
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
24 грудня 2021 року м. ТернопільСправа № 921/630/21
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Стопника С.Г.
за участю секретаря судового засідання Касюдик О.О.
Розглянув справу
за позовом: Державного підприємства "Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", вул. Лисенка, 20-А, м. Тернопіль
до відповідача - Збаразької міської ради, вул. Б.Хмельницького, 4, м.Збараж, Тернопільська область
про стягнення заборгованості в сумі 46 441 грн 31 коп
За участі представників:
Позивача: Слободян Ф.Ю.
Відповідача: Присяжнюк О.А.
Відповідно до ст.222 Господарського процесуального кодексу України (надалі – ГПК України) судом здійснювалося фіксування судового засідання (звукозапис) за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу "Акорд".
В судовому засіданні 24.12.2021 року, відповідно до ст.240 ГПК України, проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суть справи: Державне підприємство "Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", м.Тернопіль, звернулося до Господарського суду Тернопільської області із позовом до Збаразької міської ради, м.Збараж, Тернопільська область, про стягнення заборгованості в сумі 46 441 грн 31 коп.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 04.10.2021 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження, призначено розгляд справи по суті на 01.11.2021 на 10:00 год, встановлено сторонам строки для подання відзиву на позов та відповіді на відзив.
В судовому засіданні 01.11.2021 оголошувалась перерва до 29.11.2021 до 10:30 год, також розгляд справи переносився на 17.12.2021 на 10:30 год у зв`язку із перебуванням судді у відпустці.
В судовому засіданні 17.12.2021 за клопотанням відповідача оголошено перерву до 24.12.2021 до 9:30 год, про що учасників справи належним чином повідомлено.
Представник позивача в судовому засіданні 24.12.2021 заявлені вимоги повністю підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, відповіді на відзив (вх.№8768 від 28.10.2021) та посилаючись на долучені до матеріалів справи докази. Позов обгрунтовує невиконанням Колодненською сільською радою своїх зобов`язань за договором №0143 від 18.08.2020 на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель с.Шимківці Збаразького району Тернопільської області. При цьому вказує, що 25.06.2021 Колодненська сільська рада припинилась як юридична особа, а її правонаступником є Збаразька міська рада (громада).
Представник відповідача проти позову повністю заперечив з підстав, викладених також у поданому відзиві на позов (вх.№8701 від 26.10.2021). Додатково звертає увагу суду на те, що в матеріалах справи відсутні докази проведення державної експертизи документації, вартість якої включено до Кошторису до Договору №0143 від 18.08.2020.
У відзиві, зокрема, вказується про те, що:
- під час реорганізації Колодненської сільської ради шляхом приєднання до Збаразької міської ради, заборгованість щодо виконання робіт з проведення нормативно-грошової оцінки земель села Шимківці Збаразького району Тернопільської області була відсутня, оскільки відповідні зобов`язання у встановленому порядку не зареєстровані, не надано платіжне доручення в банківську установу для виплати коштів, не здійснено реєстрацію вищезгаданого договору впродовж семи днів та не висвітлено договір в електронній системі "Прозорро";
- відповідно до п.2.2 "Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов`язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України", затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 02.03.2012 №309, за умови взяття бюджетного зобов`язання, за яким застосовується процедура закупівлі товарів, робіт і послуг, розпорядник бюджетних коштів подає з урахуванням законодавства у сфері закупівель до органу Казначейства документи, зазначені в абзаці першому цього пункту, протягом 7 робочих днів з дати оприлюднення звіту про результати проведення процедури закупівлі у разі наявності в обліку органу Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) або протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів). Серед обов`язкових документів для подання органам Казначейства є реєстри бюджетних та фінансових зобов`язань, форми яких затверджено Порядком №309 та які подають на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях;
- Закон України "Про публічні закупівлі" зобов`язує замовника публікувати в системі "Прозорро" звіт, якщо проводиться закупівля на суму до 50 тис. грн та укладається прямий договір із постачальником;
