
Справа № 953/17398/21
№ провадження 2/646/2711/2021
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28.12.2021 м.Харків
Червонозаводський районний суд м.Харкова в складі:
головуючого судді - Теслікова І.І.,
при секретарі судового засідання - Бєлівцової О.А.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін справу за позовною заявою представника ОСОБА_1 , адвоката Санжаревського Ігоря Анатолійовича, до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» про захист прав споживачів,-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся до суду з позовом до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз», у якому просить визнати протиправними та скасувати рішення комісії з розгляду актів про порушення АТ «Харківміськгаз» про визнання обґрунтованим донарахування обсягів природного газу щодо акту порушення №2762 від 08.06.2021, оформлене Протоколом від 22.06.2021, визнати протиправним донарахування АТ «Харківміськгаз» споживачу ОСОБА_2 (о/р НОМЕР_1 ) природного газу в сумі 72925,54 грн. відповідно Акту-розрахунку вартості не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу, складеного на підставі акта про порушення від 08.06.2021 №2762.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, між ОСОБА_1 є споживачем послуг АТ «Оператора газорозподільної системи «Харківміськгаз» (надалі АТ «Харківміськгаз»), який використовує газ побуті зі застосуванням лічильнику газу для його обліку у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , за особовим рахунком НОМЕР_2 . Для обліку об`єму спожитого газу, в будинку ОСОБА_1 АТ «Харківміськгаз» було встановлений лічильник газу Октава-А G-6-1, заводський номер 623169. 08.06.2021 представником відповідача слюсарем відділу обслуговування вузлів обліку газу Мороз А.І. складений акт №2762 про виявлені порушення. В пункті 2 акту про порушення №2762 від 08.06.2021 зазначено, що встановлено порушення Кодексу газорозподільних систем: підозра в несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ Октава G-6-1 №623169 розділ ХІ пункт 1 пункту 3, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, підозру в несанкціонованому втручанні ЗВТ. ЗВТ Опломбоване було в поліетиленовий пакет на газопроводі пломбою №00119256. 08.06.2021 був складений акт про порушення №2762. 08.06.2021 представником АТ «Харківміськгаз» слюсарем Морозом А.І. газовий лічильник був демонтований та направлений на експертизу, про що був складений Акт про демонтаж лічильнику газу для проведення експертизи №2762. При демонтажу лічильника газу була демонтована пломба №20874, про що було зазначено в протоколі №2769 від 08.06.2021 про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи. 17.06.2021 було проведено експертизу комісією та складено акт №1321Е про експертизу лічильника газу. Відповідно до п.1.1 Акту експертизи лічильнику газу пломби не відповідають зразку заводу виробника. Також зазначено, що під час проведення експертизи лічильник не вкривався. Інші дослідження не проводилися. Експертиза лічильнику була проведена без позивача. 25.06.2021 Комісією з розгляду актів про порушення було розглянуто акт про порушення №2762 від 08.06.2021 з приводу виявлення порушення несанкціоноване втручання в роботу ЗВ, якою прийнято рішення про задоволення акту про порушення. При задоволенні акту комісією акта про порушення складався акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості. Відповідно Акту-розрахунку, протоколу комісії вартість необлікованого (донарахованого об`єму газу за цінами закупівлі АТ «Харківміськгаз» протягом періоду не облікованого природного газу складає 72925,54 грн. Відповідачем надана позивачу квитанція на сплату 72925,54 грн. за не облікований об`єм газу на підставі акту про порушення від 08.06.2021 №2762.Позивач заперечує проти втручання в дію лічильника.Позивач вважає, що здійснення нарахування відповідачем позивачеві необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу потрібно було встановити саме факт несанкціонованого втручання позивача в роботу конструкцію лічильника (ЗВТ), внаслідок якого спричинено викривлення даних обліку природного газу.Крім того, позивач вважає що відповідає за цілісність пломб на лічильнику газу при транспортуванні лічильника газу на експертизу. Експертизи нелигітимним складом комісії. Проведення Отже, вважає, що невідповідність пломби лічильника заводській не є фактом встановлення втручання відповідачем в роботу лічильника, що спричинило викривлення облікованих даних газу, в той час, як викривлення даних обліку природного газу є обов`язковим наслідком несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ/лічильника газу.
