення позивача становила 0,00 грн.
26.07.2021 представник позивача – адвокат Яковлев В. В. направив на адресу Військової частини А4324 адвокатський запит, в якому просив, зокрема, надати інформацію чи проводилось нарахування та виплата індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 у період з 21.12.2016 по 21.12.2020.
Листом від 03.08.2021 №350/486/100/1/185/пс Військова частина А1573 повідомила позивача, що у межах наявного фінансового ресурсу можливості виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ у січні 2016-лютому 2018 у Міноборони не було (роз`яснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 26.03.2018 №248/1485). Що стосується індексації грошового забезпечення за березень 2018 повідомлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2018 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» підвищено розміри посадових окладів всіх категорій військовослужбовців.
Вважаючи бездіяльність відповідача-1 щодо ненарахування та невиплати індексації грошового забезпечення у період з 21.12.2016 по 30.11.2018 протиправною, позивач звернувся до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з статтею 18 Закону України від 05 жовтня 2000 року №2017-III “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” (далі - Закон №2017-III) законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.
Статтею 19 Закону №2017-III передбачено, що державні соціальні гарантії є обов`язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлення єдиної системи їх соціального та правового захисту, гарантування військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливих умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулювання відносини у цій галузі визначає Закон України від 20 грудня 1991 року №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі - Закон №2011-XII).
Згідно з пунктом третім статті 9 Закону №2011-XII грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом України від 03 липня 2001 року №1282-ХІІ “Про індексацію грошових доходів населення” (далі - Закон №1282-ХІІ)
Згідно із абзацом другим статті 1 Закону №1282-ХІІ індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону №1282-ХІІ індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).
Частиною шостою статті 2 Закону №1282-ХІІ визначено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Згідно із статтею 3 Закону №1282-ХІІ індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
При цьому відповідно до визначення, яке міститься в абзаці третьому статті 1 Закону №1282-ХІІ, індекс споживчих цін - показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання.
Статтею 4 Закону №1282-XII встановлено підстави для проведення індексації, зокрема, індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв`язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 6 Закону №1282-XII у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін. Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, що поширюються на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників, визначаються Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (далі - Порядок №1078, зі змінами, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до пункту 4 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.
Згідно із статтею 9 Закону №1282-XII індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів.
Підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів. Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України. Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування на відповідний рік (частини перша, друга, шоста статті 5 Закону №1282-XII).
Аналогічні положення закріплені і у пункті 6 Порядку №1078.
Таким чином, виплата індексації грошового забезпечення здійснюється за місцем перебування військовослужбовців на грошовому забезпеченні і обмежене фінансування жодним чином не впливає на право позивача отримати індексацію грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 1-1 Порядку №1078 підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 року - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 року №491-IV “Про внесення змін до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.
Згідно з пунктом 2 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру: грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
Пунктом 4 Порядку № 1078 визначено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення), допомога по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, що надаються залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії. Частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає. Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.
За приписами пункту 5 Порядку № 1078 у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу”, яка набрала чинності 01.01.2008 та втратила чинність з 01.03.2018 (далі - Постанова № 1294), встановлено посадові оклади військовослужбовців.
Підвищення тарифних ставок (окладів) після 01.01.2008, в тому числі в період перебування позивача на службі (зокрема, до лютого 2018 року), що є підставою для встановлення іншого базового місяця при проведенні індексації, не відбувалося.
Відтак, базовим місяцем при проведенні індексації грошового забезпечення позивача з грудня 2016 по лютий 2018 включно є саме січень 2008, в якому Постановою № 1294 встановлені підвищені розміри посадових окладів військовослужбовців, а не як зазначалося відповідачем-1 у відзиві - січень 2016.
У подальшому після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (далі - Постанова № 704), базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018.
Таким чином, якщо останнє підвищення окладу за посадою відбулось у січні 2008, то для визначення суми індексації грошового забезпечення військовослужбовцю має застосовуватись індекс споживчих цін, обчислений наростаючим підсумком з січня 2008 до березня 2018, оскільки після прийняття Постанови № 704 базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018. Тому суд погоджується із доводами позивача щодо необхідності врахування при проведенні індексації грошового забезпечення за період з грудня 2016 по лютий 2018 включно - січня 2008, як базового місяця для нарахування індексації, відповідно до Порядку № 1078, оскільки в період з січня 2008 по лютий 2018 посадові оклади військовослужбовців не змінювались, та відповідач не надав суду доказів про те, що у вказаний період відбулося збільшення грошового забезпечення саме за рахунок зростання тарифної ставки (окладу). Крім того, суд звертає увагу, що з накопичувальної картки виплати грошового забезпечення за 2016-2020 чітко вбачається, що у період з грудня 2016 по лютий 2018 включно посадовий оклад позивача не змінювався та становив 565,00 грн., і лише у березні 2018 відбулося його підвищення до 2730,00 грн.
