Рішення № 102254255, 28.12.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2021
Номер справи
540/6780/21
Номер документу
102254255
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/6780/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі розрахунку № 323 вислуги років військовослужбовця на пенсію від 03.03.2020 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити з 01.10.2021 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі розрахунку № 323 вислуги років військовослужбовця на пенсію, з встановленням 12 процентів від грошового забезпечення 2007 за вислугу понад 20 років, та виплатити за 12 місяців різницю в пенсії за минулий час, у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

- визнати противоправною бездіяльність Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки МО України щодо несвоєчасного направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, документів, які мали підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером МВС та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". В період часу з 30.04.2015 року по 27.07.2016 року позивач проходив військову службу в ЗС України у зв`язку з мобілізацією в особливий період на підставі Указу Президента України №15 від 14.01.2015 року. В період з 10.11.2016 року по 09.11.2017 року перебував на військовій службі в ЗС України за контрактом. 30.01.2018 року позивач звернувся до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки МО України із заявою про перерахунок вислуги років на пенсію з урахуванням служби в збройних силах за мобілізацією та контрактом. Після даного звернення, на думку позивача, відповідач повинен був направити на адресу пенсійного органу матеріали для здійснення перерахунку пенсії. 10.08.2021 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою про здійснення перерахунку пенсії, з урахуванням додаткової вислуги років у відповідності до ч. 3 ст. 2 Закону № 2262 на підставі розрахунку №323 від 03.03.2020 року про вислугу років військовослужбовця на пенсію. 08.09.2021 року ГУ ПФУ в Херсонській області повідомило, що функції щодо обчислення вислуги років , підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії за законом № 2262 документів, покладається на уповноважені структурні підрозділи відповідних міністерств та відомств, а твердження позивача про наявність в пенсійній справі розрахунку вислуги років №323 від 03.03.2020 року є помилковим. 20.09.2021 року позивач звернувся до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки МО України із заявою про направлення на адресу пенсійного органу розрахунку вислуги років №323 від 3.03.2020 року. 27.09.2021 року центр повідомив, що розрахунок та необхідні документи направлено на адресу пенсійного органу. 07.10.2021 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою про проведення перерахунку пенсії по вислузі років. У відповідь, 21.10.2021 року ГУ ПФУ в Херсонській області повідомило, що при перерахунку розміру грошового забезпечення документи, які надійшли до пенсійного органу долучено до пенсійної справи без проведення перерахунку. Позивач вважає бездіяльність відповідачів протиправною.

Ухвалою від 08.11.2021 року позовну заяву було залишено без руху та встановлено строк для усунення її недоліків.

Позивач вимоги суду виконав, недоліки позову усунув.

Ухвалою від 09.11.2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

29.11.2021 року представник ГУ ПФУ в Херсонській області подав до суду відзив на позовну заяву, згідно з яким позовні вимоги не визнаються з таких підстав. Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. № 3-1, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 р. за №135/13402. Відповідно до зазначеного Порядку 3-1 уповноважені структурні підрозділи надають до відповідних органів, що призначають пенсії довідки про розмір та складові грошового забезпечення для призначення чи перерахунку пенсій. При перерахунку пенсій відповідно до ст. 2 Закону № 2262 розмір грошового забезпечення визначається з урахуванням вимог, передбачених п. 7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їх сімей”, а саме з урахуванням таких складових: оклад за посадою; оклад за військовим званням; відсоткова надбавка за вислугу років ( ці три складові в розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням); щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), та премії ( в середньомісячному розмірі за 24 останні календарних місяці служби підряд перед звільненням). Таким чином, для перегляду розмірів пенсій органом Пенсійного фонду України від уповноваженого органу силового міністерства чи відомства має бути наданий відповідний пакет документів, зокрема, заява пенсіонера, грошовий атестат, довідка про додаткові види грошового забезпечення та розрахунок вислуги років. Враховуючи наведене, для здійснення перерахунку пенсії позивача не має підстав, оскільки від Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України відповідні документи не надходили.

01.12.2021 року від представника Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки МО України надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що позивач є пенсіонером МВС. Оскільки позивач є пенсіонером МВС у центру відсутній обов`язок направляти до органів ПФУ документи для перерахунку пенсії позивача. З цих підстав всі направлені центром на адресу ГУ ПФУ в Херсонській області останнім залишені без уваги.

06.12.2021 року позивач подав до суду відповідь на відзив, в якій зазначив, що суд не повинен приймати відзив ГУ ПФУ в Херсонській області до уваги та розглянути справу на підставі наявних матеріалів.

Згідно з приписами ст. 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Враховуючи викладене, суд розглядає дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 є військовим пенсіонером (пенсіонер МВС) та з 25.01.2007 року отримує пенсію за вислугою років в розмірі 50 % відповідних сум грошового забезпечення, як особа звільнена в запас, за наявності вислуги 20 років.

