Рішення № 102232807, 19.10.2021, Подільський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.10.2021
Номер справи
758/16579/19
Номер документу
102232807
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 758/16579/19

Категорія 55

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

19 жовтня 2021 року м. Київ

Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Ковбасюк О.О.,

за участі секретаря судового засідання Кулай О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , третя особа Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, про стягнення надмірно виплачених коштів допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, -

В С Т А Н О В И В :

30.12.2019 позивач звернувся до Подільського районного суду міста Києва з позовом, в якому просив стягнути з відповідача на рахунок Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат надмірно виплачені кошти допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, в сумі 6254,19 грн.

В обґрутування позову зазначив, що 11.10.2018 до позивача з установи АТ «Ощадбанк» надійшов комплект документів на ім`я ОСОБА_1 із заявою на призначення щомісячної адресної допомоги особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. ОСОБА_1 як уповноваженому представнику сім`ї рішенням Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської районної державної адміністрації було призначено на нього та членів його сім`ї - дружину ОСОБА_2 та доньку ОСОБА_3 зазначену допомогу та виплачено у період з 27.10.2014 по 26.04.2015 та з 02.06.2015 по 01.12.2015 на загальну суму 6254,19 грн. Позивач зазначив, що відповідач протягом 3-х днів не повідомив уповноважений орган про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, чим порушив п. 11 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 (далі - Порядок № 505), а відповідно до п. 7 вказаного Порядку якщо особи працездатного віку, яким призначена грошова допомога, не працевлаштувались протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється. У зв`язку з цим Розпорядженням позивача № 559 від 03.04.2019 ОСОБА_4 було відмовлено в призначені грошової допомоги на підставі п. 7 Порядку (у зв`язку з не працевлаштуванням у період з 02.06.2015 по 01.12.2015) та Київським міським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат нараховано переплату в сумі 6254,19 грн., письмова вимога про повернення якої була неодноразового направлена позивачем на адресу відповідача. Оскільки відповідач не повернув надміру нараховану грошову допомогу в добровільному порядку, позивач просить суд стягнути з відповідача означену суму допомоги та судовий збір.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.12.2019 справу було передано у провадження судді Корнілової Ж.О.

В порядку повторного авторозподілу справ між суддями 02.12.2020 справу передано судді Гребенюку В.В., а в подальшому, 18.01.2021 - судді Ковбасюк О.О.

Ухвалою судді Ковбасюк О.О. від 31.10.2019 відкрито провадження у справі за вказаним позовом та призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання, надано відповідачу строк для подання відзиву на позов, позивачу - відповіді на відзив, третій особі - пояснень щодо позову та відзиву.

Відповідач у встановлений судом строк відзив на позовну заяву до суду не подав, тому суд розглянув справу в порядку ст. 178 ЦПК України.

Ухвалою суду від 14.04.2021 закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду по суті.

У судове засідання учасники справи не з`явились, про дату час та місце судового засідання були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили, від представника позивача та від представника третьої особи надійшли заяви про розгляд справи без їх участі, при цьому представник позивача не заперечив щодо ухвалення заочного рішення у справі.

З огляду на викладене та при відсутності заперечень сторони позивача, суд ухвалив провести розгляд справи на підставі наявних у ній доказів з ухваленням заочного рішення, оскільки згідно ст. 281 ЦПК України, якщо відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин та не подав відзив, а позивач не заперечує проти такого вирішення справи, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши письмові матеріали справи відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, згідно з якою у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, суд встановив такі обставини та відповідні їм правовідносини.

27.10.2014 Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської РДА Полтавської області взяло ОСОБА_1 за місцем фактичного проживання ( АДРЕСА_1 ) на облік як особу, переміщену з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, що підтверджується довідкою №1622000066 від 27.10.2014.

11.11.2014 Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської РДА Полтавської області взяло ОСОБА_2 за місцем фактичного проживання ( АДРЕСА_1 ) на облік як особу, переміщену з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, що підтверджується довідкою №1622000144 від 11.11.2014.

