Ухвала суду № 102249495, 28.12.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2021
Номер справи
300/8411/21
Номер документу
102249495
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"28" грудня 2021 р. справа № 300/8411/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Івано-Франківського обласного центру зайнятості про визнання протиправною дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Франківського обласного центру зайнятості про

визнання протиправною відмови відповідача збільшити позивачу допомогу по безробіттю на 20 відсотків згідно з вимогами частини другої статті 6 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" та стягнення з Івано-Франківського обласного центру зайнятості 6070,32 грн. заниження допомоги по безробіттю;

визнання протиправним невиконання відповідачем вимог статтей 15, 19 Закону України "Про звернення громадян" та зобов`язання Івано-Франківський обласний центр зайнятості надати об`єктивну, всебічну відповідь на скаргу від 29.11.2021;

визнання протиправним невиконання відповідачем та Верховинською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості вимог частини 1 статті 20, частини 3 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та зобов`язання відповідача надати відповідь на запит від 15.11.2021;

визнання протиправним невиконання відповідачем та Верховинською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості вимог частини 1 статті 20, частини 3 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та зобов`язання відповідача надати відповідь на запит від 08.12.2021.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина 2 статті 171 КАС України).

Однак, при вирішенні питання про відкриття провадження у справі, судом встановлено наступні підстави, встановлені КАС України для залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", який вступив в дію з 01.01.2021, встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2021 становить 2270 гривень.

Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному вебпорталі "Судова влада" за вебадресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.

Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлені ставки судового збору, зокрема, відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908,00 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою справляється судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908,00 грн.).

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до змісту позовної заяви, позивачем заявлено:

- одну вимогу майнового характеру, зокрема: про визнання протиправною відмови відповідача збільшити позивачу допомогу по безробіттю на 20 відсотків згідно з вимог гами частини другої статті 6 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" та стягнення з Івано-Франківського обласного центру зайнятості 6070,32 грн. заниження допомоги по безробіттю;

- три вимоги немайнового характеру, зокрема:

про визнання протиправним невиконання відповідачем вимог статтей 15, 19 Закону України "Про звернення громадян" та зобов`язання Івано-Франківський обласний центр зайнятості надати об`єктивну, всебічну відповідь на скаргу від 29.11.2021;

визнання протиправним невиконання відповідачем та Верховинською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості вимог частини 1 статті 20, частини 3 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та зобов`язання відповідача надати відповідь на запит від 15.11.2021;

визнання протиправним невиконання відповідачем та Верховинською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості вимог частини 1 статті 20, частини 3 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та зобов`язання відповідача надати відповідь на запит від 08.12.2021.

Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання до адміністративного суду даного адміністративного позову, в якому об`єднано три вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру, 1 відсоток ціни якої, становить менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, складає 3632,00 (908+908+908+908) грн.

На підтвердження сплати судового збору, позивачем надано квитанцію №49 від 16.12.2021 про сплату судового збору в сумі 908,00 грн., однак, розмір сплаченого судового збору не відповідає вимогам частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", зокрема щодо сплати фізичною особою судового збору за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер та об`єднання трьох вимог немайнового характеру.

З огляду на вищевикладене, позивачем не сплачено частину судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду даного адміністративного позову, в розмірі 2724,00 грн.

Вищевказане свідчить про те, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху.

На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Івано-Франківського обласного центру зайнятості про визнання протиправною дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій - залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вказаних недоліків, шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду документу про сплату судового збору в розмірі 2724 (дві тисячі сімсот двадцять чотири) грн. 00 коп.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя Григорук О.Б.