Що стосується періоду з 01.03.2018 по 30.11.2018, то, як зазначалось вище, базовим місяцем при проведенні індексації грошового забезпечення позивача за вказаний період є саме березень 2018, оскільки згідно Постанови № 704 встановлені нові розміри посадових окладів військовослужбовців з 01.03.2018.
При вирішенні даного спору суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 29.11.2021 у справі № 120/313/20-а, які полягають, зокрема, у такому.
Місяць, у якому відбулося підвищення тарифної ставки (окладу), є базовим для проведення індексації. За змістом пункту 5 Порядку № 1078 підставою для встановлення чи зміни базового місяця при проведенні індексації грошового забезпечення є підвищення тарифної ставки (окладу) військовослужбовця. Отже, базовий місяць для такої індексації визначається нормативно і відповідач не наділений повноваженнями діяти на свій розсуд, обираючи інакший місяць базовим, ніж той, у якому відбулося підвищення тарифної ставки (окладу). Тому у разі настання визначених законодавством умов, відповідач зобов`язаний вчинити конкретну дію на користь позивача - провести індексацію його грошового забезпечення, враховуючи нормативно визначений базовий місяць. Якщо відповідач цієї дії не вчиняє, останнього можна зобов`язати до її вчинення у судовому порядку. Аналіз пункту 5 Порядку № 1078 свідчить про те, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пов`язується з місяцем підвищенням тарифної ставки (окладу) за посадою, яку займає військовослужбовець. Отже, збільшення грошового забезпечення не за рахунок зростання тарифної ставки (окладу), а завдяки додатковим видам грошового забезпечення, не дає підстав вважати відповідний місяць базовим для подальшої індексації.
Судом також враховано, що виплата індексації грошового забезпечення здійснюється за місцем перебування військовослужбовців на грошовому забезпеченні. Матеріалами справи підтверджено, що позивач у спірний період проходив військову службу у Військовій частині А0864. При цьому, як встановлено в ході розгляду даної справи, Військова частина А0864 не має відокремленого майна і не здійснює самостійно господарську діяльність, є підпорядкованим підрозділом Військової частини А1573, яка є юридичною особою (розпорядником бюджетних коштів), в якому є свій самостійний фінансовий орган. Військовослужбовці, які проходять військову службу у Військовій частині А0864 перебувають на фінансовому забезпеченні у Військовій частині А1573.
Відповідач-2 не надав суду доказів нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення в період з 21.12.2016 по 28.02.2018 із застосуванням базового місяця - січня 2008, та в період з 01.03.2018 по 30.11.2018 із застосуванням базового місяця - березень 2018.
Відтак, з урахуванням наведених норм чинного законодавства України та встановлених обставин справи, виходячи з наданих суду статтею 245 КАС України повноважень, позовні вимоги належить задовольнити частково шляхом прийняття судом рішення про визнання протиправною бездіяльності Військової частини А1573 щодо ненарахування та невиплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 21.12.2016 по 30.11.2018 та зобов`язання Військову частину А1573 здійснити нарахування та виплату позивачу індексації грошового забезпечення за період з 21.12.2016 по 28.02.2018 з встановленням січня 2008 як базового місяця та за період з 01.03.2018 по 30.11.2018 з встановленням березня 2018 як базового місяця та про відмову у задоволенні вимог, заявлених до Військової частини А4324.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 257, 262 КАС України, на підставі Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А1573 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 21 грудня 2016 року по 30 листопада 2018 року.
Зобов`язати Військову частину А1573 (35360, Рівненська область, Рівненський район, с. Велика Омельяна, код 08260628) здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) індексації грошового забезпечення за період з 21 грудня 2016 року по 28 лютого 2018 року з встановленням січня 2008 року як базового місяця та за період з 01 березня 2018 року по 30 листопада 2018 року з встановленням березня 2018 року як базового місяця.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий-суддя О. О. Андрусенко