Ухвалою суду від 03.11.2021 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
03.12.2021 року представником відповідача надано відзив в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог. В обґрунтування зазначає про наступне.
Розрахунок необлікованого або облікованого частково об`єму природного газу внаслідок порушення здійснюється за наявності акта про порушення та у порядку, визначеному в розділі XI цього Кодексу. При виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, що має бути зазначено в акті про порушення, за домовленістю сторін або за ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована їх експертиза у порядку, визначеному цим розділом. Якщо за результатами експертизи та/або позачергової чи експертної повірки підтверджено наявність порушення, у всіх випадках за відсутності дублюючого ВОГ (ЗВТ) об`єм розподіленого в точці вимірювання природного газу за період порушення та відсутності комерційного ВОГ (ЗВТ) розраховується у порядку, визначеному розділом XI цього Кодексу, зі складанням акта про порушення. При цьому витрати, пов`язані з проведенням експертизи та/або позачергової чи експертної повірки, мають бути компенсовані власником комерційного ВОГ/ЗВТ (крім факту несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ). Крім того, власник впродовж двомісячного строку здійснює заходи щодо приведення комерційного ВОГ (ЗВТ) в точці вимірювання у відповідність до вимог розділу X цього Кодексу, за винятком лічильників газу побутових споживачів. У разі невідповідності лічильників газу побутових споживачів нормативним документам у сфері метрології (за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ) об`єм розподіленого в точці вимірювання природного газу за період відсутності лічильника газу та приведення точки вимірювання у відповідність до вимог цього Кодексу забезпечуються відповідно до вимог пункту 5 глави 8 цього розділу, а витрати, пов`язані з позачерговою чи експертною повіркою, компенсуються за рахунок Оператора ГРМ. Так, керуючись вимогами Кодексу ГРМ, 08.06.2021 року представниками оператора ГРМ-AT «Харківміськгаз» була проведена перевірка за адресою позивача. За результатами вказаної перевірки встановлено порушення Кодексу газорозподільних систем, а саме: Підозра у несанкціонованому втручанні в роботу ЗВТ Октава G6 зав. № 623169, розділ XI п.1 п.п. З, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ. Про що згідно глави 5 розділу XI Кодексу, складено відповідний Акт про порушення № 2762 від 08.06.2021 року, який підписаний з обох сторін - представником Оператора та споживачем ОСОБА_4 без зауважень. Під час проведення експертизи 17.06.2021 комісією AT «Харківміськгаз» спільно з ДП «Укрметртестстандарт» було виявлено втручання в газовий лічильник, а саме:цілісність заводської пломби та повірочного тавра: Пломби не відповідають зразку заводу виробника;цілісність відлікового механізму: Під час проведення експертизи лічильник не вскривався; механічні пошкодження та інше: Згідно пункту 1.2.Висновки комісії: Втручання в газовий лічильник. Експертизу ЗВТ та/або пломби проводить комісія, до складу якої має входити не менше трьох представників Оператора ГРМ зі складу інженерно-технічного персоналу та юристів.Так, експертиза проведена у складі : начальник відділу обслуговування вузлів обліку газу Вірченко Д.Е. , провідний інженер з метрології - Власова В.М. , інженер з метрології - Мусієнко К.А. - мають відношення до інженерно-технічного персоналу, обов`язковість присутності голови комісії не передбачена жодною нормою права, тому вважаємо думку позивача щодо нелигітимності складу комісії хибною, оскільки комісія у такому складі у повному обсязі відповідає вимогам законодавства.
09.12.2021 року представником позивача надано відповідь на відзив на позовну заяву та зазначає про наступне.
Висновки комісії, зазначені в акті експертизи лічильнику газу №1321 Е від 17.06.2021 не містять висновку, який би стверджував, що дійсно відбулося несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ. Наголошує на тому, що акт експертизи не відповідає вимогам закону. Зазначає, що зниження позивачем об`єму споживання газу пов`язано з використанням позивачем альтернативних джерел енергії, а не втручання в лічильник газу. Так позивачем, крім газового споживання, використовує твердопаливний котел. Відповідачем не доведено, що споживачем було вчинено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить на до наступного.
У відповідності до ст. ст. 13, 81 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
З матеріалів позовної заяви вбачається та не заперечується сторонами, що між сторонами фактично виникли відносини з приводу розподілу та споживання природного газу за адресою: АДРЕСА_1 .