- відповідно до ст.48 Бюджетного кодексу України розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, за якими розпорядник взяв зобов`язання без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, установлених цим кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), є недійсними. За такими операціями не виникають бюджетні зобов`язання та не утворюється бюджетна заборгованість. Зобов`язання, взяті учасником бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), не вважаються бюджетними зобов`язаннями (крім витрат, що здійснюються відповідно до частини шостої цієї статті) і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов`язань є порушенням бюджетного законодавства. Витрати бюджету на покриття таких зобов`язань не здійснюються. Вимоги фізичних і юридичних осіб щодо відшкодування збитків та/або шкоди за зобов`язаннями, взятими розпорядниками бюджетних коштів без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), стягуються з осіб, винних у взятті таких зобов`язань, у судовому порядку;
- надані Збаразькій міській раді разом з листом від 11.08.2021 вих.№ 01-10/727 (вх.№ 05-3912/2.6 від 13.08.2021) засвідчені належним чином копії актів приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) (науково-технічної продукції) до договору №0143 від 18.08.2020 не містять дати їх підписання, а до позовної заяви позивач додав ті ж самі акти, але уже з прописаними датами, що свідчить про розбіжності в доказах, які надав позивач в підтвердження приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) (науково-технічної продукції) до договору №0143 від 18.08.2020;
- до того ж, у договорі на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель с.Шимківці Збаразького району Тернопільської області №0143 від 18.08.2020 суттєво завищена сума договору в порівнянні із ринковими цінами.
З цього приводу, позивач у відповіді на відзив (вх.№8768 від 28.10.2021) зазначив, що за приписами ст.104 Цивільного кодексу України у разі реорганізації юридичних осіб, їх майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. А згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Колодненська сільська рада Збаразького району Тернопільської області припинена із 25.06.2021 року з визнанням правонаступником останньої Збаразької міської ради. При цьому, позивач зауважує, що не може нести відповідальності за реєстрацію (нереєстрацію) боргових зобов`язань, що перейшли від Колодненської сільської ради Збаразького району до Збаразької міської ради в силу положень Бюджетного кодексу України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та інших нормативно-правових актів, що регулюють дані правовідносини, і вбачає у цьому провину виключно посадової особи, що зобов`язана була здійснити такі дії в силу положень законодавства та посадових обов`язків, а тому такі доводи та пояснення відповідача вважає безпідставними.
Щодо відсутності дати на Актах виконаних робіт до договору від 18.08.2020 №0143 у кількості 3 шт., доданих до листа від 11.08.2021 року №01-10/727, позивач зазначив, що такі надсилались відповідачу за наслідками розгляду претензії. Відсутність проставленої дати не ставить під сумнів їх достовірність. За змістом ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" проведення господарських операцій суб`єкта господарювання підтверджується первинними документами, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік, у тому числі й актами виконаних робіт (наданих послуг). Окремі недоліки в оформленні первинних документів не спростовують наявності у підприємства відповідних господарських операцій. Відсутність реквізитів первинних документів ще не означає їх дефектність; відсутність деталізації у первинних документах не є підставою для визнання нереальності господарських операцій. До того ж, звертає увагу, що рішенням сімдесят четвертої сесії сьомого скликання Колодненської сільської ради Збаразького району Тернопільської області від 26.11.2020 №3121 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель села Шимківці Збаразького району Тернопільської області" виготовлена технічна документація затверджена, що підтверджує факт виконання договірних зобов`язань позивачем.
Щодо твердження відповідача про завищення ціни договору, то просить суд врахувати, що відповідач не надає жодних доказів, аргументів та розрахунків на підтвердження завищеності ціни договору у порівнянні із ринковими; а при укладенні договору ціну у встановленому порядку сторонами погоджено.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд встановив:
- 18 серпня 2020 року між Державним підприємством "Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (Виконавець) та Колодненською сільською радою Збаразького району (Замовник) укладено Договір №0143 на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель с.Шимківці Збаразького району Тернопільської області (далі - Договір), у відповідності умов якого (п.1.1.) Виконавець зобов`язується виконати з дотриманням вимог чинного законодавства роботи згідно коду ДК 021:2015 71340000-3 (Комплексні інженерні послуги) з проведення нормативної грошової оцінки земель с.Шимківці Збаразького району Тернопільської області, а Замовник - надати відповідні вихідні дані згідно п.5 Завдання на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (додаток 1), прийняти та здійснити оплату виконаної роботи.