27.10.2014 відповідач звернувся до органу соціального захисту населення Пирятинської РДА Полтавської області із заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операцій, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. У вказаній заяві відповідач зазначив інформацію про себе та членів своєї сім`ї - дружину ОСОБА_2 та доньку ОСОБА_3 , а саме: повне ім`я, дату народження, ідентифікаційний код, зареєстроване та фактичне місце проживання, місце роботи своє та дружити, місце навчання доньки, а також зазначив про відсутність обставин, які перешкоджають призначенню допомоги (відсутність у будь-кого з членів сім`ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції; транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції; коштів на депозитному банківському рахунку у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб).

На підставі заяви відповідача від 27.10.2014 Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської РДА Полтавської області призначило відповідачу грошову допомогу у розмірі: 1326,00 грн. - на період з 27.10.2014 по 26.12.2014, у розмірі 884,00 грн. - на період з 27.12.2014 по 01.01.2015, у розмірі 1105,00 грн. - на період з 02.01.2015 по 26 02.2015, у розмірі 884,00 грн.- на період з 27.02.2015 по 26.04.2015, що підтверджується рішеннями б/н від 03.11.2014, б/н від 04.12.2014, б/н від 21.01.2015.

02.06.2015 відповідач звернувся до органу соціального захисту населення Пирятинської РДА Полтавської області з повторною заявою для призначення щомісячної адресної допомоги на наступний період для нього та членів своєї сім`ї - дружини ОСОБА_2 та доньки ОСОБА_3 .

На підставі заяви відповідача від 02.06.2015 Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської РДА Полтавської області призначило відповідачу грошову допомогу у розмірі 884,00 грн. (по 442,00 грн. на ОСОБА_1 та його дружину ОСОБА_2 ) на період з 02.06.2015 по 01.12.2015, а доньку ОСОБА_2 до розрахунку не включено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 212 від 31.03.2015, що підтверджується рішенням б/н від 05.06.2015.

22.08.2018 Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації взяло ОСОБА_1 за місцем фактичного проживання ( АДРЕСА_2 ) на облік як особу, переміщену з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, що підтверджується довідкою №0000601722 від 22.08.2018.

23.08.2018 Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації взяло ОСОБА_2 за місцем фактичного проживання ( АДРЕСА_2 ) на облік як особу, переміщену з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, що підтверджується довідкою №0000602927 від 23.08.2018.

27.08.2018 відповідач звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації із заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операцій, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. У вказаній заяві відповідач зазначив інформацію про себе та членів своєї сім`ї - дружину ОСОБА_2 та доньку ОСОБА_3 , а саме: повне ім`я, дату народження, ідентифікаційний код, зареєстроване та фактичне місце проживання, місце роботи, а також зазначив про відсутність обставин, які перешкоджають призначенню допомоги (відсутність у будь-кого з членів сім`ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції; коштів на депозитному банківському рахунку у розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб).

03.04.2019 позивач прийняв розпорядження № 559, яким відмовив відповідачу у призначенні допомоги по особовому рахунку № НОМЕР_1 на підставі протоколу комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при Подільській РДА м. Києва № 12 від 26.03.2019, у зв`язку не працевлаштуванням у період з 02.06.2015 по 01.12.2015 відповідно до п. 7 Порядку № 505.

Позивач направив відповідачу за місцем фактичного проживання вимогу від 19.03.2019 № 106-51-15/2290 (яка була вручена відповідачу 22.03.2019 згідно відмітки на повідомленні про вручення поштового відправлення), вимогу від 06.05.2019 № 106-51-15/3461 (яка була вручена відповідачу 11.05.2019 згідно відмітки на повідомленні про вручення поштового відправлення), та вимогу від 29.07.2019 № 10651-5837 (яка була вручена відповідачу 31.07.2019 згідно відмітки на повідомленні про вручення поштового відправлення) про повернення неправомірно отриманої щомісячної допомоги в період з 27.10.2014 по 01.12.2015 на загальну суму 6254,19 грн.

Механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг визначається Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 (надалі за текстом - Порядком № 505).

Відповідно до п. 2 Порядку № 505 в редакції, що діяла станом на 27.10.2014 (дата первинного звернення відповідача за призначенням допомоги), грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, або змушені були покинути своє постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і перемістилися в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (далі - особа, яка переміщується), а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Згідно з п. 2 Порядку № 505 в редакції, що діяла станом на 27.10.2014 (дата первинного звернення відповідача за призначенням допомоги), грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім`ї (далі - уповноважений представник сім`ї) у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім`ї); для інвалідів - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність; для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім`ї). Загальна сума допомоги на сім`ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім`ї та не може перевищувати 2 400 гривень. Якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім`ї або інформацією компетентного органу. Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім`ї подає заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред`являє довідки всіх членів сім`ї про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії яких продовжено на наступний період. Особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається.

Згідно з ч. 1 п. 5 Порядку № 505 в редакції, що діяла станом на 27.10.2014 (дата первинного звернення відповідача за призначенням допомоги), для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім`ї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред`являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім`ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.

Відповідно до п. 7 Порядку № 505 у редакції, чинній в період призначення відповідачу грошової допомоги Якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється. Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов`язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування. Для отримання інформації про періоди реєстрації працездатних членів сім`ї, яким призначено грошову допомогу, у державній службі зайнятості уповноважені органи щомісяця до 25 числа подають в електронному вигляді перелік таких осіб центрам зайнятості державної служби зайнятості, які протягом 10 календарних днів подають уповноваженому органу інформацію про періоди реєстрації цих осіб як безробітних чи осіб, які шукають роботу. Для контролю за фактом працевлаштування працездатних членів сім`ї, яким призначено грошову допомогу (в тому числі за направленням державної служби зайнятості), уповноважені органи щомісяця до 25 числа подають в електронному вигляді перелік таких осіб органам Пенсійного фонду України, які протягом 10 календарних днів подають уповноваженому органу інформацію з Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до п. 11 Порядку № 505 у редакції, чинній в період призначення відповідачу грошової допомоги, уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин. Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім`ї на вимогу уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.

Згідно абз. 5 п. 12 Порядку № 505, виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.

Позивач просить суд стягнути з відповідача надмірну суму виплаченої допомоги в період з 27.10.2014 по 26.04.2015 та з 02.06.2015 по 01.12.2015 на загальну суму 6254,19 грн., мотивуючи тим, що відповідач протягом 3-х днів не повідомив уповноважений орган про зміну обставин, які впливають на призначеній грошової допомоги. При цьому, у позовній заяві позивач не зазначив про зміну яких саме обставин не повідомив відповідач.

З доданої до позову копії розпорядження позивача № 559 від 03.04.2019, вбачається, що у виплаті допомоги за заявою відповідача від 27.08.2018 було відмовлено у зв`язку непрецевлаштуванням в період виплати грошової допомоги з 02.06.2015 по 01.12.2015 відповідно до п. 7 Порядку № 505.

Також, в якості правового обґрунтування позовних вимог позивач у позові послався на п. 7 Порядку № 505, яким передбачено зменшення на 50% грошової допомоги у разі непрацевлаштування осіб, яким призначено допомогу, протягом двох місяців з дня призначення грошової допомоги, та про наступне припинення виплати такої допомоги.

Разом з тим, позивач не зазначив у позові та не надав відповідних доказів на підтвердження того, що особи, яким була призначена допомога не працевлаштувались протягом двох місяців з дня призначення грошової допомоги.

З матеріалів справи вбачається, що вперше грошова допомога була призначена відповідачу та членам його сім`ї рішенням Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської РДА Полтавської області від 03.11.2014.