08.06.2021 року представником оператора АТ «Харківміськгаз» було проведено обстеження системи газопостачання за адресою: АДРЕСА_1 та складено акт про порушення від 08.06.2021 № 2762. У акті зазначено, що засідання комісії з розгляду акту про порушення № 2762 відбудеться 25.06.2021 року за адресою: АДРЕСА_2 . Крім того, у акті зазначено, що він був складений у присутності представника споживача ОСОБА_4 , який не мавзауважень до нього.
08.06.2021 року працівником АТ «Харківміскгаз» було складено акт виявлені порушення за адресою: АДРЕСА_1 в присутності представника споживача ОСОБА_4
08.06.2021 року працівником АТ «Харківміськгаз» було складено протокол №2769 о/р НОМЕР_1 про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи. У протоколі зазначено, що після демонтажу лічильника, представником AT «Харківміськгаз», замість попереднього в присутності споживача було встановлено інший лічильник газу. У протоколі зазначено, що для захисту лічильника від зовнішнього втручання до дня проведення експертизи представник газопостачальної (газотранспортної) організації додатково опломбував вхідний та вихідний патрубки цього лічильника та пакет пломбою газопостачальної (газотранспортної) організації. (вхідний 00195293 вихідний 00195292 пакет 10957073. У протоколі зазначено, що споживач запрошується на експертизу лічильника. Вказаний акт було підписано в тому числі представником споживача ОСОБА_4 .
Згідно акту експертизи лічильника газу №1321Е від 17.06.2021 року цілісність пломби на упаковці: ціла 00195293, 00195292, 10957073, встановлено, що за результатами зовнішнього огляду лічильника газу: цілісність заводської пломби та повірчого товра - пломби не відповідають зразку заводу виробника; цілісність відлікового механізму - під час проведення експертизи лічильник не вкривався; механічні пошкодження та інше - згідно п.1.2 та висновком комісії є втручання газовий лічильник. За результатами позачергової повірки лічильнику газу визнано непридатним до застосування. Акт експертизи підписаний всіма членами комісії.
Згідно протоколу необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу і його вартості від 25.06.2021, за результатами розгляду комісією акту про порушення від 08.06.2021 № 2762 комісією 25.06.2021 року прийнято рішення про задоволення актів та проведено донарахування не облікованого об`єму природного газу за період з 08.12.2020 по 07.06.2021, який згідно акту-розрахунку складає 72925,54 грн.
З рішенням комісії від 25.06.2021 ознайомлений, та рахунок на сплату вартості необлікованих обсягів природного газу отримано представником споживача ОСОБА_4
Нормами ч. 1 ст.81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 76 ЦПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до п.2 абз.1 Глави 1 Розділу І Кодексу ГРС, цей Кодекс визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб`єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем. Дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
Відповідно до п. 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.
Відповідно до Кодексу ГРМ, несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи - втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.
Відповідно до п.1 Глави 2 Розділу XI Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать: наявність несанкціонованого газопроводу; несанкціоноване відновлення газоспоживання; несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу); несанкціоноване підключення газових приладів на об`єкті споживача, який обліковується за нормами споживання; несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку); використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу.
Відповідно до п.п. 4 п. 1 Глави 9 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем, суміжні суб`єкти ринку природного газу, зокрема Оператор ГРМ та споживач, під час введення в експлуатацію або протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових, у тому числі в разі позаштатної ситуації чи виникнення спірних питань щодо результатів вимірювань об`єму природного газу, мають право здійснювати з дотриманням вимог цього Кодексу перевірку комерційного ВОГ та його складових щодо: відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або несанкціонованого газопроводу;
Згідно з п. 7 Глави 9 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку ознак нижченаведених порушень представник Оператора ГРМ на місці перевірки складає у порядку, визначеному цим Кодексом, акт про порушення, зокрема про: наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ.
При виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, що має бути зазначено в акті про порушення, за домовленістю сторін або за ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована їх експертиза у порядку, визначеному цим розділом.
Порядок проведення експертизи лічильників газу визначено Положенням про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України № 619 від 27 грудня 2005 року.