Згідно п.1.3. Договору терміни виконання робіт визначаються погодженим сторонами календарним планом виконання робіт (додаток 3).
Загальна вартість робіт відповідно до п.2.1. Договору становить 46 441,31 грн, в тому числі ПДВ 7740,22 грн. і визначається згідно з протоколом погодження договірної ціни на виконання робіт (додаток 2), що складається на підставі погодженого сторонами кошторису на виконання робіт (додаток 4).
Замовник проводить виконавцю оплату робіт згідно з календарним планом відповідно до підписаних Актів приймання-передачі виконуваних робіт протягом 10 банківських днів (п.2.2. Договору).
Порядок приймання і передачі робіт сторони погодили в розділі 3 Договору.
Так, пунктом 3.1. Договору визначено, що Замовнику передається належним чином оформлена технічна документація для подання її на затвердження.
Згідно п.3.2., 3.3 Договору приймання виконаних робіт за цим Договором оформляється Актом приймання-передачі виконуваних робіт (далі - Акт), який Замовник зобов`язаний підписати протягом 10 банківських днів з дня одержання документації та планів.
Відповідно до п.4.3., 4.4 Договору виконані роботи щодо розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель повинні бути представлені Замовнику через 180 днів. У вказаний строк не входить термін, необхідний для проведення державної експертизи землевпорядної документації, усунення зауважень та внесення виправлень, виявлених в результаті державної експертизи та проведення (у разі необхідності) повторної державної експертизи, а також термін затвердження (погодження) технічної документації відповідними повноважними органами.
Згідно п.10.1. Договору, останній набирає чинності з моменту його підписання і діє до повного виконання сторонами передбачених ним зобов`язань не пізніше 31.12.2020р.
Відповідно до ст.11 Цивільного кодексу України та ст.174 Господарського кодексу України зобов`язання можуть виникати, зокрема, з договорів, інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать; безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта.
Згідно ч.1 ст.193 Господарського кодексу України (надалі ГК України), до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України (надалі ЦК України) з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.
Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Матеріали справи свідчать про те, що між Державним підприємством "Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" та Колодненською сільською радою виникли зобов`язання, що випливають із договору про надання послуг, згідно якого та в силу ст.901 Цивільного кодексу України одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до частини першої статті 903 Цивільного кодексу України, у разі, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Згідно статті 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
У випадку, якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання в будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає з договору або актів цивільного законодавства.
Статтею 526 ЦК України встановлено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Як вказує позивач, ДП "Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" виконало свої зобов`язання за Договором №0143 від 18.08.2020, що підтверджується:
- Актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) (науково-технічної продукції) №1050 від 30.08.2020 до договору від 18.08.2020 № 0143 на суму 20 000,00 грн;
- Актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) (науково-технічної продукції) від 30.08.2020 №1051 до договору від 18.08.2020 №0143 на суму 15 000,00 грн;
- Актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) (науково-технічної продукції) від 30.08.2020 №1052 до договору від 18.08.2020 №0143 на суму 11 441,31 грн.
Долучені до матеріалів справи копії вищевказаних Актів приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) на загальну суму 46 441,31 грн містять дату та підписи представників сторін, в т.ч. Колодненської сільської ради, скріплені відтисками їх печаток без жодних зауважень чи заперечень.
Отже, суд вважає підтвердженим факт належного виконання позивачем своїх зобов`язань за Договором №0143 від 18.08.2020.
Також, як стверджує позивач, відповідно до ст.21 Закону України "Про оцінку земель" документація пройшла обов`язкову, первинну державну експертизу та погоджена Держгеокадастром. Доказів в підтвердження наведеного до матеріалів справи не додано, на що вказує і відповідач.