У рішенні Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської РДА Полтавської області від 21.01.2015 зазначено, що ОСОБА_1 працевлаштований 02.01.2015, ОСОБА_2 працевлаштована 03.11.2014, ОСОБА_3 не працює (студентка денної форми навчання).

У рішенні Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської РДА Полтавської області від 05.06.2015 зазначено, що ОСОБА_1 працевлаштований 02.01.2015, ОСОБА_2 працевлаштована 03.11.2014, ОСОБА_3 не включена до розрахунку відповідно до постанови КМУ № 212 від 31.03.2015.

Із зазначеного слідує, що відповідач ОСОБА_1 та його дружина ОСОБА_2 були працевлаштовані протягом двох місяців з дня призначення грошової допомоги вперше (03.11.2014), доказів які б свідчили про звільнення їх з роботи після призначення допомоги у матеріалах справи відсутні.

Отже, обставини з якими п.7 Порядку № 505 пов`язує зменшення чи припинення виплати допомоги, не наступили.

Можливість перевірки уповноваженим органом обставин щодо працевлаштування та періоди перебування на обліку у державній службі зайнятості осіб, яким призначена допомога, забезпечена положеннями п. 7 Порядку № 505 про обмін інформацією між органами соціального захисту, державною службою зайнятості, органами Пенсійного фонду України.

Разом з тим, позивачем не надано доказів на підтвердження непрацевлаштування відповідача та членів його сім`ї впродовж двох місяців з дати первинного призначення допомоги (03.11.2014), так само не надано доказів їх звільнення з роботи після повторного призначення допомоги (05.06.2015) чи існування будь-яких інших обставин, що були підставою для зменшення чи припинення виплати допомоги.

Отже, позивачем не доведено обставин неправомірності отримання відповідачем грошової допомоги у період з 27.10.2014 по 26.04.2015 та з 02.06.2015 по 01.12.2015 на загальну суму 6254,19 грн.

Крім того, заявляючи вимогу про стягнення з відповідача зазначеної суми коштів на користь третьої особи - Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, ні позивач, ні третя особа не надали доказів виплати відповідачу вказаної суми коштів.

Разом з тим, матеріали справи свідчать, що у період з 27.10.2014 по 26.04.2015 та з 02.06.2015 по 01.12.2015 відповідач та члени його сім`ї проживали у м. Пирятині Полтавської області, перебували на обліку як тимчасово переміщені особи в Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської РДА Полтавської області, яке відповідно до п. 5, п. 8 Порядку № 505 прийняло рішення щодо виплати відповідачу допомоги за вказаний період і яке відповідно до п. 9 Порядку № 505 мало здійснювати відповідачу виплати у вказаний період.

З довідки № 0000601722 від 22.08.2018 вбачається, що саме з цієї дати відповідач був взятий на облік як внутрішньо переміщена особа Управлінням праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, отже до вказаної дати ні позивач, ні третя особа не могли здійснювати відповідачу будь-які соціальні виплати .

Зі змісту п. 11 Порядку № 505 слідує, що право вимоги про повернення суми грошової допомоги, виплаченої надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями або неповідомлення про зміну обставин, належить уповноваженому органу, який здійснив виплату допомоги.

За правилами ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно з принципом диспозитивності, встановленим ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Таким чином, суд, повно і всебічно з`ясувавши обставини справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного наданого доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 23, 81, 89, 247, 258, 259, 263-268, 273, 280-284, 288, 289, ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

У задоволенні позову Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , третя особа Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, про стягнення надмірно виплачених коштів допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повне найменування сторін:

позивач - Управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, б. 31-Б; код ЄДРПОУ 37393782;

відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_3 ; РНОКПП НОМЕР_2 ;

третя особа - Київський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, місцезнаходження: 03065, м. Київ, просп. Комарова, б. 7; код ЄДРПОУ 22886300.

Суддя О. О. Ковбасюк