Згідно з п. 3.1.3. вказаного Положення лічильники газу під час експлуатації підлягають експертизі у разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації: невідповідності показів лічильника об`ємам газу, використаних газовими приладами та пристроями споживача; ознак порушень конструкції лічильника газу, у тому числі справності лічильного механізму, або порушень у роботі лічильника; ознак зняття мастичних пломб або порушення повірчого тавра; зриву або пошкодження пломб газопостачальної (газотранспортної) організації на лічильнику газу або на патрубках лічильника; пристроїв, які застосовані для навмисного заниження показів лічильника газу.
За правилами п. п. 3.2.2, 3.2.4, 3.2.5, 3.2.7 та 3.3.4 Положення, у разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації ознак порушень, зазначених у п. 3.1.3 цього Положення, складається акт про виявлені порушення. Акт про виявлені порушення складається у двох примірниках за формою, наведеною у додатку 1. Один примірник акту про виявлені порушення залишається у споживача, а другий залишається у представника газопостачальної (газотранспортної) організації.
Акт про виявлені порушення підписується представником газопостачальної (газотранспортної) організації та споживачем, що є підставою для проведення експертизи лічильника газу та відшкодування збитків. Демонтаж лічильника газу проводиться у присутності споживача представником газопостачальної (газотранспортної) організації, якому в установленому порядку надано право виконувати монтажні роботи. У присутності споживача лічильник пакується представником газопостачальної (газотранспортної) організації в пакет з поліетилену або з іншого цупкого матеріалу, який опломбовується пломбою газопостачальної (газотранспортної) організації.
Представник газопостачальної (газотранспортної) організації спільно із споживачем складають та підписують акт про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи (далі акт про демонтаж лічильника газу). Акт про демонтаж лічильника газу складається у двох примірниках за формою, наведеною у додатку 2. Один примірник акта залишається у споживача, а другий залишається у представника газопостачальної (газотранспортної) організації.
Положеннями ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено, що споживач - це фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.
Більше того, відповідно до п.п.1, 2 Глави 5 Розділу XI Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу. Акт про порушення після пред`явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/ користувача, на території чи об`єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) Оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення. Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення..
При цьому, пп. 37 п. 4 гл. 1 в Кодексу ГРС відсутні, та взагалі Кодексом ГРС не визначено обов`язок оператору ГРМ при визначено обов`язок оператора ГРМ при виявленні несанкціонованого втручання в роботу чи конструкцію або складових лічильника газу встановлювати вказані в рішенні складові вказаного порушення.
Процедура проведення експертизи лічильників газу передбачена п. 5 гл. 10 р. Х кодексу ГРС, на підставі цієї норми проведено експертизу газового лічильника Октава-А G-6-1 заводський №623169, що і відображено в акті експертизи № 1321Е від 17.06.2021 року.
Згідно ст. 12 ч. 3 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше, як за зверненням особо, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами і іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Таким чином, обов`язок доказування покладається на сторони, що є одним із принципів змагальності сторін. Суд не може збирати докази за власною ініціативою.
Статтями 77-80 ЦПК України встановлено критерії доказів, а саме їх належність, допустимість, достовірність та достатність.
Згідно ч. 1 ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ч. 2 ст. 80 ЦПК України).
Згідно п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18 грудня 2009 року «Про судове рішення у цивільній справі», обґрунтованим визнається рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні і які відповідають вимогам закону про їх належність та допустимість, або обставин, що не підлягають доказуванню, а також якщо рішення містить вичерпні висновки суду, що відповідають встановленим на підставі достовірних доказів обставинам, які мають значення для вирішення справи.
Будь-яких доказів на підтвердження доводів позивача, в тому числі висновку експерта про відсутність несанкціонованого втручання в роботу вказаного лічильника, суду надано не було.
Таким чином, підстави для задоволення позову відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язаними з порушенням їх прав.
Відповідно до ч. 7 ст. 141 ЦПК України, якщо інше не передбачено законом, у разі залишення позову без задоволення, закриття провадження у справі або залишення без розгляду позову позивача, звільненого від сплати судових витрат, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Керуючись ст. ст. 3, 4, 10, 258, 259, 264, 265 268, 272, 352, 354 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов представника ОСОБА_1 , адвоката Санжаревського Ігоря Анатолійовича, до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» про захист прав споживачів - залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Теслікова І.І.