Поряд з цим, в матеріалах справи міститься копія рішення сімдесят четвертої сесії сьомого скликання Колодненської сільської ради Збаразького району Тернопільської області від 26.11.2020 №3121, яким вирішено затвердити технічну документацію з нормативно грошової оцінки земель розташованих в межах населеного пункту села Шимківці Колодненської сільської ради Збаразького району Тернопільської області; встановлено з 01.01.2022 року базову вартість квадратного метра земель с. Шимківці в розмірі 73,84 грн/кв.м.
За відсутності доказів протилежного, суд доходить до висновку, що вказаним рішенням Колодненської сільської ради затверджено саме виготовлену позивачем на виконання Договору №0143 від 18.08.2020 документацію.
Проте, як вказує позивач, Колодненська сільська рада свої зобов`язання за договором не виконала, виконані роботи (надані послуги) за Договором від 18.08.2020 №0143 не оплатила, в зв`язку з чим утворилася заборгованість в сумі 46 441,31 грн.
Згідно зі ст.629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч.2 ст.193 ГК України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Оскільки за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Колодненська сільська рада Збаразького району як юридична особа припинена із 25.06.2021 року, Збаразькій міській раді (як правонаступнику зобов`язань останньої) позивачем надсилалась претензія №01-10/654 від 19.07.2021, якою пропонувалося оплатити вартість виконаних робіт на суму 46441,31 грн.
У відповідь на вказану претензію, Збаразька міська рада листом №03-4354/26 від 02.08.2021 повідомила, що під час реорганізації Колодненської сільської ради шляхом приєднання до Збаразької міської ради заборгованість щодо виконання робіт з проведення нормативно-грошової оцінки земель села Шимківці Збаразького району Тернопільської області була відсутня (відсутній договір та незареєстровані зобов`язання), у зв`язку з чим просила надати засвідчені належним чином копію договору та акту виконаних робіт.
Запитувані документи були надіслані Збаразькій міській раді 02.08.2021 листом №03-4354/2-6.
Оскільки станом на 20.09.2021 сума заборгованості Замовника перед Виконавцем в розмірі 46 441,31 грн не була погашена, позивач звернувся із даним позовом до суду.
Суд, оцінивши на підставі ст.86 ГПК України наявні в матеріалах справи докази, дослідивши норми чинного законодавства, що регулюють розглядувані правовідносини, прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з такого.
Відповідно до ч.ч.3, 4 ст.8 Закону України "Про добровільне об`єднання територіальних громад" об`єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальних громад, що об`єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою.
З дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, та розміщених поза адміністративним центром об`єднаної територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об`єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - сільські, селищні, міські ради припиняються у порядку, визначеному цим Законом.
Реорганізація юридичних осіб сільських, селищних, міських рад та їхніх виконавчих комітетів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється без повідомлення про неї органу, що здійснює державну реєстрацію, а також без збирання вимог кредиторів, отримання їхньої згоди (ч.6 ст.8 вказаного Закону).
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (відповідні витяги сформовано судом і долучено до матеріалів справи) судом встановлено, що Колодненська сільська рада Збаразького району (код 04392209) як юридична особа припинена із 25.06.2021; підстава: рішення щодо реорганізації. Правонаступником останньої визначено Збаразьку міську раду (код 04058404).
Відповідно до ч.1 ст.104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Слід також зазначити, що при реорганізації юридичної особи відбувається універсальне правонаступництво. При універсальному правонаступництві все майно особи як сукупність прав та обов`язків, які їй належать, переходить до правонаступника чи правонаступників, при цьому в цій сукупності переходять усі окремі права та обов`язки, які належали на момент правонаступництва правопопереднику незалежно від їх виявлення на той момент. Ухвалюючи рішення про реорганізацію, уповноважений орган юридичної особи спрямовує свою волю на передачу не окремого майна, прав або обов`язків, а усієї їх сукупності (подібна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду у постанові від 16.06.2020 у справі №910/5953/17).