03.03.2020 року начальником відділу соціального забезпечення та контролю соціальних виплат фінансово-економічного управління КСВ ЗС України полковником Н.Кащуком складено розрахунок № 323 вислуги років військовослужбовця на пенсії стосовно старшини 1 статті ОСОБА_1 . Згідно з розрахунком загальна вислуга років позивача становить 24 роки 09 місяців 14 днів, кількість повних років вислуги на пенсію становить 24 роки.

10.08.2021 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою про перерахунок пенсії на підставі ч.3 ст.2 та ч.ч. 1, 2 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі розрахунку №323 від 03.03.2020 року.

Листом від 08.09.2021 року №6446-5856/З-03/8-2100/21 ГУ ПФУ в Херсонській області повідомило, що на теперішній час від уповноваженого структурного підрозділу (Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України) до ГУ ПФУ в Херсонській області не надходили документи для перерахунку пенсії позивача згідно статті 2 Закону №2262. Повідомлено, що в пенсійній справі відсутні розрахунок вислуги років №323 від 03.03.2020 року, а також надано пораду звернутись до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України.

20.09.2021 року позивач подав до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України заяву, в якій просив направити на адресу ГУ ПФУ в Херсонській області відповідні документи ат матеріали.

Листом від 27.09.2021 року № 8/1/1876 Херсонським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України повідомлено позивача про направлення всіх необхідних документів на адресу пенсійного органу.

07.10.2021 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою про здійснення перерахунку пенсії з урахуванням додаткової вислуги років, з розрахунку 3% за кожний рік військової служби понад 20 років.

Листом ГУ ПФУ в Херсонській області від 21.10.2021 року №2100-0307-8/50735 повідомлено, що для перегляду розміру пенсій органом ПФУ від уповноваженого органу силового міністерства чи відомства має бути наданий відповідний пакет документів, зокрема, заява пенсіонера, грошовий атестат, довідка про додаткові види грошового забезпечення та розрахунок вислуги років. Документи, які надійшли від Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України долучені до пенсійної справи без проведення перерахунку.

Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права.

Згідно з ч.1-3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (Закон № 2262-XII) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Відповідно до ч. 3,4 ст. 2 Закону № 2262 пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення виплата пенсій не припиняється. Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або повторного прийняття їх на службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до дня фактичного звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до призову або повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу в особливий період.

Зазначений у частині третій цієї статті порядок збереження, нарахування та виплати пенсій поширюється на пенсіонерів з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, прийнятих на службу на посади поліцейських до підрозділів поліції особливого призначення.

З вказаних приписів Закону № 2262 вбачається, що право на перерахунок пенсії позивач набув з дня, наступного за днем звільнення з військової служби.

З матеріалів справи вбачається, що позивача було звільнено 09.11.2017 року.

27.09.2021 року на адресу ГУ ПФУ в Херсонській області від Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки МО направлено відповіді документи та матеріали, зокрема розрахунок вислуги років №323 від 03.03.2020 року.

Як зазначено в листі ГУ ПФУ в Херсонській області №2100-0307-8/50735 від 21.10.2021 року на адресу пенсійного органу 27.09.2021 року надійшли документи: завірена копія розрахунку вислуги років від 03.03.2020 № 323; витяг з послужного списку; завірена копія військового квитка.

ГУ ПФУ в Херсонській області в обґрунтування заперечень, викладених у відзиві, посилається на те, що для перегляду розміру пенсій органам Пенсійного фонду України уповноваженими органами мають бути надані, зокрема, грошовий атестат, довідка про додаткові види грошового забезпечення та розрахунок вислуги років, а також на те, що відповідач не має повноважень для розрахунку вислуги років позивача.

В той же час, матеріалами справи підтверджено, що уповноваженим органом (Херсонським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України) були надані пенсійному органу завірена копія розрахунку вислуги років від 03.03.2020 № 323; витяг з послужного списку; завірена копія військового квитка, які отримано відповідачем 27.09.2021.

Доводи відповідача щодо ненадання уповноваженим органом вказаних документів є не обґрунтованими та спростовуються матеріалами справи.

Відповідно до п. 4 Порядку 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Відтак, першим числом місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, є 01.12.2017.

З матеріалів справи вбачається, що пенсійним органом документи необхідні для перерахунку пенсії позивача отримано 27.09.2021, а позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії 07.10.2021 року.

До отримання вказаних документів пенсійний орган не мав об`єктивної можливості для проведення перерахунку пенсії позивача на підставі ст. 2 Закону № 2262.

Відтак, з урахуванням положень ч. 2 ст. 51 Закону № 2262, виходячи з отриманих документів, пенсія позивача підлягала перерахунку з 01.12.2017 року (розрахунок вислуги років за період 30.04.2015 - 27.07.2016, 10.11.2016 - 09.11.2017), при цьому виплата перерахованої пенсії має бути здійснена з дня звернення з поданням всіх належних документів, тобто за період з 07.10.2021 року.