Отже, Збаразька міська рада об`єднаної територіальної громади як відповідна юридична особа є правонаступником прав та обов`язків Колодненської сільської ради (приєднаної територіальної громади). Моментом правонаступництва юридичних осіб (сільських, селищних, міських рад) внаслідок об`єднання територіальних громад, як вже зазначалось, є день набуття повноважень новообраною радою.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність у Збаразької міської ради як правонаступника Колодненської сільської ради обов`язку виконати зобов`язання щодо оплати виконаних робіт (послуг) за Договором №0143 від 18.08.2020 в сумі 46441,31 грн, які беззаперечно були прийняті Колодненською сільською радою.
Відповідно до ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно ч.1 ст.77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст.79 ГПК України).
Відповідно до ст.86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Тлумачення змісту цієї статті свідчить, що нею покладено на суд обов`язок оцінювати докази, обставини справи з огляду і на їх вірогідність, яка дозволяє дійти висновку, що факти, які розглядаються, скоріше були (мали місце), аніж не були.
Обставини, зазначені позивачем у позовній заяві, відповідачем не спростовані шляхом подання належних та допустимих доказів.
Стосовно заперечень відповідача про те, що обов`язок стосовно погашення заборгованості за Договором №0143 від 18.08.2020 в сумі 46441,31 грн у Збаразької міської ради відсутній, оскільки відповідні бюджетні зобов`язання та договір не були зареєстровані у встановленому порядку, то суд відзначає таке.
Відповідно до статті 1 Бюджетного кодексу України, на норми якого посилається відповідач, ним регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства, а також визначаються правові засади утворення та погашення державного і місцевого боргу.
Разом з тим, невідображення інформації про зобов`язання, нездійснення реєстрації у відповідності з положеннями статті 48 Бюджетного кодексу України, неподання відповідних документів до органів казначейства, взяття бюджетних зобов`язань поза межами бюджетних асигнувань тощо, не є підставою для висновку про відсутність зобов`язань, які взяла на себе сторона за Договором.
Порушення відповідних норм Бюджетного кодексу України можуть бути підставою для відповідальності, визначеної чинним законодавством, як і порушення вимог статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" щодо неоприлюднення звіту про укладений договір, на положення якого відповідач також посилається. Однак вказане не спростовує факту надання позивачем послуг на суму 46441,31 грн та їх беззаперечного прийняття зі сторони Колодненської сільської ради, як Замовника, згідно Актів приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) №1050, №1051, №1052.
Відповідач, як бюджетна установа не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання, зумовленої відсутністю коштів у бюджеті.
Щодо відсутності дати в копіях Актів, направлених Збаразькій міській раді, то вказане, на думку суду не спростовує реальності здійсненої господарської операції на суму 46441,31 грн, оскільки доказів на спростування вказаної обставини матеріали справи не містять, а вартість вказаних послуг відповідає умовам Договору №0143 від 18.08.2020.
На момент прийняття рішення у даній справі не надано доказів виконання зобов`язання з оплати, отже, заявлені вимоги про стягнення 46441,31 грн основного боргу за надані послуги є такими, що підлягають задоволенню повністю.
Судові витрати.
Відповідно до ст.129 ГПК України понесені позивачем витрати по сплаті судового збору в сумі 2270,00 грн покладаються на відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 73-79, 86, 129, 194, 232, 233, 236-238, 240, 248, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Витрати по сплаті судового збору в сумі 2270,00 грн покласти на відповідача.
3. Стягнути зі Збаразької міської ради (вул. Б.Хмельницького, 4, м.Збараж, Тернопільська область, код 04058404) на користь Державного підприємства "Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (вул. Лисенка, 20-А, м.Тернопіль, код 00485517) – 46 441 грн 31 коп заборгованості та 2270 грн 00 коп. в повернення сплаченого судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано (ч.1 ст. 241 ГПК України).
Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції протягом двадцяти днів з дня його проголошення, в порядку визначеному ст.ст.256-257 ГПК України.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено і підписано 29 грудня 2021 року.
Суддя С.Г. Стопник