Стосовно бездіяльності Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України по направленню на адресу пенсійного органу документів, які мали підстави для перерахунку пенсії позивача, то суд зазначає наступне.

Позивач 10.08.2021 звертався до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням розрахунку №323 від 03.03.2020 року.

Після отримання відповіді ГУ ПФУ в Херсонській області від 08.09.2021 року, позивач 20.09.2021 року звернувся на адресу Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України з проханням направити відповідні документи на адресу пенсійного органу.

Сторонами не заперечується, що 27.09.2021 року документи було направлено на адресу пенсійного органу.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, врегульовано постановою КМУ від 02.11.2006р. № 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" та Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Правління ПФУ від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до абз. 1 п. 1 Порядку №3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із зазначеним вище Законом, подаються цими особами до головних управлінь ПФУ в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Згідно з абз. 1 п. 1 Порядку №3-1 міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Пунктом 12 вказаного Порядку №3-1 визначено, що уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені п. 6 цього Порядку.

При цьому, суд зазначає, що саме уповноважені структурні підрозділи здійснюють перевірку поданих звільненими зі служби особами заяв про призначення їм пенсії, здійснюють обчислення вислуги років для призначення пенсії та встановлюють наявність підстав для її призначення. Після цього такий орган законодавчо наділений компетенцією направити подання про призначення пенсії за вислугу років до територіального органу ПФУ або відмовити у такому поданні.

Зазначена позиція суду відповідає висновкам Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постанові від 28 листопада 2018 року у справі №537/1980/16-а.

Відповідно до приписів ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Суд встановлено, що позивач звернувся до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України із заявою від 20.09.2021 про направлення відповідних документів до ГУ ПФУ в Херсонській області для перерахунку пенсії.

27.09.2021 року відповідні матеріали направлено на адресу ГУ ПФУ в Херсонській області.

До 20.09.2021 року позивач на адресу Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України із заявами про направлення відповідних документів до ГУ ПФУ в Херсонській області для перерахунку пенсії не звертався, доказів протилежного сторони суду не надали.

За таких обставин, в даному випадку відсутні підстави для визнання протиправною бездіяльності Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України, оскільки документи направлено на адресу пенсійного органу у встановленому порядку та у встановлені строки.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про протиправність бездіяльності ГУ ПФУ в Херсонській області щодо непроведення перерахунку пенсії позивача з 01.12.2017 року з урахуванням додаткової вислуги за період служби у Збройних Силах України 30.04.2015 – 27.07.2016, 10.11.2016- 09.11.2017 та про наявність підстав для зобов`язання ГУ ПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок позивачу пенсії з 01.12.2017 року з урахуванням додаткової вислуги за період служби у Збройних Силах України у 30.04.2015 – 27.07.2016, 10.11.2016- 09.11.2017 та виплати різницю в пенсії з дня звернення з поданням всіх належних документів, тобто за період з 07.10.2021 року.

Оцінюючи наявні докази, суд дотримується позиції, вказаної у рішенні Європейського суду з прав людини, яку він висловив у пункті 53 рішення у справі "Федорченко та Лозенко проти України", відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення "поза розумним сумнівом".

Як передбачає ч.2 ст.6 КАС України, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Обов`язковою для застосування в Україні є практика Європейського суду з прав людини, яка статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" визнана джерелом права.

Відповідно до статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ратифіковано Україною 17.07.1997 року, набула чинності для України 11.09.1997 року) "Кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження".

Вирішуючи питання про застосування ст.13 Конвенції, суд бере до уваги, що в рішенні Європейського суду з прав людини по справі "Аманн проти Швейцарії" (Заява N 27798/95 п.88) зазначено, що стаття 13 Конвенції вимагає, щоб кожен, хто вважає себе потерпілим внаслідок заходу, який, на його думку, суперечив Конвенції, мав право на засіб правового захисту у відповідному національному органі для вирішення свого спору, а в разі позитивного вирішення - для одержання відшкодування шкоди. Однак це положення не вимагає безумовного досягнення вирішення спору на користь заявника.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч.2 ст.74 КАС України).

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (ч.2 ст.77 КАС України).

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).

З урахуванням викладеного вище позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Судові витрати в справі відсутні.

Керуючись статтями 9, 14, 73 - 78, 90, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2017 року з урахуванням додаткової вислуги за період служби у Збройних Силах України з 30.04.2015 року по 27.07.2016 року, з 10.11.2016 року по 09.11.2017 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, вул. 28 Армії, 6, м. Херсон, 73036) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з 01.12.2017 року з урахуванням додаткової вислуги за період служби у Збройних Силах України з 30.04.2015 року по 27.07.2016 року, з 10.11.2016 року по 09.11.2017 року та виплати різницю в пенсії з 07.10.2021 року.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя С.О. Варняк

кат. 112010201